Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОНВЕЙЄРНЕ ВИРОЩУВАННЯ ПОСІВНИХ ТА ВИГОНОЧНИХ ЗЕЛЕННИХ ОВОЧЕВИХ КУЛЬТУР У НЕСЕЗОННИЙ ПЕРІОД У ЗИМОВИХ БЛОКОВИХ ТЕПЛИЦЯХ

КОНВЕЙЄРНЕ ВИРОЩУВАННЯ ПОСІВНИХ ТА ВИГОНОЧНИХ ЗЕЛЕННИХ ОВОЧЕВИХ КУЛЬТУР У НЕСЕЗОННИЙ ПЕРІОД У ЗИМОВИХ БЛОКОВИХ ТЕПЛИЦЯХ

Назва:
КОНВЕЙЄРНЕ ВИРОЩУВАННЯ ПОСІВНИХ ТА ВИГОНОЧНИХ ЗЕЛЕННИХ ОВОЧЕВИХ КУЛЬТУР У НЕСЕЗОННИЙ ПЕРІОД У ЗИМОВИХ БЛОКОВИХ ТЕПЛИЦЯХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,90 KB
Завантажень:
199
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ГАВРИЛЮК ВІРА БОГДАНІВНА
УДК 635.1./5 : 631.544.4.
КОНВЕЙЄРНЕ ВИРОЩУВАННЯ ПОСІВНИХ ТА ВИГОНОЧНИХ ЗЕЛЕННИХ ОВОЧЕВИХ КУЛЬТУР У НЕСЕЗОННИЙ ПЕРІОД У ЗИМОВИХ БЛОКОВИХ ТЕПЛИЦЯХ
06.01.06 – овочівництво
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному аграрному університеті Кабінету Міністрів України.
Науковий керівник: доктор сільськогосподарських наук, академік УААН, академік АНВШ, заслужений працівник народної освіти, професор Барабаш Орест Юліанович, кафедра овочівництва Національного аграрного університету.
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, професор Лихацький Віталій Іванович, кафедра овочівництва Уманської державної аграрної академії;
кандидат сільськогосподарських наук Гнатюк Ганна Григорівна, старший науковий співробітник Інституту овочівництва і баштанництва УААН.
Провідна установа: Подільська державна аграрно-технічна академія Міністерства аграрної політики України,
м. Кам'янець-Подільський.
Захист відбудеться " 5 " жовтня 2001 р. о 10 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .004.04 в Національному аграрному університеті за адресою: 03041, м. Київ-41, вул. Героїв оборони, 15, навчальний корпус 3, аудиторія 65.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного аграрного університету за адресою: 03041, м. Київ-41, вул. Героїв оборони, 11, навчальний корпус 10.
Автореферат розісланий " 4 " вересня 2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради __________ Балабайко В.Ф.


3АГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасне овочівництво – це комплексна галузь агропромислового комплексу, яка займається виробництвом овочів у закритому і відкритому ґрунті. Свіжим овочам в раціоні харчування населення, його збалансованості відводять одну з найважливіших ролей. Наявність в овочевій продукції різних амінокислот, в тому числі й незамінних, вітамінів, пектину, мінеральних солей та багатьох інших корисних для організму людини речовин, робить їх високоцінним харчовим продуктом. В той же час, враховуючи кліматичні умови України, вирощування і зберігання свіжих овочів має сезонний характер. Особливого значення набуло питання забезпечення населення свіжою овочевою продукцією в несезонний період із споруд закритого ґрунту після аварії на ЧАЕС.
Серед овочевих культур, які вирощують у закритому ґрунті, важливе місце відводиться зеленним (капуста пекінська, салат, кріп, шпинат, цибуля ріпчаста на зелене перо та ін.), які здатні формувати дуже швидко товарний врожай (1,0-1,5 місяців). Продукція вигоночних овочевих культур – зелене листя і черешки формуються шляхом переміщення поживних речовин із запасних органів у вегетативні. Останнім часом у закритому ґрунті вищезгадані культури доцільніше вирощувати чистим посівом, оскільки ущільнення основних значно збільшує витрати праці на одиницю продукції та знижує їх якість. Сортимент зеленних культур при вирощуванні в несезонний період обмежений і строки його надходження не відрегульовані. Врожайність не перевищує 2-3 кг/м2 у посівних і 5-6 кг/м2 у вигоночних культур. Нашими дослідженнями передбачено удосконалити технологію конвейєрного вирощування зеленних овочевих культур протягом зимово-весняного періоду для рівномірного забезпечення населення їх продукцією.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Науково - дослідна робота за темою дисертації проведена відповідно до науково-технічної програми Національного аграрного університету: “Розробка та удосконалення технології виробництва зеленних овочевих культур у спорудах закритого ґрунту в несезонний період.” Номер державної реєстрації 0199U002729.
Мета і завдання досліджень. Метою наших досліджень було удосконалити технологію конвейєрного вирощування продукції посівних (капусти пекінської, салату і кропу) та вигоночних (цибулі ріпчастої на зелене перо і зеленого листя петрушки) зеленних овочевих культур у несезонний період у зимових блокових теплицях.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: КОНВЕЙЄРНЕ ВИРОЩУВАННЯ ПОСІВНИХ ТА ВИГОНОЧНИХ ЗЕЛЕННИХ ОВОЧЕВИХ КУЛЬТУР У НЕСЕЗОННИЙ ПЕРІОД У ЗИМОВИХ БЛОКОВИХ ТЕПЛИЦЯХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок