Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Удосконалення організації оплати праці найманих працівників (На прикладі МАлих недержавних підприємств)

Удосконалення організації оплати праці найманих працівників (На прикладі МАлих недержавних підприємств)

Назва:
Удосконалення організації оплати праці найманих працівників (На прикладі МАлих недержавних підприємств)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,59 KB
Завантажень:
109
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ РЕГІОНАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
ЛЮТКЕВИЧ Вікторія Борисівна
УДК 658:114:331.28-057.16
Удосконалення організації оплати праці
найманих працівників
(На прикладі МАлих недержавних підприємств)
Спеціальність: 08.06.01 –
Економіка, організація і управління підприємствами
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті регіональних досліджень НАН Укра-їни.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
КОЗОРІЗ Марія Андріївна,
Інститут регіональних досліджень НАН України, завідувач відділу
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
ВАРНАЛІЙ Захарій Степанович,
Національний інститут стратегічних досліджень,
заступник директора
кандидат економічних наук
ГОРИН Михайло Петрович,
Інститут регіональних досліджень НАН України, старший науковий співробітник
Провідна установа: Ужгородський національний університет, кафедра економіки, менеджменту та маркетингу
Захист дисертації відбудеться 25 червня 2004 року о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .154.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук в Інституті регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, .
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
Автореферат розісланий 24 травня 2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук Жовтанецький В.І.
Вступ
Актуальність теми. Гармонійний розвиток економічної та соціальної сфери є характерною ознакою громадянського суспільства, складовою цивілізованого способу життя. У сучасних умовах господарювання роль людини в економічному зростанні розвинених країн та нагромадженні національного багатства стала провідною. Це свідчить про важливість першочергового розв’язання проблем реформування соціальної сфери в країнах, які розвиваються і прагнуть стати рівноправними членами світової спільноти. В Україні створено економіку, засновану на різних формах власності та використанні найманої робочої сили. Вирішення соціально-економічних питань її розвитку залежить від ефективності реформ в сфері оплати найманих працівників, які складають понад 70% зайнятого населення.
За роки ринкових перетворень в Україні головна увага приділялась виходу з економічної кризи, 2000-й рік став початком економічного зростання. Незважаючи на це, триває соціальна криза. Соціальна ціна перетворень дуже висока: соціальна поляризація і розшарування населення за рівнем доходів, низький рівень життя, втрачені багатьма працівниками стимули до особистого і професійного вдосконалення. Заробітна плата в Україні занижена і не виконує своїх функцій. В результаті не забезпечується відтворення людського капіталу, втрачений зв’язок оплати праці з кінцевими результатами діяльності підприємств і продуктивністю праці, не стимулюється процес нагромадження, уповільнений процес формування середнього класу суспільства – висококваліфікованих, високооплачуваних найманих працівників.
Для виходу з соціальної кризи і нарощування темпів економічного розвитку потрібні кардинальні перетворення в сфері державного регулю-вання оплати праці та її організації на підприємствах. У розвинених країнах розв’язано більшість проблем з організації оплати праці найманих працівників на підприємствах, характерних для України, але вона, маючи нерозвинуті ринкові відносини, не може в повному обсязі використати західні моделі. Потрібні власні підходи до організації оплати праці в умовах ринкових трансформацій, адаптація зарубіжної теорії та практики до вітчизняних умов господарювання. В цьому напрямку є певні напрацювання.
Теоретичні, методологічні та прикладні аспекти організації оплати найманих працівників, ефективного використання людського капіталу дістали розвиток в роботах українських вчених О. Амоші, Л.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Удосконалення організації оплати праці найманих працівників (На прикладі МАлих недержавних підприємств)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок