Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІДЕНТИФІКАЦІЯ ГЕНОтипів СОНЯШНИКА ЗА ДОПОМОГОЮ ДНК-МАРКЕРІВ

ІДЕНТИФІКАЦІЯ ГЕНОтипів СОНЯШНИКА ЗА ДОПОМОГОЮ ДНК-МАРКЕРІВ

Назва:
ІДЕНТИФІКАЦІЯ ГЕНОтипів СОНЯШНИКА ЗА ДОПОМОГОЮ ДНК-МАРКЕРІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,89 KB
Завантажень:
386
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МОЛЕКУЛЯРНОЇ БІОЛОГІЇ ТА ГЕНЕТИКИ
ТРОЯНОВСЬКА АЛІНА В’ЯЧЕСЛАВІВНА
УДК 575.11.113:854.78
ІДЕНТИФІКАЦІЯ ГЕНОтипів СОНЯШНИКА ЗА ДОПОМОГОЮ
ДНК-МАРКЕРІВ
03.00.22 – молекулярна генетика
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
КИЇВ – 2008
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у відділі молекулярної генетики Південного біотехнологічного центру в рослинництві УААН (м. Одеса).
Науковий доктор біологічних наук, професор, академік УААН
керівник Сиволап Юрій Михайлович,
Південний біотехнологічний центр в рослинництві УААН, директор.
Офіційні доктор біологічних наук
опоненти Тищенко Олена Миколаївна,
Інститут фізіології рослин та генетики НАН України,
в.о. завідувача відділу генетичної інженерії;
кандидат біологічних наук, с.н.с.
Спірідонова Катерина Василівна
Інститут молекулярної біології та генетики НАН України, старший науковий співробітник відділу генетики клітинних популяцій.
 
Захист дисертації відбудеться “25” червня 2008 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.237.01 Інституту молекулярної біології та генетики НАН України за адресою: 03680, м. Київ-680, вул. Заболотного, 150.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту молекулярної біології та генетики НАН України за адресою: 03680, м. Київ-680, вул. Заболотного, 150.
Автореферат розіслано “ 23 ” травня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат біологічних наук О. В. Підпала
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Дослідження організації та мінливості геному має важливе теоретичне та практичне значення. Останнім часом геном рослин завдяки бурхливому розвитку молекулярної біології та молекулярної генетики, а також важливості для забезпечення людини продуктами харчування та сировини для промисловості став популярним об’єктом вивчення. Різним етапам розвитку технології виявлення варіабельності геному притаманна різна роздільна здатність у диференціації та аналізі структури геному.
Особливе значення в дослідженні геному рослин мають маркерні системи, засновані на аналізі високоваріабельних ділянок ДНК. Полімеразна ланцюгова реакція, що дозволяє ампліфікувати фрагменти ДНК в мільйон разів, зробила аналіз молекулярно-генетичного поліморфізму ефективним засобом диференціації видів та сортів рослин.
Серед різних методів ПЛР-аналізу привертає увагу кодомінантна система SSR-маркерів, що дозволяє вивчати поліморфізм мікросателітів. Мікросателіти розподілені на всіх хромосомах і становлять значну частину геному рослин, а їхній поліморфізм відображає генетичні особливості генотипу. Кодомінантні мікросателітні маркери дозволяють досліджувати на молекулярному рівні генетичну однорідність та гетерогенність сорту, типовість гібриду, виявити алельний склад визначених локусів та зробити “прозорою” структуру сорту, лінії, гібриду. SSRР-аналіз є одним із найінформативніших у молекулярно-генетичному дослідженні видів рослин, які широко використовують у сільському господарстві.
Інтенсивне дослідження соняшника в генетичному та молекулярно-генетичному аспекті розпочато не так давно у зв’язку із селекцією гібридів цієї культури. В Україні селекційну роботу на культурі соняшника проводять ряд селекційних центрів, також використовують гібриди закордонної селекції. Виникла необхідність диференціації та ідентифікації комерційних генотипів, встановлення їхньої типовості та генетичної чистоти. Генотип у сучасному розумінні молекулярної генетики характеризується набором унікальних алелей. У зв’язку з тим, що SSRР-аналіз дозволяє виявити поліморфізм (алелізм) певного локусу, на даний момент, оптимальним для характеристики та ідентифікації генотипів є аналіз мікросателітних повторів. У зв’язку з цим, теоретичний та практичний інтерес становить розробка ідентифікаційної системи мікросателітних маркерів та їхнє використання для характеристики генотипів ліній і гібридів соняшника. На особливу увагу в цьому плані заслуговує матеріал української селекції.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ІДЕНТИФІКАЦІЯ ГЕНОтипів СОНЯШНИКА ЗА ДОПОМОГОЮ ДНК-МАРКЕРІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок