Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> підрядні речення обставини причини в давньоанглійській мові: СТРУКТУРА ТА ФУНкЦІОНУВАННЯ

підрядні речення обставини причини в давньоанглійській мові: СТРУКТУРА ТА ФУНкЦІОНУВАННЯ

Назва:
підрядні речення обставини причини в давньоанглійській мові: СТРУКТУРА ТА ФУНкЦІОНУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,43 KB
Завантажень:
363
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЛІНГВІСТИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Семененко Галина Миколаївна
УДК 81?367.5=111ґ01
підрядні речення обставини
причини в давньоанглійській мові:
СТРУКТУРА ТА ФУНкЦІОНУВАННЯ
Спеціальність 10.02.04 – германські мови
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ - 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі граматики та історії англійської мови Київського національного лінгвістичного університету, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник | кандидат філологічних наук, доцент
Буніятова Ізабелла Рафаїлівна,
Київський національний лінгвістичний університет,
кафедра граматики та історії англійської мови, доцент
Офіційні опоненти: | доктор філологічних наук, професор
Полюжин Михайло Михайлович,
Ужгородський національний університет,
кафедра англійської філології, завідувач кафедри
кандидат філологічних наук, доцент
Михайленко Валерій Васильович,
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича,
кафедра англійської мови, завідувач кафедри
Провідна установа | Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна, кафедра перекладу та англійської мови, Міністерство освіти і науки України, м.Харків
Захист відбудеться “30” травня 2003 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради
Д 26.054.02 Київського національного лінгвістичного університету (03680, МСП, Київ-150, вул. Червоноармійська, 73)
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного лінгвістичного університету (03680, МСП, Київ-150, вул. Червоноармійська, 73)
Автореферат розісланий “25” квітня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.Е. Левицький


Загальна характеристика роботи
Останні десятиліття позначені помітними успіхами в царині історичного синтаксису германських мов, зумовленими необхідністю пошуку нових методів та підходів до вивчення мовних явищ. Центр уваги синтаксичних студій, які тривалий час перебували під впливом атомарності молодограматичного напряму, поступово зміщується до системного пояснення мовних явищ у діахронії, що сприяє розв’язанню таких проблем історичного синтаксису як реконструкція праіндоєвропейського речення й основні моделі його порядку слів (В.М. Жирмунський, Ю.С. Степанов, Д. Денісон, Д. Лайтфут, С. Пінчук) типологія синтаксичних структур, механізми граматичних змін, синтаксичні універсалії (В.Г. Адмоні, М.М. Гухман, В.М. Ярцева, Б. Мітчел, Ф. Віссер).
Попри значні досягнення вітчизняної (І.Р. Буніятова, Ю.О. Жлуктенко, О.М. Мороховський, Г.Г. Почепцов) та зарубіжної (С. Аллен, Р. Ласс, Е. Траугот, Р. Стоквел, О. Фішер) синтаксичної думки, чимало проблем у дослідженні синтаксису англійського складнопідрядного речення в історичній перспективі залишаються невивченими, зокрема такі як структура і функціонування підрядних речень як конституентів складного поліпредикативного цілого, їх співвіднесеність із синонімічними неособово-дієслівними утвореннями типу дієприкметникових та інфінітивних конструкцій. Існує необхідність подальшої розбудови синтаксичних студій у діахронії та переосмислення еволюційних процесів, що відбувалися у структурі та семантиці особово-дієслівних підрядних речень. Водночас актуальними залишаються питання кореляції паратаксису та гіпотаксису в давніх мовах, взаємозв’язок складових останнього, послідовність реалізації формальних чинників складнопідрядного типу зв’язку.
Таким чином, актуальність дослідження визначається потребою вивчення структурних та функціональних ознак складнопідрядного речення з підрядними причиновими у давньоанглійській мові в контексті розв’язання загальної проблеми їх походження і формування, що сприятиме розкриттю механізмів синтаксичних змін.
Зв’язок роботи з науковими темами. Дисертацію виконано у відповідності з планом науково-дослідної роботи кафедри граматики та історії англійської мови Київського національного лінгвістичного університету. Проблематика дисертації входить до кола питань, досліджуваних згідно з держбюджетною науковою темою: “Мовні системи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: підрядні речення обставини причини в давньоанглійській мові: СТРУКТУРА ТА ФУНкЦІОНУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок