Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Вивчення, забезпечення та розвиток інформаційних потреб бібліотекарів в умовах формування інформаційного суспільства

Вивчення, забезпечення та розвиток інформаційних потреб бібліотекарів в умовах формування інформаційного суспільства

Назва:
Вивчення, забезпечення та розвиток інформаційних потреб бібліотекарів в умовах формування інформаційного суспільства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,35 KB
Завантажень:
228
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ
ЛЯШЕНКО ЛАРИСА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 025.5:004](043)
Вивчення, забезпечення та розвиток
інформаційних потреб бібліотекарів
в умовах формування інформаційного суспільства
07.00.08 - книгознавство, бібліотекознавство, бібліографознавство
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ - 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Київському національному університеті культури і мистецтв, Міністерство культури і мистецтв України, м. Київ
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент
Монько Тетяна Савівна,
Київський національний університет
культури і мистецтв,
професор кафедри бібліотекознавства.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Чачко Ада Семенівна,
Київський національний університет
культури і мистецтв,
професор кафедри педагогіки та психології;
кандидат педагогічних наук, старший
науковий співробітник
Павлуша Тетяна Петрівна,
Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського,
завідувачка відділу наукової організації
основного фонду.
Провідна установа: Харківська державна академія культури, кафедра
бібліотекознавства і бібліографії, м. Харків,
Міністерство культури і мистецтв України.
Захист відбудеться " 18 " жовтня 2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.807.01 у Київському національному університеті культури і мистецтв (01133, м. Київ, вул. Щорса, 36).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Київського національного університету культури і мистецтв (01133, м. Київ, вул. Щорса, 36).
Автореферат розіслано " 17 " вересня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Коваленко Н.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Інформатизація суспільства виявилася одним із потужних чинників, який впливає на всі професії, особливо ті, що залучені до процесу комунікації між користувачами та знанням, серед них – і на бібліотечну. Від складу кадрів та якості їхньої підготовки залежить подальший розвиток бібліотечно-інформаційної діяльності. Бібліотекарі, як і інші групи спеціалістів, характеризуються професійно обумовленими інформаційними потребами, виявлення і задоволення яких є одним із постійних завдань підвищення кваліфікації, самоосвіти та безперервної освіти фахівців. Але наукове обґрунтування проблеми вивчення, забезпечення і розвитку інформаційних потреб бібліотекарів вимагає більш широкої її постановки, враховуючи суттєві зміни, що відбуваються у зовнішньому і у внутрішньобібліотечному середовищі.
На сучасному етапі швидко розвиваються системи теледоступу, мережевої інтеграції інформаційних ресурсів бібліотек, технології міжбібліотечної взаємодії – ведення і використання баз даних, зведених електронних каталогів, служб електронної доставки документів, використання он-лайнових систем доступу до зарубіжних інформаційних ресурсів. Інтелектуалізація діяльності, розширення та поглиблення професійних інформаційних потреб бібліотечних працівників вимагають змін організаційних підходів до надання фахової інформації.
Задоволення потреби в інформації є не лише значущим фактором професійного розвитку бібліотекарів, нова інформація – зміст їхньої діяльності, обумовленої запитами користувачів бібліотек. Бібліотекарі працюють у сфері задоволення потреб вищого рівня, а саме: духовних, культурних, освітніх, наукових, а також виробничих, підприємницьких, дозвільних тощо. Нами розглядаються професійні інформаційні потреби, які сприяють самореалізації та самовдосконаленню бібліотекаря як фахівця. Виходячи з аналізу цього поняття і завдань нашого дослідження, під професійною інформаційною потребою ми розуміємо об’єктивну необхідність одержання інформації для виконання практичних, освітніх і наукових завдань.
Таким чином, формування інформаційних потреб бібліотекарів залежить від якісних перетворень у професійній діяльності в умовах інформатизації, від змін у потребах користувачів бібліотеки і від трансформації технологій створення, пошуку й доведення професійної інформації до бібліотечних фахівців.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Вивчення, забезпечення та розвиток інформаційних потреб бібліотекарів в умовах формування інформаційного суспільства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок