Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНФОРМАЦІЙНО-ВИМІРЮВАЛЬНА СИСТЕМА ДЛЯ ВИЗНАЧЕННЯ ТОВЩИНИ ШКІРИ ЛЮДИНИ

ІНФОРМАЦІЙНО-ВИМІРЮВАЛЬНА СИСТЕМА ДЛЯ ВИЗНАЧЕННЯ ТОВЩИНИ ШКІРИ ЛЮДИНИ

Назва:
ІНФОРМАЦІЙНО-ВИМІРЮВАЛЬНА СИСТЕМА ДЛЯ ВИЗНАЧЕННЯ ТОВЩИНИ ШКІРИ ЛЮДИНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,70 KB
Завантажень:
492
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕЛЕКТРОДИНАМІКИ
Пастух Олег Анатолійович
УДК 681.518.3+617.7-07
ІНФОРМАЦІЙНО-ВИМІРЮВАЛЬНА СИСТЕМА
ДЛЯ ВИЗНАЧЕННЯ ТОВЩИНИ ШКІРИ ЛЮДИНИ
05.11.16 – Інформаційно-вимірювальні системи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ - 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі Комп'ютерних наук Тернопільського державного технічного університету Івана Пулюя МОН України.
Науковий керівник - | доктор фізико-математичних наук, професор
Марченко Борис Григорович,
Інститут електродинаміки НАН України,
провідний науковий співробітник.
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор
Ніженський Анатолій Данилович,
Інститут електродинаміки НАН України,
провідний науковий співробітник;
кандидат технічних наук, доцент
Ткачук Роман Андрійович,
Тернопільський державний технічний університет імені Івана Пулюя, доцент кафедри біотехнічних систем.
Провідна установа - | Національний технічний університет України
"Київський політехнічний інститут"
(кафедра інформаційно-вимірювальної техніки)
Міністерства освіти і науки України.
Захист відбудеться “_22_” ___04_____ 2003р. о годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.187.02 при Інституті електродинаміки НАН України за адресою: 03680, м.Київ-57, проспект Перемоги, 56. Тел. 446-91-15.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту електродинаміки НАН України за адресою: 03680, м. Київ-57, проспект Перемоги, 56.
Автореферат розіслано “__20” __03_____ 2003р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради |
Тесик Ю.Ф.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Знання про товщину шкіри людини є актуально-необхідною інформацією для успішного проведення пластичних та косметичних операцій. Отримання такого роду відомості можуть бути шляхом створення як фізичних так і математичних методів вимірювання, а також інформаційно-вимірювальних систем і установок.
Відомо, що шкіра людини є складним біооб’єктом дослідження, який характеризується низкою фізичних параметрів: пружністю, деформацією, електричними потенціалами, вологістю, електричним опором, рельєфом поверхні, температурою, коліром, товщиною, електричною провідністю, ряд із них відносять до випадкових. Серед перелічених параметрів найбільшого використання отримали електрична провідність і електричний опір. По-перше, їм приділена значна увага в літературних джерелах; по-друге, оцінювати значення багатьох фізичних параметрів шкіри (вологість, товщину і т.д.) можна вимірюючи електричну провідність або опір; по-третє, завдяки відомим значенням електричних параметрів шкіри, можна проводити діагностику і контроль процесу реабілітації як різних захворювань, наприклад: щитовидної залози, териотоксикозу, виразки шлунку, різноманітних дерматозів так і всього організму. Це дає підставу для дослідження товщини шкіри використовувати саме електрофізичні методи.
Піонерами в дослідженні природи електричних явищ у живих організмах вважають Луїджі Гальвані та Алессандро Вольта, їх дослідження припадають на 1786 рік. Перші кроки по дослідженню електричних параметрів шкіри були зроблені ще в 1848 році Дюбуа-Реймоном (Du Bois Reymond) та пізніше на прикінці ХІХ століття двома дослідниками - російським І.Р.Тархановим і французьким Фере у 1888 році.
На сьогодні, в нашій державі, у клінічній практиці майже не використовуються серійні прилади та інформаційно-вимірювальні системи (ІВС) для визначення товщини шкіри людини. Для визначення фізичних параметрів шкіри людини в ряді випадків застосовують прилади власноручного виготовлення, модулі інших приладів, інтерпретацію результатів вимірювання яких важко проводити. Має місце також використання виготовлених промисловістю приладів ’’ДЕРМОДИАГНОСТ ДД-1’’, ’’СКИФ-1’’ для вимірювання електричних параметрів шкіри людини - електричного опору, електричної провідності, а також для цих же цілей застосовують мостові схеми: міст змінного струму Р5010, міст Уітстона, міст Кольрауша.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ІНФОРМАЦІЙНО-ВИМІРЮВАЛЬНА СИСТЕМА ДЛЯ ВИЗНАЧЕННЯ ТОВЩИНИ ШКІРИ ЛЮДИНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок