Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Обґрунтування та розробка комплексу заходів для запобігання раптових обвалень вугілля

Обґрунтування та розробка комплексу заходів для запобігання раптових обвалень вугілля

Назва:
Обґрунтування та розробка комплексу заходів для запобігання раптових обвалень вугілля
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,32 KB
Завантажень:
155
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Міністерство палива та енергетики України
Державний Макіївський науково-дослідний інститут
з безпеки робіт у гірничій промисловості
(МакНДI)
Тихоліз Олександр Михайлович
УДК 622.815.533.6
Обґрунтування та розробка комплексу заходів для запобігання раптових обвалень вугілля
Спеціальність 05.26.01 - Охорона праці
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Макіївка - Донбас
2001
Дисертація є рукописом.
Робота виконана в Державному Макіївському науково-дослідному інституті з безпеки робіт у гірничій промисловості Міністерства палива та енергетики України, (МакНДI).
Науковий керівник: доктор технічних наук, старший науковий співробітник
Агафонов Олександр Васильович, начальник Донецького експертно-технічного центру Держнаглядохоронпраці України.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, старший науковий співробітник
Колєсов Орест Андрійович, завідуючий відділом Центрального штабу Державної воєнізованої гірночорятувальної служби;
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник Канін Володимир Олексійович, завідуючий лабораторією Українського Державного науково-дослідного та проектно-конструкторського інституту гірничої геології, геомеханіки і маркшейдерської справи Національної Академії наук України.

Провідна установа: Національна гірнича Академія України Міністер-
ства освіти і науки України, м. Дніпропетровськ.
Захист відбудеться “23” листопада 2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої ради К 12.834.01 у Державному Макіївському науково-дослідному інституті з безпеки робіт у гірничій промисловості (86108, м. Макіївка, Донецької області, вул. Лихачова, 60).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Державного Макіївського науково-дослідного інституту з безпеки робіт у гірничій промисловості (86108, м. Макіївка, Донецької області, вул. Лихачова, 60).
Автореферат розісланий “22” жовтня 2001р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
К 12.834.01, канд. техн. наук, с.н.с. Ю.В.Кудінов


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Підземна розробка вугільних родовищ у Донбасі ускладнюється газодинамічними явищами (ГДЯ). На крутопохилих і крутих пластах одним з основних видів ГДЯ, поряд з раптовими викидами вугілля і газу, є раптові обвалення (висипання) вугілля. Велика частина цих явищ (88,6%) зареєстрована в Центральному районі Донбасу (ЦРД), їхній рівень прояву в різні періоди складав від 30 до 50 % від загальної кількості ГДЯ, що відбулися. Схильними до раптових обвалень вугілля є 46,5% розроблюваних у ЦРД шахтопластів, усі вони одночасно схильні до раптових викидів вугілля і газу.
Раптові обвалення вугілля призводять до великих аварій з важкими наслідками, порушення технологічного циклу ведення підготовчих і очисних робіт. Ліквідація їхніх наслідків вимагає значних матеріальних і трудових витрат.
До початку виконання роботи були відсутні нормативні документи, що регламентують безпечну розробку пластів, схильних до раптових обвалень вугілля; не були розроблені способи прогнозу небезпеки пластів і ділянок по раптовим обваленням вугілля (існував лише прогноз зон геологічних порушень і небезпечних проявів гірничого тиску); мали потребу в доробці і коректуванні параметри технологічних і спеціальних заходів щодо запобігання цих явищ, не був розроблений комплекс заходів з метою запобігання ГДЯ на пластах, одночасно схильних до раптових викидів і обвалень вугілля.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація базується на результатах, отриманих при виконанні науково-дослідної програми Мінвуглепрому України №1719201050 “Розробити комплекс заходів для запобігання газодинамічних явищ на крутих пластах, одночасно схильних до раптових викидів і обвалень (висипань) вугілля”.
Мета і задачі досліджень. Метою роботи є обґрунтування і розробка комплексу заходів для запобігання раптових обвалень вугілля, що дозволяє підвищити безпеку розробки крутих і крутопохилих вугільних пластів.
Для досягнення зазначеної мети були поставлені наступні задачі:
- установити залежність прояву раптових обвалень вугілля від гірничо-геологічних, гірничотехнічних і геомеханічних умов розробки вугільних пластів;
- установити механізм прояву раптових обвалень вугілля і їхні характеристичні ознаки;
- виявити найбільш інформативні показники й установити їхні критеріальні значення для розробки методу прогнозу небезпеки вугільних пластів і ділянок по раптовим обваленням вугілля;
- розробити й уточнити параметри технологічних і спеціальних заходів щодо запобігання раптових обвалень вугілля;
- розробити комплекс заходів з метою запобігання ГДЯ на пластах, одночасно схильних до раптових викидів і обвалень вугілля.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Обґрунтування та розробка комплексу заходів для запобігання раптових обвалень вугілля

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок