Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗАСОБИ ПОБУДОВИ ПРИКЛАДНОЇ ЕКСПЕРТНОЇ СИСТЕМИ НА БАЗІ ТРИКОМПОНЕНТНОЇ МОДЕЛІ ЗНАНЬ

ЗАСОБИ ПОБУДОВИ ПРИКЛАДНОЇ ЕКСПЕРТНОЇ СИСТЕМИ НА БАЗІ ТРИКОМПОНЕНТНОЇ МОДЕЛІ ЗНАНЬ

Назва:
ЗАСОБИ ПОБУДОВИ ПРИКЛАДНОЇ ЕКСПЕРТНОЇ СИСТЕМИ НА БАЗІ ТРИКОМПОНЕНТНОЇ МОДЕЛІ ЗНАНЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,37 KB
Завантажень:
189
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ РАДІОЕЛЕКТРОНІКИ
Фуджу Халід Ісса Мохамед
УДК 004.82:004.89
ЗАСОБИ ПОБУДОВИ ПРИКЛАДНОЇ ЕКСПЕРТНОЇ СИСТЕМИ НА БАЗІ ТРИКОМПОНЕНТНОЇ МОДЕЛІ ЗНАНЬ
05.13.23 – системи та засоби штучного інтелекту
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків - 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Харківському національному університеті радіоелектроніки, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – кандидат технічних наук, доцент, Дюбко Геннадій Федорович, Харківський національний університет радіоелектроніки, професор кафедри програмного забезпечення ЕОМ.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Авраменко Валерій Павлович, професор
кафедри інформаційно-управляючих систем,
Харківського національного університету
радіоелектроніки;
кандидат технічних наук Шостак Ігор Володимирович,
доцент кафедри програмного забезпечення
комп’ютерних систем,
Національний аерокосмічний Університет
ім. М.Є. Жуковського „ХАІ”, м. Харків.
Провідна установа Національний технічний університет України
„КПІ”, кафедра прикладної математики,
м. Київ.
Захист відбудеться „ 16 ” лютого 2005 р.
о 1500 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.052.01 в Харківському національному університеті радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, просп. Леніна, 14, тел. 7021-306.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного університету радіоелектроніки, м. Харків, просп. Леніна, 14.
Автореферат розісланий „ 14 ” січня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради _________ С.Ф. Чалий


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Прикладні інтелектуальні системи використовуються зараз у десятках тисяч застосувань. Річний дохід від продажів прикладних засобів штучного інтелекту (ШІ) ще в 1990 р. становив 870 млн доларів, а в 1998 р. – 1.1 млрд доларів. Зараз цей приріст відбувається більш плавно, але суми, затрачувані на придбання продуктів ШІ, значні.
Найпоширенішим видом прикладних систем ШІ є експертні системи (ЕС), які ефективні в специфічних проблемних областях, де є важливим емпіричний досвід фахівців. Одною з головних складових інтелектуального програмного забезпечення є бази знань, що містять інформацію для виконання міркувань на основі формального висновку. Основною вимогою до моделі подання знань є можливість адекватного подання тих знань, з якими працює інтелектуальна система. На поточний момент більшість розроблювачів використовують принцип уніфікації знань - всі знання, використовані в процесі висновку, представлені в однаковій формі, наприклад, предикатами або фреймами. Це дозволяє спростити розробку механізму висновку, однак накладає обмеження на широту й зручність подання використовуваних знань, а також на ефективність самої процедури висновку.
Великий внесок в розроботку теоретичніх і прикладніх питань формування різних моделей знань внесли Попов Е.В., Поспелов Д.А., Гаврилова Т.А., Шабанов-Кушнаренко Ю.П., Бондаренко М.Ф., М. Мінський, Дж. Робінсон, Н. Хомський.
Створення прикладної експертної системи, яка обслуговує предметні області проектування і планування, є складною задачею. Тут необхідно акумулювати знання, що відносяться до аналізу мови, на якій формулюються завдання для ЕС, і виявлення семантики мовних конструкцій, знання для прийняття рішень ЕС за сформульованими правилами і виявленою семантикою. Під семантикою маються на увазі об’єкти предметної області та співвідношення між ними. Всі знання можна подати деякою уніфікованою моделлю знань. Але більшість моделей подання знань – спеціалізовані і ефективно працюють на обмежених предметних областях. Тому раціонально використати різні моделі подання знань. Для подання знань про синтаксис і семантику мови використовують формальну систему (граматику), котра аналізує мову. Для прийняття рішень застосовують логічну модель. Для узгодження функціонування між цими двома моделями знань використовуються метазнання (продукційна модель), що трансформують знання з мережевої форми у логічну.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЗАСОБИ ПОБУДОВИ ПРИКЛАДНОЇ ЕКСПЕРТНОЇ СИСТЕМИ НА БАЗІ ТРИКОМПОНЕНТНОЇ МОДЕЛІ ЗНАНЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок