Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЖИТТЯ ЯК ЦІЛІСНІСТЬ:соціально-філософський аналіз

ЖИТТЯ ЯК ЦІЛІСНІСТЬ:соціально-філософський аналіз

Назва:
ЖИТТЯ ЯК ЦІЛІСНІСТЬ:соціально-філософський аналіз
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,68 KB
Завантажень:
384
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЗАПОРІЗЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Воловик Галина Віталіївна
УДК128:141.7
ЖИТТЯ ЯК ЦІЛІСНІСТЬ:
соціально-філософський аналіз
09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
ДИСЕРТАЦІЇ НА ЗДОБУТТЯ НАУКОВОГО СТУПЕНЯ
КАНДИДАТА ФІЛОСОФСЬКИХ НАУК
Запоріжжя – 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі філософії Запорізького державного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор філософських наук, доцент Додонов Роман Олександрович, Запорізький державний університет, доцент кафедри соціології, політології та теорії управління
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор Воронкова Валентина Григорівна , Запорізька державна інженерна академія, завідувач кафедри адміністративного менеджменту
кандидат філософських наук, доцент Гольченко Володимир Миколайович , Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, докторант кафедри суспільно-гуманітарних дисциплін
Провідна установа: Дніпропетровський національний університет
Міністерства освіти і науки України, кафедра
філософії
Захист відбудеться 31.08.2001 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 17.051.01 в Запорізькому державному університеті Міністерства освіти і науки України (адреса: 69600, м.Запоріжжя, вул. Жуковського, 66, корп.5,ауд.327).
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці Запорізького державного університету за адресою: 69600, м.Запоріжжя, вул. Жуковського, 66, корп.2.
Автореферат розісланий 20.06.2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Тимченко С.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. По мірі того, як окрема людина проходить у своєму житті певні вікові стадії - дитинство, юність, зрілість - та наближається до похилого віку, вона все частіше починає замислюватися над проблемами життя та смерті, смислу та цілі життя, його сутності тощо. Ці проблеми традиційно вважаються "одвічними" проблемами філософії. Людство в цілому також проходить подібні стадії свого розвитку, і, на жаль, можемо констатувати той факт, що період найбільшого розквіту вже залишився позаду. Про це свідчить загострення так званих "глобальних проблем людства": екологічної, війни і миру, демографічної, продовольчої, енергетичної та багатьох інших. Ці проблеми є складовими планетарної кризи, суттєвим моментом якої є породжена сучасним виробництвом загроза існуванню біосфери Землі. Людство стоїть на межі виживання, і сьогодні, як ніколи раніше, питання про перспективи існування людської цивілізації на Землі виглядають дуже проблематичними.
Разом з тим потрібно наголосити, що актуальність проблеми дослідження обумовлена не лише зазначеними об'єктивними загальноісторичними процесами, а й станом життя наших співвітчизників, значна кількість яких зараз перебуває на межі екзистенційного мінімуму. Виникає потреба в теоретичному обґрунтуванні конкретних заходів, що забезпечують життєстійкість людини, соціальних груп, суспільства в цілому в умовах зламу старих суспільних відносин та соціальних трансформацій. Економічна, політична, соціальна та духовна криза в Україні підштовхує дослідників різних напрямків до аналізу шляхів практичного подолання цього стану.
Суб'єктивною складовою актуальності теми є поява численних біологічних, психологічних, соціологічних, економічних, політологічних концепцій, що відображають окремі аспекти життя та претендують на створення загальнонаукової картини світу на підставі саме цих підходів. Соціально-філософський підхід передбачає рефлексію всіх наукових та філософських підходів на їх життєздатність, евристичну ефективність, відповідність об'єктивній реальності та потребам людини і суспільства. До того ж, партикулярність окремих підходів залишає поза межами наукового аналізу проблему цілісності процесу життя як такого.
Особливої актуальності в сучасних умовах набуває проблема визначення сутності суспільного життя: являючи собою найвищий прояв життя взагалі, суспільне життя органічно поєднує в собі аспекти як біологічної, так і власне соціальної форми руху матерії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 



Реферат на тему: ЖИТТЯ ЯК ЦІЛІСНІСТЬ:соціально-філософський аналіз

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок