Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБҐРУНТУВАННЯ СПОСОБУ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СТІЙКОСТІ КАПІТАЛЬНИХ ВИРОБОК В УМОВАХ ВИВАЛОУТВОРЕННЯ ПОРІД ПОКРІВЛІ

ОБҐРУНТУВАННЯ СПОСОБУ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СТІЙКОСТІ КАПІТАЛЬНИХ ВИРОБОК В УМОВАХ ВИВАЛОУТВОРЕННЯ ПОРІД ПОКРІВЛІ

Назва:
ОБҐРУНТУВАННЯ СПОСОБУ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СТІЙКОСТІ КАПІТАЛЬНИХ ВИРОБОК В УМОВАХ ВИВАЛОУТВОРЕННЯ ПОРІД ПОКРІВЛІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,95 KB
Завантажень:
487
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ ГІРНИЧИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ПАШКО АНАТОЛІЙ МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 622.281.001.5
ОБҐРУНТУВАННЯ СПОСОБУ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СТІЙКОСТІ КАПІТАЛЬНИХ ВИРОБОК В УМОВАХ ВИВАЛОУТВОРЕННЯ ПОРІД ПОКРІВЛІ
Спеціальність 05.15.04 – Шахтне та підземне будівництво
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі будівництва і геомеханіки в Національному гірничому університеті Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ)
Науковий керівник: | доктор технічних наук, професор
Шашенко Олександр Миколайович, завідувач кафедри будівництва і геомеханіки
Національного гірничого університету
Міністерства освіти і науки України
(м. Дніпропетровськ).
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, доцент,
Бабіюк Геннадій Васильович,
професор кафедри будівельної геотехнології і гірничих споруд Донбаського державного технічного університету Міністерства освіти і науки України (м. Алчевськ); |
кандидат технічних наук
Кириченко Володимир Якович,
директор ТОВ Західно-Донбаський науково-виробничий центр „Геомеханіка” (м. Павлоград).
Провідна установа: |
Донецький національний технічний університет, Міністерства освіти і науки України, кафедра будівництва шахт та підземних споруд.
Захист дисертації відбудеться „22” червня 2006 р. о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.080.04 при Національному гірничому університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 49005, м. Дніпро-петровськ, просп. К. Маркса 19, т. 47-24-11.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України за адресою: 49005, м. Дніпро-петровськ, просп. К. Маркса, 19.
Автореферат розісланий „18” травня 2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради , к.т.н., доцент Солодянкін О.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Вугільна промисловість України забезпечує сировиною електроенергетику, коксохімію, металургію. Крім того, значна частина вугілля використовується для потреб населення, у комунально-побутовому секторі, цементній промисловості. Газова криза 2006 року показала, як небезпечно зневажати внутрішніми енергетичними ресурсами, до яких в Україні відноситься тільки вугілля, запаси якого в країні є в достатній кількості.
Вугільні пласти на родовищах України залягають на великій глибині в складних гірничо-геологічних умовах. Це визначає досить високу собівартість вугілля. Капітальні виробки посідають істотне місце в структурі підземної частини вугільної шахти. Дослідження закономірностей напружено-деформованого стану складноструктурного, що містить системи тріщин, породного масиву навколо таких виробок з метою зниження витрат на їх підтримку в експлуатаційному стані є актуальною науковою і технічною задачею.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами і темами. Дисертація виконана за пріоритетним напрямком розвитку науки і техніки України №4 “Екологічно чиста енергетика та ресурсозберігаючі технології” та відповідно до програми науково-дослідних робіт Національного гірничого університету в рамках, якої виконувалися держбюджетні теми: ГП-207 “Оптимізація просторової орієнтації підземних виробок у структурно- неоднорідному породному масиві” (№ держреєстрації 0197U018306) і ГП-269 “Розробити наукові принципи розвитку гірничих робіт у геологічному середовищі з різними напруженнями і геодинамічними полями” (№ держреєстрації 0100U001804).
Метою досліджень є розробка рекомендацій із забезпечення стійкості протяжних капітальних виробок з тривалим терміном служби в умовах вивалоутворення порід покрівлі.
Основна ідея досліджень полягає у врахуванні в фізичних і математичних моделях природної вертикальної тріщинуватості породного масиву навколо виробки, як основного чинника, що призводить до розвитку активного вивалоутворення, росту аномальних навантажень на кріплення виробки і зниження загальної її стійкості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ОБҐРУНТУВАННЯ СПОСОБУ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СТІЙКОСТІ КАПІТАЛЬНИХ ВИРОБОК В УМОВАХ ВИВАЛОУТВОРЕННЯ ПОРІД ПОКРІВЛІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок