Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТРУКТУРА СПОНУКАЛЬНИХ МОВЛЕННЄВИХ АКТІВ СУЧАСНОЇ ФРАНЦУЗЬКОЇ МОВИ (КОМУНІКАТИВНО-ПРАГМАТИЧНИЙ АСПЕКТ)

СТРУКТУРА СПОНУКАЛЬНИХ МОВЛЕННЄВИХ АКТІВ СУЧАСНОЇ ФРАНЦУЗЬКОЇ МОВИ (КОМУНІКАТИВНО-ПРАГМАТИЧНИЙ АСПЕКТ)

Назва:
СТРУКТУРА СПОНУКАЛЬНИХ МОВЛЕННЄВИХ АКТІВ СУЧАСНОЇ ФРАНЦУЗЬКОЇ МОВИ (КОМУНІКАТИВНО-ПРАГМАТИЧНИЙ АСПЕКТ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,76 KB
Завантажень:
228
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЛІНГВІСТИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КУЛИКОВА Вікторія Григорівна
УДК 811.133.1’367.32
СТРУКТУРА СПОНУКАЛЬНИХ МОВЛЕННЄВИХ АКТІВ
СУЧАСНОЇ ФРАНЦУЗЬКОЇ МОВИ
(КОМУНІКАТИВНО-ПРАГМАТИЧНИЙ АСПЕКТ)
Спеціальність 10.02.05 – романські мови
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
КИЇВ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі французької філології Київського національного лінгвістичного університету, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник |
кандидат філологічних наук, доцент
Федорова Лариса Олександрівна,
Київський національний лінгвістичний університет, кафедра романських мов та перекладу , завідувач кафедри
Офіційні опоненти: | доктор філологічних наук, професор
Гетьман Зоя Олексіївна,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра теорії та практики перекладу романських мов , професор
кандидат філологічних наук, доцент
Кремзикова Світлана Юхимівна,
Донецький національний університет, кафедра французької мови, доцент
Провідна установа | Львівський національний університет імені Івана Франка, кафедра французької філології, Міністерство освіти і науки України, м. Львів
Захист відбудеться “5”жовтня 2001 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.054.02 Київського державного лінгвістичного університету (03680 МСП, Київ – 150, вул.Червоноармійська, 73)
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського державного лінгвістичного університету
Автореферат розісланий “4”вересня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Калита А.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Розвиток сучасного мовознавства засвідчує, що поглиблене вивчення мови як найважливішого засобу спілкування неможливе без звернення до комунікативно-прагматичного аспекту її функціонування. Мовна комунікація як засіб передачі інформації передбачає досягнення взаєморозуміння між людьми і невід’ємна від їх діяльності. Тому природним є підвищений інтерес з боку мовознавців до проблем комунікації та мовленнєвої поведінки комунікантів (Т.А.ван Дейк, Г.В.Колшанський, Г.Г.Почепцов, Ch.Baylon, J.Lazar, D.Maingueneau, X.Mignot).
Формулюючи конкретне висловлювання, мовець має на меті інформувати співрозмовника, показати своє ставлення до цієї інформації, певним чином вплинути на людину. Саме реалізація впливової функції мови привертає значну увагу мовознавців (Л.О.Кисельова, Є.Ф.Тарасов, Н.І.Тропіна, М.С.Чаковська). Не залишилася поза увагою й спонукальна функція мови. Адже спонукання як мовленнєвий вплив, при якому діяльність однієї людини вербально регулюється іншою, відіграє значну роль у процесі спілкування, керує взаємовідносинами між комунікантами.
Аналізу спонукання присвячено значну кількість робіт на матеріалі різних мов. Дослідженню підлягали речення з дієсловом-присудком в імперативі як основний засіб вираження спонукальної модальності (О.І.Гусєва, І.О.Михалкова, Г.П.Молчанова); комунікативно-прагматичні властивості спонукання (Л.В.Бережан, Г.Є.Блінушова, Г.В.Дорошенко, Р.В.Никифорова, О.А.Романов, В.С.Рябенко, Л.В.Фоміна, Н.О.Шевченко), структурні, семантичні та функціональні особливості мовних засобів його вираження (І.А.Афонська, С.Н.Бабаханова, Л.Г.Бабкіна, Є.С.Кондзеля, М.М.Короткевич, О.О.Любимов, О.В.Поліщук, Т.С.Ярушкіна). Дослідження спонукання проводилося й на рівні дискурсу (Т.М.Нікульшина, Л.Г.Ряполова).
На матеріалі французької мови досліджувалися наказові речення з погляду їх функціонування, лексико-граматичної організації та фоностилістичної диференціації (О.Я.Гаршина, Н.М.Нікітіна, Е.Нурахметов), вивчалися структурні, семантичні та функціональні особливості мовних засобів вираження спонукання (Р.М.Богданова, Л.І.Грачова, О.О.Мельничук). Проте коло питань, пов’язаних з функціонуванням спонукання та мовними засобами його вираження в сучасній французькій мові, залишилося недостатньо дослідженим. Зокрема, проблема позамовної обумовленості спонукання (підстави, які спричиняють конкретну прескрипцію мовця та умови її застосування), причини виникнення додаткових прагматичних ознак, які нашаровуються на основний зміст спонукання, особливості мовленнєвої тактики комунікантів у конкретних спонукальних ситуаціях, закономірності вибору мовних засобів залежно від цілей і завдань комунікації та інші все ще не знайшли належної уваги лінгвістів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 



Реферат на тему: СТРУКТУРА СПОНУКАЛЬНИХ МОВЛЕННЄВИХ АКТІВ СУЧАСНОЇ ФРАНЦУЗЬКОЇ МОВИ (КОМУНІКАТИВНО-ПРАГМАТИЧНИЙ АСПЕКТ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок