Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Варіанти гемодинамічної підтримки для модуляції метаболічної відповіді у хворих з тяжким сепсисом та септичним шоком

Варіанти гемодинамічної підтримки для модуляції метаболічної відповіді у хворих з тяжким сепсисом та септичним шоком

Назва:
Варіанти гемодинамічної підтримки для модуляції метаболічної відповіді у хворих з тяжким сепсисом та септичним шоком
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,66 KB
Завантажень:
438
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Дніпропетровська державна медична академія
Мосенцев Микола Миколайович
УДК 616-08-039.5-059:612.13-02:616.94-022.7
Варіанти гемодинамічної підтримки для модуляції метаболічної відповіді у хворих з тяжким сепсисом та септичним шоком
14.01.30 – анестезіологія та інтенсивна терапія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук
Дніпропетровськ – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Дніпропетровській державній медичній академії МОЗ України.
Науковий керівник – доктор медичних наук, професор Мальцева Людмила Олексіївна, Дніпропетровська державна медична академія, професор кафедри анестезіології та інтенсивної терапії.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Шлапак Ігор Порфирійович, Національна медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України, завідуючий кафедрою анестезіології та інтенсивної терапії, головний токсиколог МОЗ України;
доктор медичних наук, професор Курапов Євген Петрович, Донецький державний медичний університет ім. М. Горького МОЗ України, професор кафедри анестезіології, інтенсивної терапії та медицини невідкладних станів факультету післядипломної освіти.
Захист відбудеться “18” січня 2008 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.601.01 у Дніпропетровській державній медичній академії (49027, м. Дніпропетровськ, пл. Жовтнева, 4).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Дніпропетровської державної медичної академії (49044, м. Дніпропетровськ, вул. Дзержинського, 9).
Автореферат розісланий “18” грудня 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, професор ____________________ Кобеляцький Ю.Ю.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Порушення системної і реґіонарної гемодинаміки, які спостерігаються у хворих на тяжкий сепсис та септичний шок, супроводжуються значними розладами метаболізму з появою інсулінорезистентності, гіперглікемії, “нокаутуванням” регуляторних ферментних комплексів, що призводить до розвитку тканинної гіпоксії, мітохондріальної дисфукнкції і СПОН.
Порушується утилізація ендогенних джерел енергії внаслідок дисфункції двох головних систем енергопродукції – аеробного гліколізу та циклу трикарбонових кислот.
Гіперглікемія є лише надводною частиною айсбергу в порушеннях метаболізму, коли головні зміни відбуваються в ферментних системах, які відіграють ключові ролі в регуляції потік-формуючих реакцій аеробного гліколізу і мітохондріального окислювального фосфорилювання.
Пошук більш ефективних і безпечних методів корекції метаболічних порушень за останні 2 роки привів до формування нової концепції – модуляції відповіді шляхом застосування синтетичних активаторів або антагоністів головних потік-формуючих ферментів метаболічних реакцій.
Гемодинамічні та метаболічні порушення доцільно розглядати в якості можливих цілей для терапевтичних втручань одночасно і якомога раніше. Тому поєднання стратегії ранньої цілеспрямованої гемодинамічноїї терапії зі спробами модуляції метаболічної відповіді представляються перспективними.
Барселонська декларація (R.P. Dellinger, J.M. Carlet, H. Masur et al., 2004) твердить, що у хворих з тяжким сепсисом швидкість і відповідність терапевтичних заходів в перші години захворювання обумовлюють покращення результатів лікування.
Об’єднаними зусиллями міжнародних експертів з медицини критичних станів і інфекційних захворювань у 2002 році розгорнутий інтернаціональний Рух за виживання хворих на сепсис (Surviving Sepsis Campaign – SSC) для формування ключових рекомендацій на основі методології медицини доказів та оцінки результатів їх втілення в практику лікування сепсису (J.L. Vincent, E. Abraham, D. Aunane et al., 2002). Майже одночасно S. Rivers, B. Ngnyen et al., (2001) запропонували стратегію ранньої цілеспрямованої терапії для хворих з тяжким сепсисом і септичним шоком, яка увійшла до складу протоколу багатокомпонентної невідкладної терапії сепсису (N.I. Shapiro, M. Howell, D. Talmor, 2005) , що поєднала такі напрямки, як цілеспрямована гемодинамічна підтримка, застосування низьких доз гідрокортизону, активованого протеїну С, жорсткий контроль глікемії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: Варіанти гемодинамічної підтримки для модуляції метаболічної відповіді у хворих з тяжким сепсисом та септичним шоком

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок