Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> “Фазовий стан, пінінг та динаміка вихорів у монокристалах ВТНП із завданою топологією дефектів”

“Фазовий стан, пінінг та динаміка вихорів у монокристалах ВТНП із завданою топологією дефектів”

Назва:
“Фазовий стан, пінінг та динаміка вихорів у монокристалах ВТНП із завданою топологією дефектів”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
31,16 KB
Завантажень:
498
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ФІЗИКО-ТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР ім. Б. І. ВЄРКІНА
Бондаренко Олександр Володимирович
УДК 538.945
“Фазовий стан, пінінг та динаміка вихорів у монокристалах ВТНП із завданою топологією дефектів”
01.04.22 — “Надпровідність”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора фізико-математичних наук
Харків - 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті ім. В. Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України.
Науковий консультант:
д. ф.-м. н., професор, Оболенський Михайло Олександрович, Харківський національний університет ім. В. Н. Каразіна.
Офіційні опоненти:
д. ф.-м. н., професор, Черпак Микола Тимофійович,
Інститут радіофізики та електроніки НАН України, завідуючий відділом.
д. ф.-м. н., професор, Свістунов Володимир Михайлович, Донецький фізико-технічний інститут НАН України ім. О. О. Галкіна, завідуючий відділом.
д. ф.-м. н., професор, Гвоздіков Володимир Михайлович, Харківський національний університет ім. В. Н. Каразіна, професор.
Провідна установа: Інститут фізики металів НАН України, відділ надпровідності (м. Київ).
Захист відбудеться 21 січня 2003 р. о 15 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 64.175.03 при Фізико-технічному інституті низьких температур ім. Б. І. Вєркіна НАН України (61103, м. Харків-103, пр. Леніна, 47).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Фізико-технічного інституту низьких температур ім. Б.І. Вєркіна НАН України
Автореферат розіслано “ 20 “ грудня 2002 р.
Вчений секретар Спеціалізованої вченої ради,
доктор фізико-математичних наук Сиркін Є.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Фазовий стан, формування сили пінінгу і динамічних властивостей вихрової системи у високотемпературних надпровідниках (ВТНП) викликають інтерес як з точки зору практичного використання цих матеріалів, так і з точки зору поглиблення фундаментальних знань в галузі фізики конденсованого стану. На відміну від низькотемпературних надпро-відників, ВТНП-матеріали мають велику глибину проникнення магнітного поля, (0) = 100 - 300 нм, малу довжину когерентності, (0) = 0,2 - 2 нм, суттєву анізотропію, m/M = 0,3 - 0,003, яка обумовлена шаруватою криста-лічною структурою цих матеріалів, де m і М - відповідно ефективні маси уздовж ab-площини та вісі с. Поєднання цих значень параметрів з високими значеннями критичної температури, Тс = 30 - 120 К, призводить до виник-нення нових вихрових фаз, наприклад, вихрової рідини, до специфічних особливостей пінінгу та динаміки вихорів Абрикосова, таких як значний термічно активований і квантовий крип, до суттєво немонотонної польової залежності сили піннінгу, та іншим явищам, котрі не спостерігались у “холодних” надпровідниках.
Згідно з існуючими уявленнями, фазовий стан вихрової матерії, а також пінінг та динамічні властивості різних вихрових фаз визначаються співвідно-шенням поміж трьома енергіями: тепловою енергією Eth, пружною енергією Eel, та енергією пінінгу Epin абрикосівських вихорів. Конкуренція поміж енергіями Eth та Eel визначає розташування лінії плавління вихрової гратки HM(T), конкуренція поміж енергіями Epin та Eel визначає тип вихрової фази в кристалічному стані, а співвідношення поміж енергіями Epin та Eth визначає розташування лінії необоротності Hirr(T), яка поділяє запінінгований та незапінінгований стан вихрової матерії. Енергії Eth, Eel та Epin мають різну температурну залежність, а в анізотропних матеріалах і різну кутову залежність. Крім того, енергія Epin залежить від дефектності матеріалу і, зокрема, від розмірів та вимірності дефектів, від рівня пригнічення надпровідного параметра порядку (НПП) на дефекті, а також від напрямку вектора магнітного поля відносно вісей протягливих дефектів. Усі ці особли-вості призводять до виникнення численних вихрових фаз, таких як вихрова рідина, брегівське вихрове скло, аморфне вихрове скло, бозе-скло, та інші. Формування сили пінінгу та динамічних властивостей цих фаз залежить від розглядаємої області температур і магнітного поля, а також від напрямку магнітного поля відносно кристалографічних вісей матеріалу та відносно вісей протягливих дефектів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Реферат на тему: “Фазовий стан, пінінг та динаміка вихорів у монокристалах ВТНП із завданою топологією дефектів”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок