Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕВОЛЮЦІЙНІ ПРОЦЕСИ В НІМЕЦЬКІЙ ЛЕКСИЦІ СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНОГО ЗМІСТУ (на матеріалі періодичних видань кінця 80-х – 90-х років)

ЕВОЛЮЦІЙНІ ПРОЦЕСИ В НІМЕЦЬКІЙ ЛЕКСИЦІ СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНОГО ЗМІСТУ (на матеріалі періодичних видань кінця 80-х – 90-х років)

Назва:
ЕВОЛЮЦІЙНІ ПРОЦЕСИ В НІМЕЦЬКІЙ ЛЕКСИЦІ СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНОГО ЗМІСТУ (на матеріалі періодичних видань кінця 80-х – 90-х років)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,79 KB
Завантажень:
431
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ЛІНГВІСТИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КАПУШ Алла Володимирівна
УДК 803.0: 801.3 (048)
ЕВОЛЮЦІЙНІ ПРОЦЕСИ В НІМЕЦЬКІЙ ЛЕКСИЦІ СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНОГО ЗМІСТУ
(на матеріалі періодичних видань кінця 80-х – 90-х років)
 
Спеціальність 10.02.04 – германські мови
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
КИЇВ – 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі німецької філології Київського державного лінгвістичного університету, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат філологічних наук, професор
Пророченко Ольга Петрівна,
кафедра німецької філології Київського
державного лінгвістичного університету,
професор
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Сахарчук Людмила Іллівна,
кафедра германської філології Київського
національного університету
імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри
кандидат філологічних наук, доцент
Пашунова Лілія Олексіївна,
кафедра філології Національного
Університету “Києво-Могилянська
Академія”, доцент
Провідна установа: Чернівецький державний університет
імені Юрія Федьковича, кафедра німецької
мови та загального мовознавства,
Міністерство освіти і науки України,
м.Чернівці
Захист відбудеться “ 5 ” жовтня 2000 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.054.02 Київського державного лінгвістичного університету (03650 МСП, Київ-5, вул. Велика Васильківська, 73).
 
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського державного лінгвістичного університету.
Автореферат розісланий “ 4 ” вересня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Калита А.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Сучасна мовознавча наука визна, що розвиток будь-яко мови вдбуваться як боротьба двох рзнонаправлених тенденцй – до збереження та стаблізації снуючо системи мови, з одного боку, та до адаптацї, перебудови, удосконалення, з ншого. Свордний взамозв’язок та переплетіння зазначених тенденцй реальн форми х прояву обумовлюють не лише меж можливих змн х темпи, але характер проходження цих змн. Вивчення причин, напрямів та форм таких змн, безперечно, належить до найскладнших та найактуальнших проблем сучасної лінгвістики (Р.О.Будагов, В.К.Журавльов, Б.О.Серебренніков, Л.М.Скреліна, P.Braun, R.GroЯe, R.Keller, K.-E.Sommerfeldt).
Реферована робота присвячена вивченню еволюційних процесів у німецькій лексиці суспільно-політичного змісту (суспільно-політичній лексиці) в період кінця 80-х – 90-х років ХХ ст. Питанням історії німецької мови у другій половині ХХ ст. було присвячено праці багатьох лнгвств: досліджувалися як особливості розвитку словникового складу в НДР (J.O.Askedal, W.Fleischer, W.Oschlies, H.D.Schlosser), так і дивергентні процеси в німецькій мові НДР та ФРН (А.І.Домашнєв, Є.В.Розен, D.Bauer), зокрема, на матеріалі окремих лексичних груп – суспільно-політичної лексики та термінології (Т.Б.Крючкова, О.В.Сидоров), військової лексики (В.І.Адамський) тощо. В останні роки увагу германістів привертають питання конвергентного мовного розвитку після державного об’єднання Німеччини в 1990 р. (А.І.Домашнєв, C.Fraas, H.Glьck, M.W.Hellmann, G.Mьller). ? роботах, які різняться за обсягом аналізованого фактичного матеріалу, розглядається, насамперед, розвиток східнонімецької лексики на перехідному етапі 1989-1990 рр. та зміни у східнонімецькому слововжитку (D.Blei, D.Herberg, I.Kuhn, G.Lerchner, I.Pohl, H.Schцnfeld). ? працях деяких авторів порушуються окремі аспекти цієї проблематики, наприклад, досліджуються семантичні процеси, зумовлені впливом екстралінгвістичних чинників (M. de Groot, Ch.KeЯler), ?рхаїзаційні процеси (W.Fleischer), способи відображення дивергентних та конвергентних мовних явищ у лексикографії (K.-D.Ludwig). Не зважаючи на це, ще недостатніми є лінгвістична інтерпретація мовних змін цього періоду та дослідження ролі їх екстра- та інтралінгвістичних чинників. Безумовно, не менш важливим є також комплексне вивчення еволюційних процесів у словниковому складі німецької мови, насамперед, у суспільно-політичній лексиці, в умовах сучасного конвергентного мовного розвитку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ЕВОЛЮЦІЙНІ ПРОЦЕСИ В НІМЕЦЬКІЙ ЛЕКСИЦІ СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНОГО ЗМІСТУ (на матеріалі періодичних видань кінця 80-х – 90-х років)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок