Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗБРОЙНІ СИЛИ ДИРЕКТОРІЇ УНР ТА ЇХ БОРОТЬБА ЗА ДЕРЖАВНУ НЕЗАЛЕЖНІСТЬ УКРАЇНИ (ЛИСТОПАД 1918Р. – ЛИСТОПАД 1920 р.)

ЗБРОЙНІ СИЛИ ДИРЕКТОРІЇ УНР ТА ЇХ БОРОТЬБА ЗА ДЕРЖАВНУ НЕЗАЛЕЖНІСТЬ УКРАЇНИ (ЛИСТОПАД 1918Р. – ЛИСТОПАД 1920 р.)

Назва:
ЗБРОЙНІ СИЛИ ДИРЕКТОРІЇ УНР ТА ЇХ БОРОТЬБА ЗА ДЕРЖАВНУ НЕЗАЛЕЖНІСТЬ УКРАЇНИ (ЛИСТОПАД 1918Р. – ЛИСТОПАД 1920 р.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,81 KB
Завантажень:
78
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Міністерство освіти і науки України
Національний університет “Львівська політехніка”
Мина Жанна Василівна
УДК 355.48 (477.09) “1918-1920”
ЗБРОЙНІ СИЛИ ДИРЕКТОРІЇ УНР ТА ЇХ БОРОТЬБА ЗА ДЕРЖАВНУ НЕЗАЛЕЖНІСТЬ УКРАЇНИ
(ЛИСТОПАД 1918Р. – ЛИСТОПАД 1920 р.)
Спеціальність 20.02.22 – військова історія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Львів – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії, теорії та практики культури Національного університету „Львівська політехніка”
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Дещинський Леонтій Євгенович,
Національний університет „Львівська політехніка”,
Професор кафедри історії, теорії та практики культури
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Сухий Олексій Миколайович,
Львівський національний університет імені Івана Франка,
професор кафедри новітньої історії
кандидат історичних наук, професор
Дем’янюк Олександр Йосипович,
Луцький інститут розвитку людини
Відкритого Міжнародного університету „Україна”,
Проректор з навчально-виховної роботи.
Захист дисертації відбудеться “20” червня 2008 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К35.052.15 Національного університету “Львівська політехніка” за адресою: 79013, Україна, м.Львів - 13, вул.С.Бандери, 12, навч. корпус 4, аудиторія 204.
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” за адресою: 79013, м.Львів, вул.Професорська, 1.
Автореферат розісланий “19” травня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук, доцент І.В. Буковський
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розвиток демократичних процесів в Україні можливий лише за умов шанобливого ставлення до власної історії, відновлення в національній пам’яті забутих подій минулого та імен видатних борців за волю і свободу народу. Історичний досвід засвідчує, що вирішальну роль у забезпеченні існування держави відіграє армія. Тому одне з основних завдань, яке стоїть перед нашою державою – створення високопрофесійної та озброєної за сучасними стандартами національної армії, яка відповідатиме характеру сучасних воєнних загроз і, водночас, не переобтяжуватиме економічно-господарські можливості країни. У контексті реформування Збройних сил України, коли здійснюється їх підготовка до переходу на професійну основу, потрібно враховувати не тільки світові новації військово-стратегічної думки, а й досвід минулих поколінь, зокрема періоду становлення та розбудови Збройних сил Директорії УНР.
У листопаді 1918 р. основу армії Директорії склали гетьманські військові частини, які перейшли на бік нової влади. За рахунок мобілізації вони були розгорнуті у великі армійські з’єднання, а також формувались нові військові частини. Однак, переважна більшість частин армії Директорії мала напіврегулярний, партизанський характер. Трансформація українських повстанських загонів у регулярні частини вимагає серйозного дослідження й неупередженого аналізу.
Вивчення досвіду, успіхів та прорахунків періоду розбудови Збройних сил Директорії УНР, дає змогу доповнити та переглянути низку історичних фактів Української національної революції та вводить у науковий обіг невідомі та малодосліджувані документи і матеріали.
Протягом останніх років вивчення військової історії України та її складової – воєнного аспекту національно-визвольної боротьби 1917- 1921 рр. стало об’єктом ґрунтовних досліджень вітчизняних вчених (В. Голубка, Я. Дашкевича, Л. Дещинського, В. Верстюка, Л. С. Литвина, М. Литвина, С. Макарчука, О. Павлишина, С. Павлюка, І. Патера, О. Реєнта, О. Рубльова та інших). Проте, чимало питань потребують комплексного дослідження присвяченого проблемам становлення, розбудови та реорганізації Збройних сил Директорії УНР в умовах ведення бойових дій. Крім того, відсутні узагальнюючі та спеціальні праці, в яких було б подано оцінку ролі Директорії в організації власної армії.
Спонукала дисертантку до написання даної теми також нинішня суспільно-політична ситуація в Україні, спроби певних політичних сил порушити соборність нашої держави.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ЗБРОЙНІ СИЛИ ДИРЕКТОРІЇ УНР ТА ЇХ БОРОТЬБА ЗА ДЕРЖАВНУ НЕЗАЛЕЖНІСТЬ УКРАЇНИ (ЛИСТОПАД 1918Р. – ЛИСТОПАД 1920 р.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок