Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ АНТИБАКТЕРІАЛЬНОЇ ТЕРАПІЇ ГОСТРИХ ДЕСТРУКТИВНИХ ПНЕВМОНІЙ У ДІТЕЙ (експериментально - клінічне дослідження)

ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ АНТИБАКТЕРІАЛЬНОЇ ТЕРАПІЇ ГОСТРИХ ДЕСТРУКТИВНИХ ПНЕВМОНІЙ У ДІТЕЙ (експериментально - клінічне дослідження)

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ АНТИБАКТЕРІАЛЬНОЇ ТЕРАПІЇ ГОСТРИХ ДЕСТРУКТИВНИХ ПНЕВМОНІЙ У ДІТЕЙ (експериментально - клінічне дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,93 KB
Завантажень:
445
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Інститут невідкладної і відновної ХІРУРГІЇ ім. в.к. гусака
АМН України
МЕХТИХАНОВ МЕХТИХАН СЕЛИМОВИЧ
УДК: 616.24-002-008.9-036.11-053.2:615.281
ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ АНТИБАКТЕРІАЛЬНОЇ
ТЕРАПІЇ ГОСТРИХ ДЕСТРУКТИВНИХ ПНЕВМОНІЙ У ДІТЕЙ
(експериментально - клінічне дослідження)
14.01.09 – дитяча хірургія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Донецьк – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Харківському державному медичному університеті МОЗ України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор ДАВИДЕНКО Вячеслав Борисович, Харківський державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри дитячої хірургії
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор ГРОНА Василь Миколайович, Донецький державний медичний університет ім. М.Горького МОЗ України, професор кафедри дитячої хірургії, анестезіології, реаніматології з курсом неонатології;
доктор медичних наук, професор СУШКО Віктор Іванович, Дніпропетровська державна медична академія МОЗ України, завідувач кафедри дитячої хірургії
Провідна установа: Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України, кафедра дитячої хірургії, м. Київ.
Захист відбудеться “ 31 ” березня 2004 року о “ 14.00 ” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.11.559.01 в Інституті невідкладної і відновної хірургії ім. В.К. Гусака АМН України за адресою: 83045, м. Донецьк, Ленінський проспект, 47.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту невідкладної і відновної хірургії ім. В.К. Гусака АМН України за адресою: 83045, м. Донецьк, Ленінський проспект, 47.
Автореферат розісланий “ 27 ” лютого 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
д.мед.н. О.А.Штутін


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Поширення гострих деструктивних пневмоній у дітей залишається важливою і не до кінця вирішеною проблемою. На сьогодні досягнуті значні успіхи в розкритті етіопатогенезу, розвитку діагностики і лікування даного захворювання. Однак летальність, як і раніше, залишається високою, складаючи від 0,7% до 20% (Г.А. Баіров та співавт.,1997, В.В. Мальований, 2002). Крім того, в умовах сучасних екологічних проблем часто потрібно лікувати дітей зі зниженою імунологічною резистентністю.
Основними ланками патогенезу гострої деструктивної пневмонії (ГДП) вважаються розлади судинної мікроциркуляції й активація перекисного окислювання ліпідів (ПОЛ). Активація ПОЛ є універсальним патологічним механізмом ендотоксикозу при багатьох захворюваннях. Встановлено, що у дітей з ГДП має місце різке підвищення продуктів ПОЛ і прогресивне зниження показників активності антиоксидантного захисту (АОЗ), яке корелює з прогресуванням запалення й особливо з її деструктивним компонентом (Ю.Е. Вельтищев, 1995).
Тим часом, однією з причин несприятливих результатів лікування хворих є низька ефективність антибактеріальної терапії. Це зв'язано з незначною різницею між їх токсичною і ефективною дозою, а також з побічними ефектами, у тому числі через індивідуальні алергійні реакції організму. Особливо слід зазначити, що при традиційному застосуванні антибіотиків, як правило, відсутня вибірковість дії у відношенні визначених органів і тканин, що називається “спрямованим транспортом” до ураженого органа (Ю.Ф. Ісаков та співавт., 1998, А.П. Каплун та співавт., 1999). Наряду з вдосконаленням антибактеріальній терапії все більшого досвіду набувають методи ендоскопічній хірургії. Ці методи впроваджують в лікувальну програму хворих на гостру деструктивну пневмонію як малоінвазивні хірургічні втручання на органах грудної клітки, що запобігають виникненню ускладнень від великих торакотомій. Цій факт ще раз підтверджує те, що головним принципом лікування гострої деструктивної пневмонії є поєднання методів ефективній антибактеріальній терапії з сучасними хірургічними методами (С.С. Сніжко, 2002, Ю.Ф. Ісаков та співавт., 2003).
На думку більшості дослідників, що використовували ліпідні везикули (ліпосоми), застосування ліпосом відкриває нові перспективи для селективного переносу антибіотиків до вогнища інфекції (В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ АНТИБАКТЕРІАЛЬНОЇ ТЕРАПІЇ ГОСТРИХ ДЕСТРУКТИВНИХ ПНЕВМОНІЙ У ДІТЕЙ (експериментально - клінічне дослідження)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок