Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТАТЕКСТ ЛІТЕРАТУРИ ЯК СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ СПОСІБ ОСЯГНЕННЯ БУТТЯ

МЕТАТЕКСТ ЛІТЕРАТУРИ ЯК СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ СПОСІБ ОСЯГНЕННЯ БУТТЯ

Назва:
МЕТАТЕКСТ ЛІТЕРАТУРИ ЯК СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ СПОСІБ ОСЯГНЕННЯ БУТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,85 KB
Завантажень:
116
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КОЗАКОВА Віта Сергіївна
УДК 130.2 +82-96
МЕТАТЕКСТ ЛІТЕРАТУРИ ЯК
СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ СПОСІБ ОСЯГНЕННЯ БУТТЯ
Спеціальність 09.00.03
Соціальна філософія та філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Донецьк ? 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі філософії Донецького національного технічного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник доктор філософських наук, професор
Гребеньков Геннадій Васильович,
Донецький юридичний інститут МВС України, начальник кафедри кримінології та юридичної соціології
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Чаплигін Олександр Костянтинович,
Харківський національний автомобільно-дорожній університет,
завідувач кафедри філософії і політології
кандидат філософських наук, доцент
Дрожжина Світлана Володимирівна,
Донецький університет економіки і торгівлі
ім. М. Туган-Барановського,
завідувач кафедри правових дисциплін
Провідна установа Національний технічний університет України“
Київський політехнічний інститут”
Міністерства освіти і науки України,
кафедра філософії (м. Київ).
Захист відбудеться 10 березня 2006 року о 14-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .051.06. у Донецькому національному університеті за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
Із дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Донецького національного університету за адресою: 83050, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
Автореферат розіслано 10 лютого 2006 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради М.І. Сушинський


 
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Кінець ХХ-го початок ХХI-го століття докорінно змінили принципи традиційного осмислення соціального буття суспільства та людини. Прагнення сказати нове змушувало філософів, письменників, художників, науковців шукати необхідні форми вираження, використовувати всі можливості, що закладені у структурі буття, що постає у філософській думці як концепція (позитивізм) системи інтелектуальних та образних інтродукцій (ірраціоналізм), і текст взагалі (сучасний постмодернізм).
У зв'язку з цим виникає потреба пошуку як традиційних уявлень про буття, так і нових інтелектуальних конструкцій, серед яких категорії “метатекст” надається перевага, що зумовлює її залучення до аналізу не тільки стосовно художнього, але і соціального, культурного тексту та філософського розуміння світу.
Сучасний етап розвитку культури створює “метакультурний простір” і “метакультурну індивідуальність”, які виходять за межі узвичаєного сприйняття світу і звичної поведінки. Швидкість і складність процесів, що відбуваються в світі, вимагають принципово нових способів орієнтацій у дійсності, “опанування” її людиною.
Як на нашу думку, на сучасному етапі в різноманітних контекстах розуміння культури, в її різнопланових модусах: проявах літератури, мистецтва, художньої творчості на одну з головних позицій виходить метатекст як інтегративний спосіб конструювання і пізнання культури в контексті соціально-філософської онтології.
Актуальність. Поняття “метатекст” досліджується в культурології, лінгвістиці, літературознавстві, але збагнення його суті – це завдання філософії як інтегративного способу розуміння буття. Осягнення сутності феномена “метатекст” дозволить розширити обрії соціально-філософського пізнання.
Вирішення проблеми потребує звернення до аксіологічного підходу, оскільки культура в нашому дослідженні виступає як творіння людей, тобто як цінність. Культура виступає як визначена форма буття і спілкування людей різних часів, епох, як сукупність цінностей, формується як текст, і щоб зрозуміти її як текст, виникає потреба виходу на метатекст.
Художній текст і метатекст розглядається нами як визначена форма буття, що створює умови для виникнення діалогу і тим самим формує перетин корінних форм буття, бо з позиції філософії культури і саме буття, його осмислення може розглядатися як текст.
У нашому дослідженні поняття “метатекст” осмислюється не стільки як лінгвістичне поняття, а перш за все, як філософська категорія, сутність якої здатність виявляти різні модальності цінності в культурі, здібність розширювати можливості аксіології як способу пізнання культури, чим підсилюється пізнавальний каркас філософії як системи знань; метатекст створює нові пізнавальні можливості: онтологічні, гносеологічні, антропологічні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МЕТАТЕКСТ ЛІТЕРАТУРИ ЯК СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ СПОСІБ ОСЯГНЕННЯ БУТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок