Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ІННОВАЦІЙНОГО РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМСТВ (за матеріалами промислових підприємств Автономної Республіки Крим)

МЕТОДИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ІННОВАЦІЙНОГО РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМСТВ (за матеріалами промислових підприємств Автономної Республіки Крим)

Назва:
МЕТОДИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ІННОВАЦІЙНОГО РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМСТВ (за матеріалами промислових підприємств Автономної Республіки Крим)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,17 KB
Завантажень:
275
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
АБІБУЛЛАЄВ МЕМЕТ СЕРВЕРОВИЧ
УДК 330.341.12
МЕТОДИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ІННОВАЦІЙНОГО РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМСТВ
(за матеріалами промислових підприємств Автономної Республіки Крим)
Спеціальність 08.06.01 – Економіка, організація і управління підприємствами
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ - 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економіки підприємств Київського національного економічного університету Міністерства освіти і науки України, м. Київ
Науковий керівник: | кандидат економічних наук, професор
Федонін Олексій Сергійович
Київський національний економічний університет,
професор кафедри економіки підприємств
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор
Степанов Олександр Петрович,
Національний авіаційний університет,
директор інституту міжнародних відносин,
завідувач кафедри міжнародних економічних відносин
кандидат економічних наук, доцент
Шкарлет Сергій Миколайович,
Чернігівський інститут інформації бізнесу і права,
ректор
Провідна установа: | Одеський національний політехнічний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра менеджменту, м. Одеса
Захист відбудеться “8” грудня 2005 року о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.006.04 Київського національного економічного університету за адресою: 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. 203.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Київського національного економічного університету за адресою: 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. 201.
Автореферат розісланий “8” листопада 2005 р.
В.о. вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради
доктор економічних наук, професор Куденко Н.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Поглиблення ринкових відносин в Україні потребує активізації інноваційної діяльності всіх суб’єктів підприємництва, які все частіше усвідомлюють об’єктивну необхідність впровадження інновацій для завоювання нових вітчизняних і світових ринків високотехнологічних та конкурентоспроможних товарів і послуг.
Формування інноваційної моделі національної економічної системи значно актуалізувало наукові дослідження з цієї багатовекторної проблематики. Теоретичним і прикладним аспектам інноваційного розвитку мікро і макроекономічних систем присвячено багато наукових праць вітчизняних учених: Ю. Бажала, Л. Безчасного, В. Герасимчука, В. Геєця, Н. Гончарової, М. Данька, С. Ілляшенка, Н. Краснокутської, О. Лапка, І. Лукінова, Б. Патона, С. Покропивного, В. Семиноженка та ін. Проблемні питання інноваційної діяльності підприємств з використанням різних економічних теорій досліджуються в працях російських економістів: В. Маєвського, А. Ляско, П. Завліна, Д. Кокуріна та ін. В наукових розробках іноземних авторів Е. Андерсена, Дж. Досі, Дж. С. Меткалфа, Р. Нельсона, П. Стонемана, С. Уїнтера, Й. Шумпетера та інших особлива увага приділяється теоретичним і практичним проблемам технологічного та інноваційного розвитку і моделюванню вказаних процесів.
Переважна кількість наукових розробок вітчизняних дослідників з проблематики інноваційної діяльності здебільшого ґрунтуються на класичної та неокласичної економічних теоріях. Залишаються поза увагою положення еволюційної теорії економіки, згідно з якою ефективність діяльності підприємства залежіть не тільки від максимізації його основних економічних показників, а і від його здатності до адаптації до ринкових умов господарювання. Інновації з цих позицій мають ключове значення, оскільки надають підприємствам істотні конкурентні переваги. Подальшого удосконалення потребують показники та методи оцінювання рівнів інноваційної діяльності підприємств. Не знайшли комплексного розв’язання проблемні питання, пов’язані з людським чинником інноваційного розвитку підприємств. На рівні первинної ланки суспільного виробництва для забезпечення максимальної ефективності необхідно дотримуватись відповідності між можливостями використовуваного устаткування та технологій і знаннями, уміннями та навичками персоналу, що можливо за умов їх збалансованого інвестування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: МЕТОДИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ІННОВАЦІЙНОГО РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМСТВ (за матеріалами промислових підприємств Автономної Республіки Крим)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок