Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УПРАВЛІНСЬКИЙ ОБЛІК ВИРОБНИЧИХ ВИТРАТ В НАФТОГАЗОВІЙ ГЕОЛОГОРОЗВІДЦІ

УПРАВЛІНСЬКИЙ ОБЛІК ВИРОБНИЧИХ ВИТРАТ В НАФТОГАЗОВІЙ ГЕОЛОГОРОЗВІДЦІ

Назва:
УПРАВЛІНСЬКИЙ ОБЛІК ВИРОБНИЧИХ ВИТРАТ В НАФТОГАЗОВІЙ ГЕОЛОГОРОЗВІДЦІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,20 KB
Завантажень:
336
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Орлів Мар’яна Степанівна
УДК 657.471.1:580.8
УПРАВЛІНСЬКИЙ ОБЛІК ВИРОБНИЧИХ ВИТРАТ В НАФТОГАЗОВІЙ ГЕОЛОГОРОЗВІДЦІ
Спеціальність 08.00.09 – бухгалтерський облік, аналіз та аудит
(за видами економічної діяльності)
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Тернопіль - 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Тернопільському національному економічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат економічних наук, професор
Журавель Григорій Павлович,
Тернопільський національний економічний університет,
перший проректор,
професор кафедри обліку і контролінгу в промисловості
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Малюга Наталія Михайлівна,
Державна академія статистики, обліку та аудиту,
завідувач кафедри теорії бухгалтерського обліку
кандидат економічних наук, доцент
Бачинський Василь Іванович,
Львівська комерційна академія Укоопспілки,
завідувач кафедри бухгалтерського обліку
Захист відбудеться “8” лютого 2008 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 58.082.03 у Тернопільському національному економічному університеті за адресою: 46020, м. Тернопіль, вул. Львівська, 11, корпус 11, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Тернопільського національного економічного університету за адресою: 46020, м. Тернопіль, вул. Львівська, 6
Автореферат розісланий “3” січня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
к.е.н., доцент Шаварина М.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. В умовах скорочення обсягів пошуково-розвідувального буріння та щорічного приросту розвіданих запасів вуглеводнів в Україні виникла необхідність реструктуризації геологорозвідувальної галузі. Першочергового вирішення потребують питання підготовки обґрунтованої програми її розвитку, створення сприятливих умов для залучення інвестицій, забезпечення цільового та ефективного використання бюджетних коштів, стабільної роботи геологорозвідувальних підприємств.
Першим кроком до вирішення цих проблем на мікрорівні є формування такої системи інформаційного забезпечення управління господарською діяльністю підприємства, яка б дозволяла вирішувати питання оптимізації виробничих програм, забезпечувала ефективний контроль та аналіз витрат з метою визначення шляхів зниження собівартості геологорозвідувальних робіт, виявлення внутрішніх резервів їх фінансування, а також оновлення технічної бази. Такою інформаційною системою є управлінський облік витрат.
Суттєвий внесок у його розвиток зробили провідні вітчизняні та зарубіжні науковці, серед яких Бачинський В.І., Бутинець Ф.Ф., Голов С.Ф., Гуцайлюк З.В., Друрі К., Завгородній В.П., Задорожний З.В., Каверіна О.Д., Литвин Б.М., Малюга Н.М., Мних Є.В., Нападовська Л.В., Ніколаєва С.А., Палій В.Ф., Пушкар М.С., Рудницький В.С., Сопко В.В., Фостер Дж., Хомин П.Я., Хорнгрен Ч., Чумаченко М.Г., Шеремет А.Д., Яругова А. та інші. Проте, зважаючи на специфіку та умови проведення геологорозвідувального виробництва, проблеми організації управлінського обліку виробничих витрат на підприємствах галузі потребують додаткових досліджень.
Сьогодні, незважаючи на необхідність адаптації облікового процесу до ринкових умов господарювання, діюча практика обліку витрат на геологорозвідувальних підприємствах не забезпечує формування достовірної, повної та релевантної інформації для прийняття обґрунтованих управлінських рішень. Основними причинами цього є невідповідність методичних матеріалів з організації обліку витрат та калькулювання собівартості геологорозвідувальних робіт принципам ефективного управління, недостатня аналітичність обліку, відсутність належного контролю та аналізу виробничих витрат на підприємствах нафтогазової геологорозвідки, формальне планування їх господарської діяльності.
Необхідність приведення існуючої на геологорозвідувальних підприємствах системи обліку витрат у відповідність до інформаційних потреб ефективного управління, недостатній рівень дослідження проблем організації та методики обліку, аналізу і бюджетування витрат в нафтогазовій геологорозвідці обумовили актуальність теми дисертаційного дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: УПРАВЛІНСЬКИЙ ОБЛІК ВИРОБНИЧИХ ВИТРАТ В НАФТОГАЗОВІЙ ГЕОЛОГОРОЗВІДЦІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок