Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТРАНСФОРМАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ КНИГИ В УМОВАХ ІНФОРМАТИЗАЦІЇ ВИЩОЇ ОСВІТИ

ТРАНСФОРМАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ КНИГИ В УМОВАХ ІНФОРМАТИЗАЦІЇ ВИЩОЇ ОСВІТИ

Назва:
ТРАНСФОРМАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ КНИГИ В УМОВАХ ІНФОРМАТИЗАЦІЇ ВИЩОЇ ОСВІТИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,33 KB
Завантажень:
249
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ХАРКІВСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ КУЛЬТУРИ
КАРПЕНКО ОЛЕНА ОЛЕКСІЇВНА
УДК [002.2:371.67]:378(043.3)
ТРАНСФОРМАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ КНИГИ В УМОВАХ ІНФОРМАТИЗАЦІЇ ВИЩОЇ ОСВІТИ
07.00.08 – книгознавство, бібліотекознавство, бібліографознавство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
педагогічних наук
Харків – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківській державній академії культури,
Міністерство культури і туризму України.
Науковий керівник доктор історичних наук, професор
Ільганаєва Валентина Олександрівна,
Харківська державна академія культури,
декан факультету бібліотекознавства та
інформатики, завідувач кафедри
бібліотекознавства та соціальних комунікацій
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Швецова-Водка Галина Миколаївна,
Рівненський державний гуманітарний
університет, професор кафедри бібліотекознавства
і бібліографії
кандидат педагогічних наук, доцент
Тодорова Євгенія Миколаївна,
Харківська державна академія культури,
доцент кафедри бібліографознавства та
інформаційно-бібліографічної діяльності
Провідна установа Київський національний університет
культури і мистецтв, кафедра бібліотекознавства
та інформаційних ресурсів, Міністерство культури
і туризму України, м. Київ
Захист відбудеться “14” червня 2005 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.807.02 в Харківській державній академії культури, 61003, м. Харків-3, Бурсацький спуск, 4.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківської державної академії культури за адресою: м. Харків-3, Бурсацький спуск, 4.
Автореферат розісланий “12” травня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Соляник А.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Інформатизація суспільства стала об’єктивним чинником для трансформаційних процесів у сфері освіти. Сучасна соціокультурна ситуація зумовлює необхідність забезпечення якісно нового рівня підготовки фахівців з усіх галузей знань. Формування особистості, розвиток її творчого потенціалу є стратегічним орієнтиром освіти інформаційного суспільства.
Ефективність підготовки фахівців у вищій школі потребує впровадження нових підходів до організації процесу навчання, його змісту, системи контролю й оцінки одержуваних результатів, що передбачає оновлення його науково-методичного забезпечення, важливою складовою якого є навчальна книга. Зростання обсягу годин на самостійну роботу студентів в умовах інформатизації освіти посилює її роль. Реформування національної освіти в контексті Болонської угоди та її інтеграції до європейського та світового освітнього простору потребують визначення трансформаційних ознак навчальної книги в умовах інформатизації, удосконалення її змісту, форми та використання в процесі навчання, адекватних до сучасної філософії освіти.
Інтеграція навчальної книги до інформаційного середовища вищої освіти в умовах інформатизації має загальносоціальне значення у формуванні інтелектуального потенціалу суспільства. Підвищити якість підготовки фахівців вищої освіти можна завдяки не тільки повному забезпеченню учасників педагогічного процесу навчальною літературою, але й максимальній реалізації функціональних можливостей навчальної книги в процесі освіти та самоосвіти учасників педагогічної комунікації. Підготовка фахівців бібліотечно-інформаційного напряму набуває пріоритету в контексті інтенсифікації інформаційних процесів. Тому експериментальна частина дисертаційного дослідження та апробація його теоретичних положень здійснюються на базі вищої бібліотечної освіти як складової інституту суспільства, що є відносно самостійною в освітянській системі та забезпечує функціонування бібліотечної сфери діяльності.
Вивчення багатоаспектного масиву публікацій виявило наявність проблемної ситуації, яка полягає в суперечності, з одного боку, між реальним зростанням ролі і значення навчальної книги в системі підготовки фахівців і сучасними можливостями задоволення потреб користувачів існуючими навчальними виданнями; з іншого – у невідповідності між потребами практики і відсутністю нових науково обґрунтованих підходів щодо інтеграції навчальної книги до інформаційного середовища вищої освіти в Україні в умовах інформатизації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ТРАНСФОРМАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ КНИГИ В УМОВАХ ІНФОРМАТИЗАЦІЇ ВИЩОЇ ОСВІТИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок