Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Наукове обгрунтування ефективності сівозмін і добрив у північному Степу України

Наукове обгрунтування ефективності сівозмін і добрив у північному Степу України

Назва:
Наукове обгрунтування ефективності сівозмін і добрив у північному Степу України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
31,11 KB
Завантажень:
93
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
ДНIПРОПЕТРОВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
На правах рукопису
ЧУМАК Володимир Семенович
УДК 633.1:631.45:631.582:631.8
Наукове обгрунтування ефективності сівозмін і добрив у
північному Степу України
06.01.01 - загальне землеробство
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора сільськогосподарських наук
Дніпропетровськ - 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на Красноградській дослідній станції Інституту зернового господарства УААН Міністерства аграрної політики України.
Науковий консультант: доктор сільськогосподарських наук, професор, академік УААН Лебідь Євген Макарович Інститут зернового господарства УААН, директор
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, професор Храмцов Леонід Іванович, Дніпропетровський державний аграрний університет, завідувач кафедри рослинництва
доктор сільськогосподарських наук, професор Гордієнко Володимир Петрович, Кримський державний аграрний університет, завідувач кафедри загального землеробства
доктор сільськогосподарських наук, професор Бойко Петро Іванович, Інститут землеробства УААН, завідувач лабораторії сівозмін
Провідна установа: Національний аграрний університет, м. Київ
Захист відбудеться: 26.01.2001 року о 13-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.804.02 при Дніпропетровському державному аграрному університеті за адресою: 49027, м. Дніпропетровськ, 27, вул. Ворошилова, 25, корпус 1, конференцзал (ауд. 342).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Дніпропетровського аграрного університету.
Автореферат розіслано 25.12.2000 року.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, професор__________________ Чабан І.П.
Загальна характеристика роботи
Актуальність роботи полягає у вирішенні проблеми раціонального використання чорноземів, відновлення та підвищення їх родючості, і на цій основі одержання високих врожаїв сільськогосподарських культур.
В сучасних умовах, особливо при арендних відносинах, ґрунти розглядають як джерело і засіб одержання максимального прибутку, не акцентуючи уваги на тому, що без турботи за охорону і відновлення родючості в майбутньому необхідно буде затратити величезні ресурси для досягнення її вихідного рівня. Згідно наукових даних, швидкість наростання гумусового шару не перевищує за 100 років 3,5 - 4,5 мм, а для підвищення вмісту гумусу в ґрунті на 0,1% необхідно як мінімум 15 –20 років.
Розширення площ орних земель на Україні до розмірів, яких немає ні в одній із розвинутих країн світу (85%), призвело до погіршення якісного їх стану, зростання енергоспоживання, порушення екологічної рівноваги. Негативна післядія інтенсифікації землеробства, виявлена за останні роки, обумовила пошуки альтернативних систем землеробства. Важливе місце в реалізації цієї проблеми займає розробка науково обгрунтованих сівозмін в поєднанні з раціональною системою добрив та збереженням ґрунтової родючості.
У зв’язку з цим особливе значення мають комплексні дослідження по вивченню впливу різних видів сівозмін, удобрення та обробітку ґрунту на потенціальну та ефективну родючість ґрунту, продуктивність, економічну та біоенергетичну їх ефективність, а також на становище навколишнього середовища.
Зв’язок роботи з науковими програмами. Дисертаційна робота є складовою частиною тематичного плану Красноградської дослідної станції Інституту зернового господарства УААН (№ д. р. 750192 71). Вона виконувалась за державною науково-технічною програмою “Продовольство – 95” (№ д. р. 0194 V01288) та проектами “Зерно”, “Родючість ґрунту” (№№ 01.05. 02; 03. 05.01.).
Мета і завдання досліджень. Головна мета роботи – розробка наукових основ раіональних сівозмін і систем удобрення, забезпечуючих поширене відтврення ґрунтової родючості, високу продуктивність та якість продукції, охорону навколишнього середовища в умовах північного Степу України.
Дослідженнями передбачалось: обгрунтувати граничну доцільність насичення сівозмін провідними культурами (озимою пшеницею, кукурудзою на зерно та цукровим буряком) з врахуванням збереження ґрунтової родючості; встановити вплив різних видів сівозмін на баланс вологи та поживних речовин; обстежити фітосанітарний стан посівів у залежності від культур сівозмін; вивчити значення рослинних залишків у формуванні запасів та балансу органічної речовини в ґрунті; визначити продуктивність, економічну та біоенергетичну ефективність різних сівозмін і систем добрив; виявити ефективність гною і мінеральних добрив та їх співвідношень на родючість чорноземів і продуктивність сівозміни з короткою ротацією; дослідити стан навколишнього середовища та розробити основні напрямки підвищення ефективності сівозмін і раціонального використання добрив у північному Степу України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 Реферат на тему: Наукове обгрунтування ефективності сівозмін і добрив у північному Степу України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок