Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА БІОТЕХНОЛОГІЇ оЧИСТКИ СТІЧНИХ ВОД І виробництва біогазу НА відходАХ МОЛОЧНИХ ЗАВОДІВ

РОЗРОБКА БІОТЕХНОЛОГІЇ оЧИСТКИ СТІЧНИХ ВОД І виробництва біогазу НА відходАХ МОЛОЧНИХ ЗАВОДІВ

Назва:
РОЗРОБКА БІОТЕХНОЛОГІЇ оЧИСТКИ СТІЧНИХ ВОД І виробництва біогазу НА відходАХ МОЛОЧНИХ ЗАВОДІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,72 KB
Завантажень:
188
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ХАРЧОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ
ЛУКАШЕВИЧ ЄВГЕН АНАТОЛІЙОВИЧ
УДК 628.356;628.113;628.543
РОЗРОБКА БІОТЕХНОЛОГІЇ оЧИСТКИ СТІЧНИХ ВОД
І виробництва біогазу НА відходАХ
МОЛОЧНИХ ЗАВОДІВ
03.00.20 - Біотехнологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ-2003
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Національному університеті харчових технологій Міністерства освіти і науки України
НАУКОВИЙ КЕРІВНИК: доктор технічних наук, професор
Нікітін Геннадій Олексійович,
Національний університет харчових технологій,
кафедра біохімії та екології харчових виробництв
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор Інституту харчової хімії і
технології, заступник директора з питань науки і нової техніки
Циганков Сергій Петрович,
кандидат технічних наук, головний спеціаліст Державного
департаменту адміністрування акцизного збору, ДПА України
Бублієнко Віктор Васильович
Провідна організація: Технологічний інститут молока та м`яса УААН (Київ).
 
Захист відбудеться 12 червня 2003 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.058.03 в Національному університеті харчових технологій за адресою: 01033, м. Київ-33, вул. Володимирська, 68, корп. А, аудиторія А-311.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного університету харчових технологій за адресою:
01033, м. Київ-33, вул. Володимирська, 68
Автореферат розісланий 10 травня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, к.т.н., доцент: _______________ В.М. Поводзинський
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Під час виробництва молочних продуктів утворюється велика кількість сироватки, близько 90 % від об`єму молока, яке має перероблятися. Вона містить до 50 % сухих речовин молока, в т.ч. до 5 % лактози, жир, білок, амінокислоти, органічні кислоти. Відомі різні методи утилізації сироватки – ультрафільтрація, сушка, виробництво етилового спирту та інших продуктів. Через відсутність досконалих ресурсозберігаючих технологій ці методи майже не застосовуються. Основну частину сироватки разом із стічною водою (СВ) скидають до каналізації, що створює екологічну проблему. ХСК сироватки і СВ становить відповідно близько 70000 та 3000 мг/л. Недостатнє промислове використання відходів призводить до великих втрат цінних речовин, зниження ефективності виробництва та необхідності сплати штрафів за скидання викидів.
Актуальним є пошук альтернативних інтегрованих засобів утилізації сироватки та ефективного очищення стічних вод. Традиційна технологія очищення в аеротенках у цьому разі економічно не ефективна і доцільно застосовувати метанове бродіння, при якому концентрація забруднень суттєво знижується і додатково дає змогу отримати з 1 м3 сироватки понад 15 м3 біогазу. Подальше застосування аеробного очищення стає ефективним і не вимагає значних витрат.
У зв`язку з цим актуальним є дослідження процесу метанового бродіння та аеробного очищення відходів молочних виробництв і розробки на цій основі комплексної ресурсозберігаючої технології, що може мати попит у промисловості. Реалізація такої технології дає змогу одночасно отримувати очищену воду, біогаз, мікробну біомасу, збагачену вітаміном В12 і поєднує переваги всіх відомих методів.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконувалася в зв'язку з державними програмами України, що стосуються охорони навколишнього середовища, у рамках постанови Кабінету Міністрів України від 22.06.1994р. № 429 „Про реалізацію пріоритетних напрямків розвитку науки і техніки”, постанови Верховної Ради України “Про концепцію розвитку водного господарства України”, №1390-ХIV, 14.01.2000 р., Державної науково-технічної програми Міністерства України у справах науки і технології „Відновлення якості природних вод України”, а також у рамках НДР кафедри біохімії та екології харчових виробництв Українського державного університету харчових технологій на 1995-2002 рр., що стосується очищення стічних вод і переробки відходів харчового виробництва, за темою „Розробка технологій очищення стічних вод і переробки відходів харчової промисловості”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: РОЗРОБКА БІОТЕХНОЛОГІЇ оЧИСТКИ СТІЧНИХ ВОД І виробництва біогазу НА відходАХ МОЛОЧНИХ ЗАВОДІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок