Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ХЕМОСОРБЦІЯ КИСЛИХ ГАЗІВ СПАЛЮВАННЯ ПОБУТОВИХ ВІДХОДІВ В АПАРАТАХ З ЗОВНІШНІМ ПІДВОДОМ ЕНЕРГІЇ

ХЕМОСОРБЦІЯ КИСЛИХ ГАЗІВ СПАЛЮВАННЯ ПОБУТОВИХ ВІДХОДІВ В АПАРАТАХ З ЗОВНІШНІМ ПІДВОДОМ ЕНЕРГІЇ

Назва:
ХЕМОСОРБЦІЯ КИСЛИХ ГАЗІВ СПАЛЮВАННЯ ПОБУТОВИХ ВІДХОДІВ В АПАРАТАХ З ЗОВНІШНІМ ПІДВОДОМ ЕНЕРГІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,33 KB
Завантажень:
418
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
ДЕРЕЙКО ХРИСТИНА ОЛЕГІВНА
УДК 66.081.4:542.74
ХЕМОСОРБЦІЯ КИСЛИХ ГАЗІВ СПАЛЮВАННЯ
ПОБУТОВИХ ВІДХОДІВ В АПАРАТАХ
З ЗОВНІШНІМ ПІДВОДОМ ЕНЕРГІЇ
05.17.08 – процеси та обладнання хімічної технології
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі хімічної інженерії та промислової екології Національного університету “Львівська політехніка”, Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник – доктор технічних наук, професор
ГУМНИЦЬКИЙ Ярослав Михайлович
Національний університет “Львівська політехніка”,
завідувач кафедри хімічної інженерії та промислової екології,
Міністерства освіти і науки України
Офіційні опоненти - доктор технічних наук, професор
ПЛЯЦУК Леонід Дмитрович
Сумський державний університет, м.Суми, завідувач кафедри прикладної екології, Міністерства освіти і науки України
 
- доктор технічних наук, професор
КАЛИМОН Ярослав Андрійович
Національний університет “Львівська політехніка”,
професор кафедри хімії та технології неорганічних речовин,
Міністерства освіти і науки України
Провідна установа - Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”, м.Київ, кафедра машин та апаратів хімічних та нафтопереробних виробництв, Міністерства освіти і науки України
Захист відбудеться “ 6 ” червня 2002 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д35.052.09 при Національному Університеті “Львівська політехніка” за адресою: Львів-13, пл.Св.Юра 9, корпус 9, ауд. 214.
З дисертацією можна ознайомитися у науково-технічній бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка”, вул. Професорська, 1.
Автореферат розісланий “29” квітня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, к.т.н., доцент ____________ Я.І.Вахула
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Абсорбційні та хемосорбційні процеси широко використовуються в хімічній технології та інших галузях промисловості з метою одержання технологічних продуктів, уловлення цінних компонентів з газової суміші, але головна область їх застосування полягає в очищенні газових середовищ перед викидом їх в атмосферу, що стає дедалі більш важливим з точки зору екологічної безпеки людства. Шкідливі газові суміші є не лише відходами хімічної технології, але і багатьох інших промислових процесів, зокрема сміттєспалювання побутових відходів.
Розвиток промислової цивілізації неминуче породжує проблеми раціонального використання ресурсів, переробки твердих побутових відходів для їх повторного використання як вторинної сировини. Незаперечним є те, що сьогодні спалювання як спосіб переробки твердих побутових відходів з поєднанням сучасного обладнання для очищення димових газів і рекуперації енергії відкриває нові екологічні та економічні перспективи. Тому удосконалення технологій переробки твердих відходів і розробка методів для зменшення вторинних забруднень, що утворюються при цьому, набуває все більшої актуальності у світовому масштабі, зокрема на Україні. Тверді побутові відходи тільки міського населення України складають 40 млн. м3/рік (10 мнл. т/рік).
Кислі гази, а саме SO2 та HCl, містяться у димових газах спалювання у значних кількостях: концентрація SO2 знаходиться в межах 200 – 1060 мг/нм3, концентрація HCl змінюється в межах між 800 і 2000 мг/нм3 в залежності від типу горючих відходів. Отже, спорудження заводів сміттєспалювання вимагає удосконалення методів уловлення перелічених кислих газів і є безперечно актуальним.
У літературі описана велика кількість різних методів очищення газів від SO2 та HCl, які відрізняються фізико-хімічною сутністю, технологічним і апаратурним оформленням, техніко-економічними показниками. Найбільший інтерес серед відомих методів становлять мокрі хемосорбційні. Основним для їх успішного застосування є вибір доступного і дешевого хемосорбенту, вивчення механізму хемосорбційного поглинання, вибір високоефективного апарату для інтенсифікації процесу, а також технологічне оформлення процесів, яке б відповідало основам хемосорбції кислих газів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ХЕМОСОРБЦІЯ КИСЛИХ ГАЗІВ СПАЛЮВАННЯ ПОБУТОВИХ ВІДХОДІВ В АПАРАТАХ З ЗОВНІШНІМ ПІДВОДОМ ЕНЕРГІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок