Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МАТЕМАТИЧНІ МОДЕЛІ ОЦІНКИ Стану системи зовнішнього дихання ЛЮДИНИ ТА ЇХ КОМП’ЮТЕРНИЙ АНАЛІЗ

МАТЕМАТИЧНІ МОДЕЛІ ОЦІНКИ Стану системи зовнішнього дихання ЛЮДИНИ ТА ЇХ КОМП’ЮТЕРНИЙ АНАЛІЗ

Назва:
МАТЕМАТИЧНІ МОДЕЛІ ОЦІНКИ Стану системи зовнішнього дихання ЛЮДИНИ ТА ЇХ КОМП’ЮТЕРНИЙ АНАЛІЗ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,00 KB
Завантажень:
35
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Національна академія наук України
ІНСТИТУТ КІБЕРНЕТИКИ ІМЕНІ В.М. ГЛУШКОВА
Джога Наталія Василівна
УДК 681.3.06:518.62:612.172(043.3)
МАТЕМАТИЧНІ МОДЕЛІ ОЦІНКИ Стану системи зовнішнього дихання ЛЮДИНИ ТА ЇХ КОМП’ЮТЕРНИЙ АНАЛІЗ
01.05.02 – математичне моделювання та обчислювальні методи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ - 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Міжнародному науково-навчальному центрі інформаційних технологій та систем НАН України та Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: | доктор біологічних наук, професор
КОТОВА Аліна Борисівна,
Міжнародний науково-навчальний центр інформаційних технологій та систем НАН України та Міністерства освіти і науки України, завідуюча відділом
Офіційні опоненти: | доктор фізико-математичних наук, професор
ОНОПЧУК Юрій Миколайович,
Інститут кібернетики імені В.М. Глушкова НАН України,
завідувач відділу
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник
РУСАКОВА Людмила Трохимівна,
Інституту гігієни і медичної екології імені О.М. Марзеєва АМН України, завідуюча лабораторією
 
Провідна установа: |
Вінницький національний технічний університет, кафедра проектування медико-біологічної апаратури, м. Вінниця
Захист відбудеться “ 14 ” квітня 2006 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.194.02 при Інституті кібернетики імені В.М. Глушкова НАН України за адресою:
03680 МСП Київ-187, проспект Академіка Глушкова, 40.
З дисертацією можна ознайомитись у науково-технічному архіві Інституту кібернетики імені В.М. Глушкова НАН України за адресою:
03680 МСП Київ-187, проспект Академіка Глушкова, 40.
Автореферат розісланий “__7 __” , березня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради |
В.Ф. Синявський


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Однією з основних фізіологічних систем організму людини є система дихання. Її дослідження провадиться з різних позицій вивчення процесу саморегуляції системи дихання, вивчення вкладу системи зовнішнього дихання і кровообігу в цей процес (Онопчук Ю.М., Полінкевич К.Б., Бобрякова І.Л. та ін.), пошуку та розробки методів інтеграції різних оцінок стану системи зовнішнього дихання (Антомонов Ю.Г., Котова А.Б., Кабікін В.Є. та ін.). Сучасна практика медичної діагностики системи зовнішнього дихання спрямована, в основному, на виявлення прихованих порушень дихальної функції, патогенних механізмів цих порушень та більш обґрунтоване призначення лікувальних заходів. Отже, завдання діагностики, прогнозування і управління (лікування) залишаються актуальними в медичному аспекті.
Другий аспект актуальності пов’язаний з масовими профілактичними обстеженнями населення, що відіграють важливу роль в збереженні та укріпленні здоров’я. В зв’язку з цим активізуються задачі створення автоматизованих систем підтримки прийняття рішень лікарем при масових медичних оглядах, впровадження автоматизованого скринінгу, розробки біотехнічних систем дослідження, діагностики та лікування (Амосов М.М., Алєєв Л.С., Попов А.А., Мінцер О.П., Баєвський Р.М., Гедеванішвілі Г.С. та ін.). Практичне використання системи автоматизованого скринінгу дозволить отримати якісно нові дані про стан здоров’я великих контингентів осіб. Цей метод більш ефективний та економічний, ніж звичайні профілактичні огляди, сповна відповідає сучасним задачам ранньої активної діагностики.
Третій аспект актуальності – розробка комп’ютерної підтримки діагностичних рішень – актуальна в зв’язку з наростаючим процесом інформатизації медичного знання в математико-комп’ютерних базах знань, тобто створення свого роду інформаційної бази медицини, госпітальних інформаційних систем, єдиного медичного інформаційного простору.
Розглянуті вище аспекти актуальності і обумовили вибір теми даного дослідження.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалась згідно наукових планів Міжнародного науково-учбового центру інформаційних технологій та систем НАН і Міносвіти та науки України в рамках НДР “Розробка та узагальнення методів інформаційних технологій рішення задач біологічної та медичної спрямованості” (номер держреєстрації 0199U002283).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МАТЕМАТИЧНІ МОДЕЛІ ОЦІНКИ Стану системи зовнішнього дихання ЛЮДИНИ ТА ЇХ КОМП’ЮТЕРНИЙ АНАЛІЗ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок