Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕРМОДИНАМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ОЗОНОНЕРУЙНІВНИХ ХОЛОДОАҐЕНТІВ ТА ЇХ РОЗЧИНІВ З МАСТИЛАМИ (Експеримент, методи прогнозування, проблеми екології)

ТЕРМОДИНАМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ОЗОНОНЕРУЙНІВНИХ ХОЛОДОАҐЕНТІВ ТА ЇХ РОЗЧИНІВ З МАСТИЛАМИ (Експеримент, методи прогнозування, проблеми екології)

Назва:
ТЕРМОДИНАМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ОЗОНОНЕРУЙНІВНИХ ХОЛОДОАҐЕНТІВ ТА ЇХ РОЗЧИНІВ З МАСТИЛАМИ (Експеримент, методи прогнозування, проблеми екології)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
32,73 KB
Завантажень:
425
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Одеська державна академія холоду
Желєзний Віталій Петрович
УДК 536.7.004.12:62-714
621.564:641.546.44
ТЕРМОДИНАМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ
ОЗОНОНЕРУЙНІВНИХ ХОЛОДОАҐЕНТІВ
ТА ЇХ РОЗЧИНІВ З МАСТИЛАМИ
(Експеримент, методи прогнозування, проблеми екології)
Спеціальність 05.14.06 –Технічна теплофізика та промислова теплоенергетика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Одеса - 2002


Дисертація є рукопис.
Робота виконана в Одеській державній академії холоду (ОДАХ) Міністерства освіти і науки України
Науковий консультант роботи – заслужений діяч науки України, доктор технічних наук, професор Чумак І.Г., Одеська державна академія холоду, радник ректора ОДАХ.
Офіційні опоненти: д.т.н., професор Прядко Микола Олексійович,
Український державний університет харчових технологій,
завідувач кафедри;
д.т.н., професор Лавренченко Г.К.,
Одеська державна академія холоду,
професор кафедри;
д.ф.-м.н., професор Маломуж Микола Петрович,
Одеський национальний університет ім. І.І.Мечникова,
професор кафедри.
Провідна організація – Інститут технічної теплофізики НАН України, м.Київ.
Захист дисертації відбудеться "19" грудня 2002 р. о 1130 год. в ауд. 108 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д41.087.01 у Одеській державній академії холоду (ОДАХ) за адресою: вул. Дворянська, 1/3, м. Одеса, Україна, 65026.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці ОДАХ.
Автореферат розіслано 11.11.2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої ради
д.т.н., професор В.И.Милованов


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Ресурсо- і енергозбереження, поряд із збереженням довкілля, є двома сторонами єдиного процесу досягнення еколого-економічної збалансованості національної економіки, в якій холодильні технології займають одне з провідних місць. Такі фактори, як руйнування озонового шару, зростаючий вплив на клімат Землі парникового ефекту, скорочення енергетичних ресурсів призвели до суттєвих змін у принципах оцінки перспективності застосування нових робочих тіл холодильних установок. Прийняття Монреальського Протоколу (1987 р.), який забороняє виробництво і застосування озоноруйнівних холодоаґентів, підписання Протоколу в Кіото (Японія, 1997 р.), що регламентує емісію парникових газів, впливають на технологічний прогрес у холодильному машинобудуванні.
Актуальність теми дисертації визначається необхідністю виконання оцінки можливостей скорочення енергетичних витрат і зниження антропогенного впливу холодильної техніки та навколишнє середовище за рахунок застосування нових озононеруйнівних робочих тіл та запровадження сучасних методів аналізу еколого-енергетичної ефективності обладнання.
Оптимальний вибір нових робочих тіл для холодильних машин різного призначення є актуальною науковою і технологічною проблемою. Необхідно враховувати низку взаємозалежних екологічних, токсикологічних, економічних, технологічних і термодинамічних факторів. Причому еколого-енергетична ефективність нового покоління холодильних машин повинна бути домінантною при оцінці перспективності холодоаґенту. Тому створення і упровадження в практику нових методів аналізу ефективності обладнання, які були б адаптовані до вирішення сучасних глобальних екологічних проблем, має принципово важливе значення як для успішної реалізації Закону України про енергозбереження, так і для державної енергетичної стратегії для розвитку екологічно стійкої енергетики.
Коректна оцінка ефективності використання нових речовин у промисловості можлива лише при наявності інформації про термодинамічні властивості реальних робочих тіл, найбільш важливим засобом отримання якої залишається експеримент. Однак у довідковій літературі до цих пір практично відсутні дані про поверхневий натяг і термодинамічні властивості багатокомпонентних холодоаґентів, відсутня інформація про властивості розчинів холодоаґент/мастило (РХМ). Застосування деяких холодоаґентів призвело до зниження термодинамічної ефективності холодильного циклу і збільшення Повного Еквівалента Глобального Потепління (Total Equivalent Warming Impact – TEWI), що суперечить основним принципам розвитку екологічно стійкої енергетики.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Реферат на тему: ТЕРМОДИНАМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ОЗОНОНЕРУЙНІВНИХ ХОЛОДОАҐЕНТІВ ТА ЇХ РОЗЧИНІВ З МАСТИЛАМИ (Експеримент, методи прогнозування, проблеми екології)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок