Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формування психологічної готовності майбутніх аудиторів до професійної діяльності

Формування психологічної готовності майбутніх аудиторів до професійної діяльності

Назва:
Формування психологічної готовності майбутніх аудиторів до професійної діяльності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,48 KB
Завантажень:
208
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ І ПСИХОЛОГІЇ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ
АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ЛУКАШ ЕДУАРД ЯРОСЛАВОВИЧ
УДК 159.923: 371.134
Формування психологічної готовності майбутніх аудиторів
до професійної діяльності
19.00.07 – “Педагогічна та вікова психологія”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті педагогіки і психології професійної освіти АПН України, м. Київ.
Науковий керівник: кандидат психологічних наук
Шандрук Сергій Костянтинович,
Галицький інститут імені В’ячеслава
Чорновола, м. Тернопіль, проректор з
навчальної роботи.
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор
Швалб Юрій Михайлович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри соціальної роботи;
кандидат психологічних наук, доцент
Бондарчук Олена Іванівна,
Центральний інститут післядипломної
педагогічної освіти АПН України, м. Київ,
завідувач кафедри психології.
Провідна установа: Харківський національний університет
імені В.Н.Каразіна, кафедра прикладної психології,
Міністерство освіти і науки України.
Захист відбудеться “ 16 ” березня 2007 р. о 1530 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.451.02 в Інституті педагогіки і психології професійної освіти АПН України за адресою: 04060, м. Київ, вул. М.Берлинського 9, 5 поверх, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту педагогіки і психології професійної освіти АПН України (04060, м. Київ, вул. М.Берлинського, 9).
Автореферат розісланий “ 15 ” лютого 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Е.О.Помиткін
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і доцільність дослідження. Реформування форм власності в Україні та створення нового ринкового механізму господарювання викликали суттєві зміни в організації й методах контролю економічної діяльності. Важливе місце у цій системі належить незалежному аудиту. Аудит й аудиторські фірми є новим явищем в нашій державі і, як важливі елементи ринкової економіки, набувають дедалі більшого поширення.
Діяльність аудитора базується на нормативних і законодавчих актах, Законі України “Про аудиторську діяльність”, Національних нормативах аудиту України, Кодексі професійної етики аудиторів України. На основі даних документів визначено, що у становленні та розвитку ринкової економіки важливу роль відіграє аудиторська діяльність як процес, під час якого компетентна, незалежна особа збирає й оцінює цілісну інформацію про діяльність підприємства і визначає відповідність показників ефективності організації певним стандартам і меті замовника.
Зокрема, аудит передбачає міжособистісну взаємодію аудитора та замовника, що, звичайно, неможливо без психологічної підготовки. Успішність виконання аудиторських завдань залежить від рівня професійної майстерності фахівців та сформованості їх психологічної готовності до практичної діяльності. Готовність до праці є складним особистісним утворенням, системою, що включає багато компонентів, які у своїй сукупності дають змогу аудитору виконувати більш чи менш успішно певну роботу.
Аналіз наукових джерел показав, що психологічний супровід підготовки майбутніх фахівців економічного профілю поки що стосується окремих видів економічної діяльності, наприклад, управління, менеджменту (О.І.Бондарчук, Б.А.Гаєвський, М.С.Дороніна, В.П.Казміренко, Л.М.Карамушка, О.В.Киричук, І.Д.Ладанов, В.С.Лозниця, М.Мескон, С.В.Платонов, Н.А.Побірченко, Ю.М.Швалб та інші). Однак на сьогоднішній день відсутні фундаментальні та прикладні наукові дослідження щодо формування психологічної готовності майбутніх аудиторів до професійної діяльності.
Наукові теорії щодо специфіки професійної діяльності відображено в працях О.О.Абдулліної, Ф.М.Гоноболіна, Є.В.Єгорової, І.А.Зязюна, О.І.Кульчицької, Н.І.Литвинової, І.П.Манохи, Н.Г.Ничкало, О.М.Отич, Е.О.Помиткіна, О.Є.Самойлова, В.В.Синявського, Л.О.Хомич, О.П.Хохліної та інших.
Зважаючи на те, що соціально-економічне становище в Україні вимагає кваліфікованих фахівців-аудиторів, вдосконалення підготовки спеціалістів даного профілю є одним із важливих завдань професійної освіти в Україні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Формування психологічної готовності майбутніх аудиторів до професійної діяльності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок