Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК професійної робітничої ОСВІТИ без відриву від виробництва У 1921—1930 рр. в УКРАЇНІ

РОЗВИТОК професійної робітничої ОСВІТИ без відриву від виробництва У 1921—1930 рр. в УКРАЇНІ

Назва:
РОЗВИТОК професійної робітничої ОСВІТИ без відриву від виробництва У 1921—1930 рр. в УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,59 KB
Завантажень:
92
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Харківський національний університет імені В.Н.Каразіна
Іванцова Ніна Іванівна
УДК 377”192-193(477)
РОЗВИТОК професійної робітничої ОСВІТИ
без відриву від виробництва У 1921—1930 рр. в УКРАЇНІ
07.00.01. — історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Харків — 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історичних дисциплін Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | кандидат історичних наук, доцент, професор кафедри Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди, завідувач кафедри історичних дисциплін ПЛИСКО Леонід Миколайович
Офіційні опоненти: | доктор історичних наук, професор кафедри історії Росії Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна Волосник Юрій Петрович
кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України та музеєзнавства Харківської державної академії культури Плахтій Іван Степанович
Захист відбудеться «20» червня 2008 року, о 16 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.10 Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. 5-58.
З дисертацією можна ознайомитися у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий 19 травня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Є. П. Пугач


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження зумовлена соціально-економічними та політичними змінами, що відбуваються в українському суспільстві на сучасному етапі і викликають відповідні зміни в освітній галузі. По-перше, початок процесу відновлення економіки після затяжної кризи 1990-х років, коли стара радянська система професійно-технічної освіти без відриву від виробництва фактично перестала існувати, відновив потребу в підготовці кваліфікованих робітників та керівників виробництва нижчої та середньої ланок.
По-друге, входження вітчизняної системи освіти до європейського освітнього простору обумовлює активний пошук нових відкритих і демократичних моделей розвитку освітньої системи. На цьому наголошується в Державній національній програмі «Освіта» («Україна ХХІ століття») та Національній доктрині розвитку освіти в Україні у ХХІ столітті.
Відповідь на зазначені питання може дати системне дослідження вітчизняного досвіду створення структури освіти. На наш погляд, особливу увагу слід звернути на період 1920-х рр., багато в чому схожий з ситуацією, яка склалася сьогодні в Україні. Саме в ці роки відбувалися кардинальні зміни у галузі професійної освіти, в результаті чого сформувалася освітня система, яка здебільшого залишається незмінною і сьогодні. На разі серед історико-теоретичних робіт відсутні фундаментальні дослідження, що розкривають проблему розвитку професійної робітничої освіти у 20-ті – 30 рр. ХХ ст. у системному взаємозв’язку різних її структурних компонентів (економічні умови розвитку, кадрова політика, фінансування, управління, розвиток мережі, зміст і організація навчання, методи і форми навчання тощо). З огляду на це, дане дослідження ліквідує зазначену лакуну в історії освіти.
Зв'язок роботи з науковими планами та темами. Робота виконана на кафедрі історичних дисциплін історичного факультету Харківського національного педагогічного університету імені Г.Сковороди. Тема дисертації є складовою проблеми історії світової і вітчизняної системи освіти, яка розробляється в ХНПУ.
Предмет дослідження – розвиток системи професійної робітничої освіти без відриву від виробництва в Україні в 1921 – 1930 рр., а саме: індустріально-технічна підготовка кадрів для промисловості.
Об’єкт дослідження – діяльність Наркомату освіти України, його підрозділів (Українського головного відділу професійної освіти, Відділу професійної освіти робітників) з розвитку вечірньої та заочної форм професійної робітничої освіти в 1921 – 1930 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: РОЗВИТОК професійної робітничої ОСВІТИ без відриву від виробництва У 1921—1930 рр. в УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок