Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Механізми внутрішньоклітинної кальцієвої регуляції в екзокринних клітинах

Механізми внутрішньоклітинної кальцієвої регуляції в екзокринних клітинах

Назва:
Механізми внутрішньоклітинної кальцієвої регуляції в екзокринних клітинах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
42,61 KB
Завантажень:
118
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗІОЛОГІЇ ІМ. О.О.БОГОМОЛЬЦЯ
БІЛАН ПАВЛО ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 612.822:611.813.14
Механізми внутрішньоклітинної кальцієвої регуляції в екзокринних клітинах
03.00.02 - біофізика
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора біологічних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в відділі загальної фізіології нервової системи Інституту фізіології ім. О.О.Богомольця НАН України
Науковий консультант: академік НАН України, доктор біологічних наук, професор
Костюк Платон Григорович,
директор Інституту фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України
Офіційні опоненти: академік НАН України, доктор біологічних наук, професор
Кришталь Олег Олександрович,
зав. відділом фізико-хімічної біології клітинних мембран Інституту фізіології ім. О.О.Богомольця НАН України.
член-кореспондент НАН України, доктор біологічних наук, професор
Костерін Сергій Олексійович,
заст. директора з наукової роботи та зав. відділом біохімії м’язів Інституту біохімії ім. О.В.Палладіна НАН України.
доктор біологічних наук,
Жолос Олександр Вікторович,
професор кафедри біофізики Київського Національного університету імені Тараса Шевченка.
Провідна установа: Національний медичний університет імені О.О.Богомольця.
Захист дисертації відбудеться “ 22 листопада 2005 року о “ 14 ” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.198.01 при Інституті фізіології ім. О.О.Богомольця НАН України за адресою: 01024, Київ, вул. акад. Богомольця, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту фізіології ім. О.О.Богомольця НАН України за адресою: 01024, Київ, вул. акад. Богомольця, 4.
Автореферат розіслано “ 21 жовтня 2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
доктор біологічних наук Сорокіна-Маріна З.О.


ВСТУП
Актуальність проблеми.
Внутрішньоклітинний кальцій розглядається у сьогоденні як один з найбільш універсальних вторинних посередників, що бере участь у передачі сигналу від структур плазматичної мембрани до внутрішньоклітинних елементів, які забезпечують відгук клітини на зовнішній стимул . Зміни внутрішньоклітинної концентрації іонів кальцію запускають цитоплазматичні процеси, що лежать в основі клітинної збудливості, секреції, синаптичної передачі та скорочення.
Підвищення цитоплазматичного кальцію в секреторних клітинах є найважливішим кроком у процесі кальцій-залежного єкзоцитозу . Kasai й Augustine показали, що викликане агоністом підвищення кальцію починається в апікальній частині секреторних клітин й потім поширюється до базолатеральної частини . Нещодавно було показано, що протягом стимуляції низькими (фізіологічними) концентраціями агоністу, це підвищення концентрації вільного цитозольного кальцію ([Ca2+]i) є обмеженим тільки апікальною частиною клітини . Недавні експерименти продемонстрували, що короткі застосування високих доз ацетилхоліну (АХ) також викликали подібні обмежені спайки кальцію, які не в змозі вторгнутися в ядро. Така обмежена у просторі та часі форма передачі кальцієвих сигналів вигідна фізіологічно, оскільки вона допускає їх цільове виникнення і застосування, а також не призводить до потенційно шкідливих зростань концентрації вільного кальцію в інших частинах клітини.
Вважається загальносприйманим, що ендоплазматичний ретикулум є головною кальцій-регулюючою структурою у незбудливих клітинах . В той же час істотна частина апікальної області поляризованих ацинарних секреторних клітин (де й має місце головна частина всіх агоніст-залежних змін [Ca2+]i) зайнята органелами екзоцитозно-ендоцитозного напрямку (секреторні везикули, апарат Гольджі, ендосоми) і майже не містить ендоплазматичного ретикулуму. Вміст вільного кальцію й механізми його регулювання в цих органелах у значній мірі невідомі. Механізми контролю секреції рідини і ферментів з ацинарних секреторних клітинах, що викликається агоніст-залежними локальними цитозольними [Ca2+]i транзієнтами в секреторному полюсі були, таким чином, неясними. На момент початку дисертаційної роботи, органели, відповідальні за викид і відновлення кальцію протягом цього процесу, також були невідомі, як і невідомий був механізм перезавантаження запасів кальцію в апікальній частині екзокринних клітин.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28 Реферат на тему: Механізми внутрішньоклітинної кальцієвої регуляції в екзокринних клітинах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок