Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОРЕНЕВІ ГНИЛІ ОЗИМОЇ ПШЕНИЦІ ТА МІКРОФЛОРА ГРУНТУ ПРИ ЗАСТОСУВАННІ ГЕРБІЦИДІВ В УМОВАХ ПІВНІЧНОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

КОРЕНЕВІ ГНИЛІ ОЗИМОЇ ПШЕНИЦІ ТА МІКРОФЛОРА ГРУНТУ ПРИ ЗАСТОСУВАННІ ГЕРБІЦИДІВ В УМОВАХ ПІВНІЧНОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

Назва:
КОРЕНЕВІ ГНИЛІ ОЗИМОЇ ПШЕНИЦІ ТА МІКРОФЛОРА ГРУНТУ ПРИ ЗАСТОСУВАННІ ГЕРБІЦИДІВ В УМОВАХ ПІВНІЧНОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,81 KB
Завантажень:
464
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
СТОРЧОУС ІГОР МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 632.7:633.1+631+91
КОРЕНЕВІ ГНИЛІ ОЗИМОЇ ПШЕНИЦІ ТА МІКРОФЛОРА ГРУНТУ ПРИ ЗАСТОСУВАННІ ГЕРБІЦИДІВ В УМОВАХ ПІВНІЧНОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
06.01.11 — фітопатологія
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Київ 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі захисту зернових культур від хвороб та шкідників Інституту захисту рослин Української академії аграрних наук.
Науковий керівник – кандидат біологічних наук
Лисенко Сергій Володимирович,
Інститут захисту рослин УААН,
завідувач відділом захисту зернових культур
від хвороб та шкідників
Офіційні опоненти – доктор сільськогосподарських наук, доцент
Шевчук Валентина Костянтинівна,
Кам’янець-Подільський державний педагогічний
університет, в.о. професора кафедри біології
кандидат сільськогосподарських наук
Ковалишина Ганна Миколаївна,
Миронівський інститут пшениці,
завідуюча відділом захисту рослин.
Провідна установа – Білоцерківський державний аграрний університет,
м. Біла Церква.
Захист відбудеться “22” вересня 2000 р. о 12 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.004.02 в Національному аграрному університеті за адресою: 03041, м. Київ-41, вул. Героїв Оборони, 15, навчальний корпус № 3, аудиторія 65.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного аграрного університету за адресою: 03041, м. Київ-41, вул. Героїв Оборони, 11, навчальний корпус № 10.
Автореферат розісланий “18” серпня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Менджул В.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Одним із найважливіших напрямів розвитку сільського господарства є підвищення ефективності зернового комплексу України.
В останні роки спостерігається погіршення фітосанітарного стану посівів озимої пшениці. Зокрема зросла шкодочинність бур'янів та хвороб. Серед останніх чільне місце займають кореневі гнилі (Бабич А.О., Борона В.П., Задорожний В.С., Карасевич В.В., 1997; Лисенко С.В., 1996). Широка розповсюдженість, зв'язок з грунтом, відсутність вузької спеціалізації в ураженні рослин-господарів обумовлюють постійну наявність в агроценозах зернових колосових культур грибів - збудників кореневих гнилей. Внаслідок ураження хворобою недобір урожаю пшениці може сягати від 5,6 до 50% (Віннічук Т.С., 1993). А в умовах епіфітотії втрати урожаю на окремих полях досягають 70% (Темнохуд Н.П., 1985).
В системі інтегрованого захисту озимих зернових культур одним із основних методів є застосування хімічних засобів захисту рослин, у тому числі й гер--біцидів. Однак систематичне застосування гербіцидів – хімічних сполук із високою фізіологічною активністю – негативно впливає на мікрофлору грунту, що в свою чергу призводить до змін фунгістазису грунту (Болотний А.В., Строй А.М., 1992). Потрапляючи в грунт, вони проявляють нейтральний, стимулюючий або інгібуючий вплив на компоненти мікрофлори грунту, в тому числі і на збудників кореневих гнилей озимої пшениці. В зв'язку з цим виникла необхідність у вивченні впливу гербіцидів на грунт, як екологічного середовища для збудників кореневих гнилей.
Мало вивченими залишаються питання особливостей патогенезу кореневих гнилей, видового складу збудників в північному Лісостепу України. Порівняльна оцінка ефективності гербіцидів нового асортименту, з врахуванням їх впливу на ґрунтову мікрофлору, дозволить оптимізувати їх застосування.
Зв'язок роботи з науковими програмами. Робота виконана в рамках галузевих і державних програм: "Розробити зональні системи інтегрованого захисту рослин від шкідливих організмів, що забезпечують оптимізацію фітосанітарного стану агроценозів і зниження втрат врожаю" (номер державної реєстрації 01970012341); "Сформувати асортимент нових пестицидів, розробити та удосконалити технології їх застосування" (номер державної реєстрації 01970012336).
Мета і завдання досліджень. У зв’язку із зростанням значимості кореневих гнилей озимої пшениці виникла необхідність вивчення етіології захворювання в умовах застосування гербіцидів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: КОРЕНЕВІ ГНИЛІ ОЗИМОЇ ПШЕНИЦІ ТА МІКРОФЛОРА ГРУНТУ ПРИ ЗАСТОСУВАННІ ГЕРБІЦИДІВ В УМОВАХ ПІВНІЧНОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок