Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРІЄНТАЦІЯ ТРЕНУВАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ КВАЛІФІКОВАНИХ ЛИЖНИКІВ-ГОНЩИКІВ З УРАХУВАННЯМ ІНДИВІДУАЛЬНО-ТИПОЛОГІЧНИХ ОСОБЛИВОСТЕЙ ФІЗИЧНОЇ ПІДГОТОВЛЕНОСТІ

ОРІЄНТАЦІЯ ТРЕНУВАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ КВАЛІФІКОВАНИХ ЛИЖНИКІВ-ГОНЩИКІВ З УРАХУВАННЯМ ІНДИВІДУАЛЬНО-ТИПОЛОГІЧНИХ ОСОБЛИВОСТЕЙ ФІЗИЧНОЇ ПІДГОТОВЛЕНОСТІ

Назва:
ОРІЄНТАЦІЯ ТРЕНУВАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ КВАЛІФІКОВАНИХ ЛИЖНИКІВ-ГОНЩИКІВ З УРАХУВАННЯМ ІНДИВІДУАЛЬНО-ТИПОЛОГІЧНИХ ОСОБЛИВОСТЕЙ ФІЗИЧНОЇ ПІДГОТОВЛЕНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,87 KB
Завантажень:
306
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Львівський державний інститут фізичної культури
АЖИППО ОЛЕКСАНДР ЮРІЙОВИЧ
УДК: 796.922
ОРІЄНТАЦІЯ ТРЕНУВАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ КВАЛІФІКОВАНИХ
ЛИЖНИКІВ-ГОНЩИКІВ З УРАХУВАННЯМ ІНДИВІДУАЛЬНО-ТИПОЛОГІЧНИХ ОСОБЛИВОСТЕЙ ФІЗИЧНОЇ ПІДГОТОВЛЕНОСТІ
24.00. 01 – Олімпійський i професійний спорт
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з фізичного виховання i спорту
Львів - 2001


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Харківському державному інституті фізичної культури Державного комiтету молодіжної політики, спорту і туризму України.
Науковий керівник: | кандидат педагогічних наук, доцент Блещунова Катерина Миколаївна, доцент кафедри інформатики і біомеханіки Харківського державного інституту фізичної культури.
Офіційні опоненти: | доктор педагогічних наук, доцент Камаєв Олег Іванович, професор кафедри олімпійського i професійного спорту Харківського державного інституту фізичної культури;
кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент Крупський Василь Павлович, доцент кафедри сезонних видів спорту Львівського державного інституту фізичної культури.
Провідна установа: | Дніпропетровський державний інститут фізичної культури i спорту, кафедра теорії фізичного виховання, організації і управління фізкультурним рухом, Державний комiтет молодіжної політики, спорту і туризму України, м. Дніпропетровськ.
Захист відбудеться 16 листопада 2001 року о 16 годині 30 хвилин на засіданні спеціалізованої вченої ради К.35.829.01 Львівського державного інституту фізичної культури (79000, м. Львів, вул. Костюшка, 11).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Львівського державного інституту фізичної культури (79000, м. Львів, вул. Костюшка, 11).
Автореферат розіслано 11 жовтня 2001 pоку.
Вчений секретар
cпеціалізованої вченої ради О.М. Вацеба
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність. Високий рівень спортивних досягнень свідчить, що подальше просування до завоювання першості в тому чи іншому виді спорту лежить через докладно продуману, науково обґрунтовану систему підготовки спортивного резерву. Значне число праць (И.Г. Огольцов, 1984; В.Н. Манжосов, 1986; Ю.-Х.А. Кальюсто, 1987; В.С. Мартынов, 1992; О.И. Камаев, 1999 та інші) позитивно вплинули на формування загальнотеоретичних положень і практичних рекомендацій щодо оптимізації тренувального процесу лижників-гонщиків на етапах базової підготовки. Проте невирішених питань залишається ще досить багато.
Педагогічні та біологічні принципи підготовки, а також сучасні методи планування, які розробляються на основі проміжних і кінцевих установок, вимагають, щоб тренувальний процес було індивідуалізовано для кожного спортсмена в залежності від його конкретної підготовленості на етапі. Найбільші перспективи в цьому напрямку фахівці (М.Я. Набатникова, 1986; К.П. Сахновский, 1997; М.М. Булатова, 1997; В.Н. Платонов, 1999; Л.П. Матвеев, 1999 та інші) пов'язують із вирішенням проблеми формування оптимальної структури підготовленості, яка, з одного боку, відповідає вимогам змагальної діяльності в конкретній дисципліні, з іншого боку, враховує індивідуальні особливості спортсменів. Тому, вірогідність того, що процес спортивного вдосконалення буде розгортатися у оптимальному варіанті, залежить від того, як буде забезпечуватися спортивна орієнтація, тобто, за визначенням В.Н. Платонова (1999, С. 394): “…стратегия и тактика этой подготовки в системе обучения и тренировки”, яка передбачає найбільш повну відповідність її змісту, методів, форм, величини та динаміки навантажень індивідуальним особливостям спортсмена.
Утім із багатьох причин принцип індивідуалізації не завжди здійснюється на практиці, у тому числі й у лижному спорті. У цей час роботу фахівців ускладнює недосконалість системи контролю стану лижників-гонщиків, відсутність оціночних нормативів фізичної підготовленості спортсменів різного віку та кваліфікації. Недостатньо інформації щодо факторів, які визначають успіх у гонках вільним стилем пересування, даних про закономірності динаміки підготовленості в макроциклах підготовки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ОРІЄНТАЦІЯ ТРЕНУВАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ КВАЛІФІКОВАНИХ ЛИЖНИКІВ-ГОНЩИКІВ З УРАХУВАННЯМ ІНДИВІДУАЛЬНО-ТИПОЛОГІЧНИХ ОСОБЛИВОСТЕЙ ФІЗИЧНОЇ ПІДГОТОВЛЕНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок