Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДІАГНОСТУВАННЯ ЗНОСУ ТА ДОВГОВІЧНОСТІ ДЕТАЛЕЙ МАШИН ПО ЕЛЕКТРОПРОВІДНОСТІ ЗМАЩУВАЛЬНОГО МАСТИЛА

ДІАГНОСТУВАННЯ ЗНОСУ ТА ДОВГОВІЧНОСТІ ДЕТАЛЕЙ МАШИН ПО ЕЛЕКТРОПРОВІДНОСТІ ЗМАЩУВАЛЬНОГО МАСТИЛА

Назва:
ДІАГНОСТУВАННЯ ЗНОСУ ТА ДОВГОВІЧНОСТІ ДЕТАЛЕЙ МАШИН ПО ЕЛЕКТРОПРОВІДНОСТІ ЗМАЩУВАЛЬНОГО МАСТИЛА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,06 KB
Завантажень:
154
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
"ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ"
Бабенко Андрій Олександрович
УДК 621.651
ДІАГНОСТУВАННЯ ЗНОСУ ТА ДОВГОВІЧНОСТІ
ДЕТАЛЕЙ МАШИН ПО ЕЛЕКТРОПРОВІДНОСТІ
ЗМАЩУВАЛЬНОГО МАСТИЛА
Спеціальність 05.02.02 - Машинознавство
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківській державній академії залізничного транспорту Міністерства транспорту України, м. Харків.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор,
Венцель Євген Сергійович,
Харківська державна академія залізничного транспорту Міністерства транспорту України, завідувач кафедри будівельних, колійних та вантажно-розвантажувальних машин.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор,
Сніговський Федір Павлович,
Херсонський державний педагогічний університет Міністерства освіти і науки України, професор кафедри професійного навчання;
кандидат технічних наук, доцент,
Чайка Анатолій Іванович,
Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського “Харківський авіаційний інститут” Міністерства освіти та науки України, доцент кафедри теоретичної та технічної механіки.
Провідна установа: Одеський національний політехнічний університет Міністерства освіти та науки України, м. Одеса
Захист відбудеться 20.03.2002 року о 14-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.050.10 у Національному технічному університеті "Харківський політехнічний інститут" Міністерства освіти і науки України за адресою: 61002, м. Харків, вул. Фрунзе, 21.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут".
Автореферат розісланий 14.02.2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Бортовой В.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розвиток машинобудування є одним з найважливіших складників технічного прогресу України. У зв'язку з тим, що щорічно створюються нові типи машин, розробляються нові технології, виникає необхідність підвищення надійності, насамперед, довговічності деталей машин (ДМ) загального призначення, до котрих відносяться зубчаті, ланцюгові передачі, підшипники ковзання, кочення, муфти та інше.
Конструкції машин постійно удосконалюються відповідно до нових вимог, які до них пред'являються. Однією з основних вимог при експлуатації машин є підвищення їх надійності, що може бути забезпечено зниженням зносу деталей, а отже, підвищенням їх довговічності. При цьому важливого значення набуває технічне діагностування стану ДМ, яке дозволяє судити про ступінь їх зношеності, отже, про довговічність. Діагностування (особливо безрозбірне) забезпечує значну економію матеріальних коштів та часу на підтримку машин в технічно справному стані завдяки зниженню їх простою при технічному обслуговуванні та ремонті, витрат на запасні частини та паливно-мастильні матеріали.
По мірі розвитку та застосування методів та засобів діагностування необхідність відповідних операцій обслуговування та ремонту визначається на основі обліку індивідуальних властивостей стану ДМ та машин в цілому. Завдяки цьому вважається доцільним перехід від існуючої системи ППР по напрацюванню до системи ППР по фактичному технічному стану.
На величину зносу ДМ (особливо при роботі в нестаціонарних умовах) чинять вплив різноманітні фактори, насамперед, навантаження, швидкісний режим, властивості змащувального мастила тощо. При цьому велике значення має наявність в мастилі частинок зносу, які призводять до інтенсивного абразивного та гідроабразивного зношування, що обмежує довговічність ДМ. Однак слід очікувати, що наявність в мастилі частинок зносу може бути діагностичним параметром процесу зношування ДМ. Це зв'язано з тим, що ці частинки впливають на електричну провідність мастила, яка може бути діагностичним критерієм його якості. Однак до теперішнього часу в літературі практично відсутні теоретичні та експериментальні дані про зв'язок електропровідності мастила з зносом ДМ.
Виходячи з вищенаведеного, є доцільним установити цей взаємозв'язок та на його основі виробити концепцію, яка буде забезпечувати діагностування зносу та довговічності ДМ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ДІАГНОСТУВАННЯ ЗНОСУ ТА ДОВГОВІЧНОСТІ ДЕТАЛЕЙ МАШИН ПО ЕЛЕКТРОПРОВІДНОСТІ ЗМАЩУВАЛЬНОГО МАСТИЛА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок