Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НІМЕЦЬКІ ЗАПОЗИЧЕННЯ У РОСІЙСЬКІЙ МОВІ

НІМЕЦЬКІ ЗАПОЗИЧЕННЯ У РОСІЙСЬКІЙ МОВІ

Назва:
НІМЕЦЬКІ ЗАПОЗИЧЕННЯ У РОСІЙСЬКІЙ МОВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,15 KB
Завантажень:
474
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ М.П. ДРАГОМАНОВА
Гребінник Людмила Василівна
УДК 811.161.1:81`373
НІМЕЦЬКІ ЗАПОЗИЧЕННЯ У РОСІЙСЬКІЙ МОВІ
10.02.02. – російська мова
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі російської мови Інституту іноземної філології Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор філологічних наук, професор
Іванова Людмила Петрівна,
Інститут іноземної філології
Національного педагогічного університету
імені М.П. Драгоманова,
професор кафедри російської мови
Офіційні опоненти – доктор філологічних наук, професор
Шумарова Наталія Петрівна,
Інститут журналістики Київського національного
університету імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри мови та стилістики
кандидат філологічних наук
Полякова Тетяна Михайлівна,
Інститут мовознавства імені О.О. Потебні
НАН України,
молодший науковий співробітник
відділення російської мови
Захист відбудеться “__12__” _червня__ 2007 року о __14____ год. __00__ хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради К26.053.04 в Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова, 01601, м. Київ,
вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розісланий __5__” ___травня___ 2007 року
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради А.В. Висоцький


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ


На фоні розширення міжнаціональної та міжкультурної комунікації питання мовної взаємодії займають одне з провідних місць серед актуальних проблем сучасного мовознавства. Як рефлексія мовної системи на позамовні суспільні процеси, запозичення віддзеркалюють динаміку й характер таких процесів. Різноманітність функцій іншомовної лексики в мові-реципієнті – від заповнення мовних і матеріальних лакун до збагачення культури в цілому – передбачає багатоаспектне вивчення цього явища.
Німецькі запозичення у російській мові вважаються одними з найдавніших, але досі у вітчизняному мовознавстві не існує окремого комплексного дослідження місця і ролі цієї групи слів у лексичній системі сучасної російської мови. Германізми розглядаються (переважно разом з англіцизмами й галліцизмами) в історико-хронологічних дослідженнях певних періодів процесу запозичення: XVI – XVIІІ ст. – І.І. Огієнко; XVIII ст. – О.Е. Біржакова, Л.А. Войнова, Л.Л. Кутіна; XVIII – ХІХ ст. – В.В. Виноградов; початок ХІХ ст. – Ю.С. Сорокін; перша половина ХХ ст. – Л.П. Крисін та ін.
Частиною комплексної проблеми виступає також питання засвоєння німецьких запозичень у роботах, присвячених асиміляції іншомовної лексики в мові-реципієнті (В.Г. Дем’янов, О.В. Ільїна, Т.О. Кассіна, Р.С. Кімягарова, З.М. Козлова, Л.О. Новиков, Т.М. Полякова та ін.) Дещо активніше вивчаються німецькі запозичення українськими мовознавцями (О.О. Лисенко, В.В. Скачкова, І.В. Шаровольський).
Цілком закономірним є існування низки досі невирішених питань щодо місця німецьких запозичень у сучасній російській мові, одним з яких є з’ясування причин інтенсивності процесу запозичення з німецької мови у XVIІІ – ХІХ ст., зниження її у ХХ ст. та практично зведення до нуля на межі ХХІ ст. Безперечно, лише з лінгвістичного погляду на це питання відповісти неможливо: історико-культурологічний підхід дозволяє дати найповніше уявлення про аналізовані процеси.
Не менш важливим залишається питання тематичної класифікації німецьких запозичень, оскільки склад і структура виділених у дисертації тематичних груп залежить як від фактичного матеріалу, так і від сучасних екстралінгвальних обставин у цілому. Тому ідеографічні схеми, що пропонуються авторами попередніх досліджень (напр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: НІМЕЦЬКІ ЗАПОЗИЧЕННЯ У РОСІЙСЬКІЙ МОВІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок