Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КРИТИЧНІ СТАНИ ПОДОВЖЕНИХ БАЛКОВИХ ТА ОБОЛОНКОВИХ КОНСТРУКЦІЙ ПІД ДІЄЮ РУХОМИХ НАВАНТАЖЕНЬ

КРИТИЧНІ СТАНИ ПОДОВЖЕНИХ БАЛКОВИХ ТА ОБОЛОНКОВИХ КОНСТРУКЦІЙ ПІД ДІЄЮ РУХОМИХ НАВАНТАЖЕНЬ

Назва:
КРИТИЧНІ СТАНИ ПОДОВЖЕНИХ БАЛКОВИХ ТА ОБОЛОНКОВИХ КОНСТРУКЦІЙ ПІД ДІЄЮ РУХОМИХ НАВАНТАЖЕНЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,56 KB
Завантажень:
139
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТРАНСПОРТНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Набіль Ванас Абдель-Азіз Муса
УДК 539.3
КРИТИЧНІ СТАНИ ПОДОВЖЕНИХ БАЛКОВИХ ТА ОБОЛОНКОВИХ КОНСТРУКЦІЙ ПІД ДІЄЮ РУХОМИХ НАВАНТАЖЕНЬ
05.23.17 – будівельна механіка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ - 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному транспортному університеті Міністерства освіти і науки України, м. Київ.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор Гуляєв Валерій Іванович, Національний транспортний університет, завідувач кафедри вищої математики (м. Київ).
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор Гоцуляк Євген Олександрович, Інститут будівельної механіки Київського національного університету будівництва і архітектури, завідувач відділом стійкості конструкцій (м. Київ);
доктор технічних наук, професор Луговий Петро Захарович, Інститут механіки ім. С.П. Тимошенка НАН України, завідувач відділом будівельної механіки тонкостінних конструкцій (м. Київ).
Провідна установа: ВАТ “Український науково-дослідний та проектний інститут сталевих конструкцій ім. В.М. Шимановського”, науково-дослідний відділ технічного розвитку (м. Київ).
Захист відбудеться “14” лютого 2007 року о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.059.02 при Національному транспортному університеті за адресою: 01010, Україна, м. Київ, вул. Суворова, 1, зал засідань (ауд. 333).
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці Національного транспортного університету (01103, Україна, м. Київ, вул. Кіквідзе, 42).
Автореферат розіслано “ 8 ” січня 2007 року.
Учений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат технічних наук В.І. Каськів


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дисертації. Задачі теоретичного дослідження динамі-ки балкових і оболонкових конструкцій під дією рухомих зосереджених сил і розподілених навантажень виникають у багатьох галузях техніки, на транспорті (рейкові шляхи, тунелі метро), у будівництві (конструкції мостів), у нафтовій промисловості (циліндричні оболонки трубопроводів, обробка свердловин), у конструкціях спеціального призначення та ін. Рухомі навантаження, що діють на ці конструкції, можуть бути генеровані силами тяжіння рухомих транспортних засобів або метальних тіл полями тиску акустичних хвиль, ефектами детонації, ударними хвилями технологічних вибухів й ін.
При дії стаціонарної рухомої системи зосереджених сил і розподілених навантажень на балки і циліндричні оболонки в них формуються складні рухомі стаціонарні поля деформацій, структура яких залежить від швидкості руху, типу навантаження і наявності в ній періодичності. В залежності від комбінацій цих факторів при деяких їхніх сполученнях можуть виникати критичні стаціонарні стани, що супроводжуються необмеженим зростанням значень функцій прогинів (для неперіодичного навантаження) або виникненням резонансних режимів коливань (для періодичних рухомих навантажень).
Задачам дослідження динаміки балкових і оболонкових конструкцій під дією рухомих навантажень присвячена значна кількість наукових публікацій українських і закордонних учених. Як правило, у цих роботах основна увага приділяється питанням побудови стаціонарних форм руху конструкцій і практично не аналізуються їхні критичні стани. Крім того, зазначені процеси вивчаються на базі моделей балок типу Бернуллі - Ейлера і теорії оболонок типу Кірхгофа, що у порівнянні з теоріями С.П. Тимошенка виявляються менш пристосованими для опису розглянутих процесів, тому що в них не враховуються деформації зсуву й інерція повороту, які дають помітний внесок у загальний баланс силових факторів.
Оскільки зазначені питання широко зустрічаються в техніці, можна зробити висновок, що задача теоретичного дослідження на базі теорії С.П. Тимошенка динаміки балок і циліндричних оболонок під дією рухомих навантажень і аналізу їхніх критичних станів є актуальною.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана відповідно до плану науково-дослідної роботи кафедри вищої математики Національного транспортного університету за темою “Дослідження процесів деформування просторових конструкцій на основі розвитку теорії і методів чисельного аналізу”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: КРИТИЧНІ СТАНИ ПОДОВЖЕНИХ БАЛКОВИХ ТА ОБОЛОНКОВИХ КОНСТРУКЦІЙ ПІД ДІЄЮ РУХОМИХ НАВАНТАЖЕНЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок