Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> БЕЗПЕКА ЛЮДСЬКОГО РОЗВИТКУ В УКРАЇНІ ТА ШЛЯХИ ПІДВИЩЕННЯ ЇЇ РІВНЯ

БЕЗПЕКА ЛЮДСЬКОГО РОЗВИТКУ В УКРАЇНІ ТА ШЛЯХИ ПІДВИЩЕННЯ ЇЇ РІВНЯ

Назва:
БЕЗПЕКА ЛЮДСЬКОГО РОЗВИТКУ В УКРАЇНІ ТА ШЛЯХИ ПІДВИЩЕННЯ ЇЇ РІВНЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,48 KB
Завантажень:
52
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Стежко Надія Володимирівна
УДК 331.101.262:330.342.146 (477)
БЕЗПЕКА ЛЮДСЬКОГО РОЗВИТКУ В УКРАЇНІ
ТА ШЛЯХИ ПІДВИЩЕННЯ ЇЇ РІВНЯ
Спеціальність 08.00.07 – демографія, економіка праці,
соціальна економіка і політика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк — 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі міжнародної економіки Кіровоградського національного технічного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник — доктор економічних наук, професор
Миценко Іван Михайлович
Кіровоградський національний технічний університет,
завідувач кафедри міжнародної економіки.
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Лич Володимир Миколайович, Київський національний університет будівництва і архітектури, завідувач кафедри економічної теорії;
кандидат економічних наук, доцент Антонюк Валентина Полікарпівна, Інститут економіки промисловості Національної академії наук України, провідний науковий співробітник відділу економічних проблем охорони праці та соціальної політики.
Захист відбудеться 14 грудня 2007 р. о 9 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .051.03 у Донецькому національному університеті за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 186, ауд. 409.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного університету за адресою: 83005, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
Автореферат розісланий „7” листопада 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор економічних наук, доцент С.П. Калініна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. На сучасному етапі людина як головний чинник суспільного виробництва посіла пріоритетне місце не лише в наукових дослідженнях, але й в якості об’єкта соціально-економічної політики більшості країн світу. У 90-ті роки ХХ ст. широкого визнання здобула концепція людського розвитку, в обґрунтування якої великий внесок зробили фахівці ПРООН. Головні пріоритети, що закладені у концепції людського розвитку, знайшли стисле визначення у Цілях Розвитку Тисячоліття, які орієнтують кожну країну на вирішення найважливіших та найгостріших проблем розвитку людського потенціалу.
У сфері людського розвитку Україна має значні проблеми, які не вирішуються тривалий час. На сучасному етапі для нашої держави є характерним: низька народжуваність та висока смертність, що обумовило процес депопуляції населення; високий рівень захворюваності населення та низька відносно розвинених країн тривалість життя; значна поширеність бідності і малозабезпеченості. Це говорить про те, що Україна має значні ризики і загрози щодо людського розвитку, які необхідно усунути та створити сприятливі умови для відтворення людського потенціалу як основи соціально-економічного прогресу країни.
Теоретичне підґрунтя концепції людського розвитку було закладено ще в роботах класиків економічної науки, які вказували не лише на вирішальну роль людини у суспільному виробництві, але й на те, що людина є кінцевою метою виробництва. Формування та розвиток концепцій людського капіталу, соціальної держави, економіки знань ще більшою мірою привернули увагу науковців до проблеми людського розвитку. Значний внесок у розвиток теорії людського потенціалу зроблено вітчизняними вченими Е. Лібановою, О. Власюком, Н. Власенко, С. Пірожковим, В. Куценко, О. Стефанишин. Проблемами людського розвитку в Україні займаються також О. Грішнова, Л. Семів, В. Лич, О. Новікова, І. Новак, В. Антонюк, О. Білорус, С. Лисенко, І. Миценко, В. Семеніхін, та інші вчені. Слід відзначити також російських учених, таких як Д. Аширов, С. Бобильов, М. Іванов, С. Макарян, В. Марцинкевич, Т. Теплухіна, праці яких також були присвячені різним проблемам людського розвитку.
Слід відзначити, що більшість вітчизняних та зарубіжних учених аналізують стан, умови, чинники та проблеми людського розвитку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: БЕЗПЕКА ЛЮДСЬКОГО РОЗВИТКУ В УКРАЇНІ ТА ШЛЯХИ ПІДВИЩЕННЯ ЇЇ РІВНЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок