Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДЕНІТРИФІКАЦІЯ МІСЬКИХ СТІЧНИХ ВОД В КОРИДОРНИХ АЕРОТЕНКАХ

ДЕНІТРИФІКАЦІЯ МІСЬКИХ СТІЧНИХ ВОД В КОРИДОРНИХ АЕРОТЕНКАХ

Назва:
ДЕНІТРИФІКАЦІЯ МІСЬКИХ СТІЧНИХ ВОД В КОРИДОРНИХ АЕРОТЕНКАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,55 KB
Завантажень:
133
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БУДІВНИЦТВА І АРХІТЕКТУРИ
ПОЛІЩУК ОЛЕКСАНДР ВАЛЕРІЙОВИЧ
УДК 628.356.3
ДЕНІТРИФІКАЦІЯ МІСЬКИХ СТІЧНИХ ВОД В КОРИДОРНИХ АЕРОТЕНКАХ
Спеціальність 05.23.04. – Водопостачання, каналізація
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ - 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Київському національному університеті будівництва і архітектури Міністерства освіти та науки України.
Науковий керівник: ВАСИЛЕНКО ОЛЕКСІЙ АНАТОЛІЙОВИЧ
кандидат технічних наук, професор кафедри гідравліки та водовідведення Київського національного університету будівництва і архітектури.
Офіційні опоненти: ГІРОЛЬ МИКОЛА МИКОЛАЙОВИЧ,
доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри водовідведення, теплогазопостачання та вентиляції Національного університету водного господарства та природокористування (м. Рівне).
СТОРЧАК ВАЛЕНТИНА АНДРІЇВНА
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник, доцент кафедри водогосподарських систем Державного інституту управління та економіки водних ресурсів Держводгоспу України.
Захист відбудеться 24.10. 2007р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.056.07 при Київському національному університеті будівництва і архітектури за адресою: 03680, м. Київ, Повітрофлотський просп. 31. ауд.319.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету будівництва і архітектури за адресою: 03680, м. Київ, Повітрофлотський просп., 31.
Відгуки на автореферат просимо надсилати у двох примірниках за підписом, завіреним печаткою організації, на адресу: 03680, м. Київ, Повітрофлотський просп., 31, КНУБА, Вчена рада.
Автореферат розісланий 22.09. 2007р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, д.т.н., професор Кравчук А.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Охорона водних ресурсів від забруднень є одним з першочергових завдань з екологічної безпеки не тільки в Україні, але й в багатьох інших країнах світу. Міські очисні споруди, в яких біологічне очищення стічних вод здійснюється за традиційною схемою аеротенк-вторинний відстійник, що має місце на переважній більшості очисних споруд України, не забезпечують доведення якості очистки стічних вод до вимог їх скиду у водойми рибогосподарського призначення за концентраціями різних форм азоту.
Підвищені концентрації біогенних елементів у очищених стічних водах, потрапляючи у водне джерело, призводять до евтрофікації останнього. Бурхливий розвиток водоростей у водоймі стає причиною вторинного забруднення води, підвищення кольоровості, зниження концентрації розчиненого кисню та погіршення органолептичних показників, що надзвичайно ускладнює її використання для водопостачання населених місць та промислових підприємств.
На діючих міських очисних спорудах вирішення вказаної проблеми можливе за рахунок застосування технології біологічної нітри-денітрифікації в процесі очистки міських стічних вод в коридорних аеротенках.
Одним із стримуючих факторів запровадження цієї технології в діючі коридорні аеротенки на вітчизняних очисних спорудах є відсутність науково обґрунтованих методів визначення параметрів такої технології регламентованих нормативними документами. Це перш за все стосується технології денітрифікації. Тому розробка та наукове обґрунтування методу денітрифікації міських стічних вод в коридорних аеротенках, а також створення технологічної схеми роботи коридорного аеротенка, яка б забезпечила комплексність очищення стічних вод від біогенних елементів та органічних речовин, була б надійною в експлуатації, простою в обслуговуванні та мала б мінімальні експлуатаційні витрати є актуальним.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Робота виконувалась в рамках державної програми „Про концепцію розвитку водного господарства України” і тісно пов’язана з планами держбюджетної тематики Київського національного університету будівництва і архітектури на замовлення Міністерства освіти і науки України (№ держреєстрації 0196U016057).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ДЕНІТРИФІКАЦІЯ МІСЬКИХ СТІЧНИХ ВОД В КОРИДОРНИХ АЕРОТЕНКАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок