Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБГРУНТУВАННЯ СПОСОБІВ ЗБЕРЕЖЕННЯ СТІЙКОСТІ ДІЛЬНИЧНИХ ВИРОБОК У ЗОНАХ ВПЛИВУ ТЕХНОГЕННОЇ ВІБРАЦІЇ КОНВЕЄРНИХ УСТАНОВОК

ОБГРУНТУВАННЯ СПОСОБІВ ЗБЕРЕЖЕННЯ СТІЙКОСТІ ДІЛЬНИЧНИХ ВИРОБОК У ЗОНАХ ВПЛИВУ ТЕХНОГЕННОЇ ВІБРАЦІЇ КОНВЕЄРНИХ УСТАНОВОК

Назва:
ОБГРУНТУВАННЯ СПОСОБІВ ЗБЕРЕЖЕННЯ СТІЙКОСТІ ДІЛЬНИЧНИХ ВИРОБОК У ЗОНАХ ВПЛИВУ ТЕХНОГЕННОЇ ВІБРАЦІЇ КОНВЕЄРНИХ УСТАНОВОК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,33 KB
Завантажень:
5
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЄФРЕМОВ ІГОР ОЛЕКСІЙОВИЧ
УДК 622.273
ОБГРУНТУВАННЯ СПОСОБІВ ЗБЕРЕЖЕННЯ СТІЙКОСТІ
ДІЛЬНИЧНИХ ВИРОБОК У ЗОНАХ ВПЛИВУ ТЕХНОГЕННОЇ
ВІБРАЦІЇ КОНВЕЄРНИХ УСТАНОВОК
Спеціальність 05.15.02 — “Підземна розробка родовищ корисних копалин”
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Донецьк–2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Донецькому національному технічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:
доктор технічних наук, професор ЗВЯГІЛЬСЬКИЙ Юхим Леонідович, генеральний директор ОП “шахта ім. О.Ф.Засядька” Фонду державного майна України.
Офіційні опоненти:
ГРЕБЬОНКІН С.С., д.т.н., проф., Донецький національний технічний університет, професор кафедри “Розробка родовищ корисних копалин” (м.Донецьк);
ПІТАЛЕНКО Є.І., к.т.н., зам. директора з наукової роботи відділення фізико-технічних гірничих проблем ДонФТІ (м.Донецьк).
Провідна установа:
Донбаський гірничо-металургійний інститут Міністерства освіти і науки України, кафедра розробки пластових родовищ (м. Алчевськ).
Захист дисертації відбудеться “17” травня 2002 г. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.052.05 у Донецькому національному технічному університеті за адресою: 83000, Україна, м. Донецьк, вул. Артема, 58.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці ДонНТУ (83000, Україна, м. Донецьк, вул. Артема, 58, 2 уч. корп.).
Автореферат розісланий “11” квітня 2002 г.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
доктор технічних наук, професор М.Р.Шевцов


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Збереження обсягів видобутку вугілля в Донбасі при ускладнені гірничо-геологічних та гірничо-технічних умов і закритті великої кількості старих шахт можливо тільки за умови суттєвої концентрації гірничих робіт на перспективних підприємствах і впровадженні більш продуктивної гірничо видобувної техніки. Практика свідчить, що застосування останньої веде до зростання вуглевидобутку, підвищенню навантаження на очисні вибої, скороченню частки ручної праці і, як наслідок, до зниження собівартості видобутого вугілля. Водночас застосування нової техніки пов’язано з появою шкідливого впливання техногенних вібрацій на вміщуючі породи.
Вплив вібрації (механічних коливань), як відомо, завжди пов’язан з порушенням стану рівноваги конструкції (системи), що розглядається. Підземні виробки глибоких шахт особливо підтримувані в нестійких вміщуючих породах, не є виключенням і вони також зазнають вплив вібрацій. Згідно з досвідом, незважаючи на наявність підсиленого кріплення та завищених перерізів в місцях пунктів перевантаження і на ділянках розташування приводів конвеєрів спостерігаються підвищені зміщення порід контуру виробок і деформації кріплення. В геомеханічному плані шкідливе впливання вібрацій на навколишні породи вивчено недостатньо. В літературі відсутні дані про довжину зон підвищених зміщень, їх величини та швидкості віброконвергенцій. Це свідчить про відсутність наукової основи для обґрунтування способів збереження стійкості виробок. Такий стан питання зумовив актуальність теми обраного дослідження.
Зв’язок теми дисертації з планом основних робіт університету.
Дослідження впливу вібраційних процесів на стійкість виробок, підтримуваних у нестійких вміщуючих породах на великих глибинах є одним з наукових напрямків кафедри гірничої геомеханіки ДонНТУ. Дисертація підготовлена в рамках виконуваної держбюджетної теми Г-25-2000 (номер держреєстрації 0100U001044).
Мета роботи. Метою є обґрунтування способів збереження стійкості пластових виробок глибоких шахт в зонах інтенсивного впливу техногенних вібрацій, ініційованих конвеєрними приводами.
Задачі дослідження. Поставлена мета визначила необхідність рішення таких задач:
1. Дослідити характер зміщення контура підготовчих виробок в зонах впливу техногенної вібрації конвеєрних приводів.
2. Розкрити механізм розповсюдження вібрації в елементах кріплення та навколишніх породах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ОБГРУНТУВАННЯ СПОСОБІВ ЗБЕРЕЖЕННЯ СТІЙКОСТІ ДІЛЬНИЧНИХ ВИРОБОК У ЗОНАХ ВПЛИВУ ТЕХНОГЕННОЇ ВІБРАЦІЇ КОНВЕЄРНИХ УСТАНОВОК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок