Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНІ ПОГЛЯДИ ТА ДЕРЖАВОТВОРЧІ ІДЕАЛИ С.ШЕЛУХІНА

СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНІ ПОГЛЯДИ ТА ДЕРЖАВОТВОРЧІ ІДЕАЛИ С.ШЕЛУХІНА

Назва:
СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНІ ПОГЛЯДИ ТА ДЕРЖАВОТВОРЧІ ІДЕАЛИ С.ШЕЛУХІНА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,31 KB
Завантажень:
335
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
 
ТУРЧИН ЯРИНА БОГДАНІВНА
УДК 321.01(477) (092)
СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНІ ПОГЛЯДИ ТА ДЕРЖАВОТВОРЧІ ІДЕАЛИ С.ШЕЛУХІНА
23.00.01 – теорія та історія політичної науки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Львів - 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі політології Інституту гуманітарних та
соціальних наук Національного університету “Львівська політехніка”.
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Гетьманчук Микола Петрович,
Національний університет “Львівська політехніка”,
завідувач кафедри політології
Офіційні опоненти: доктор політичних наук
Варзар Іван Михайлович,
Національний педагогічний університет
імені М.Драгоманова,
професор кафедри політичних наук
кандидат політичних наук
Бегей Ігор Іванович,
Львівський банківський інститут,
доцент кафедри суспільних дисциплін
Провідна установа: Інститут політичних і етнонаціональних
досліджень НАН України, відділ національних
меншин (м.Київ)
Захист відбудеться “16” червня 2005 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 35.051.17 Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою:
79000, м.Львів, вул. Університетська, 1, ауд. 301.
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: м.Львів, вул. Драгоманова, 5.
Автореферат розісланий “13” травня 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат політичних наук, доцент О.Б.Шурко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Перед українським суспільством постало завдання сформувати адекватну стратегію національного розвитку, яка сприятиме становленню самостійної незалежної України, побудови в ній демократичної, соціальної, правової держави. Однак процес державного будівництва в Україні характеризується складними внутрішньополітичними проблемами, які безпосередньо пов’язані з недостатнім державницьким досвідом українського народу: українська державність має тривалу історію, але ще більш тривалою є історія бездержавного, поневоленого існування української нації. Очевидним є те, що нинішній етап українського державотворення вимагає глибокого вивчення досвіду наших попередників, які брали безпосередню участь у національно-визвольному русі на зламі XIX і XX століть. Аналізуючи його, ми зможемо дати відповідь на важливі питання, які стосуються сучасного етапу реалізації ідеї державності, не допустити повторення помилок минулого, віднайти соціально-політичні орієнтири розвитку суспільства, які б відповідали національним інтересам та ментальним особливостям.
Перед представниками української політичної науки стоїть завдання повернути і ввести у науковий обіг політичні ідеї і концепції видатних українських діячів і мислителів минулого, які присвятили свої праці проблемам відродження і розвитку української державності, імена яких донедавна замовчувались. Насамперед це стосується вітчизняних науковців-емігрантів, що розробляли теорії українського державного будівництва, досліджували етапи його становлення, взаємовідносини України з іншими народами, розкривали сутність українського народу як окремої етнокультурної одиниці, вивчали можливі форми входження України, як незалежної держави, до зовнішньополітичних союзів.
Помітне місце серед них займає відомий представник народницького напряму в українській політології – С.Шелухін (1864-1938 рр.), ім’я якого стоїть поряд з такими видатними діячами українського національного відродження кінця XIX – початку XX ст., як М.Грушевський, В.Липинський, С.Томашівський та ін. Ідея державності, шляхи та засоби боротьби за її реалізацію, пошук оптимальних форм державного розвитку, аналіз причин, які призвели до втрати державної самостійності України, були центральними проблемами наукових пошуків С.Шелухіна.
Теоретична спадщина вченого в умовах радянського тоталітарного режиму тривалий час замовчувалась та була недосяжною для науковців і широкого кола читачів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНІ ПОГЛЯДИ ТА ДЕРЖАВОТВОРЧІ ІДЕАЛИ С.ШЕЛУХІНА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок