Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Визначення параметрів обертання Землі ТА їх похідних за результатами лазерних спостережень шсз

Визначення параметрів обертання Землі ТА їх похідних за результатами лазерних спостережень шсз

Назва:
Визначення параметрів обертання Землі ТА їх похідних за результатами лазерних спостережень шсз
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,26 KB
Завантажень:
414
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНИКА”
ЦЮПАК Ігор Михайлович
УДК 521.93
Визначення параметрів обертання Землі ТА їх похідних
за результатами лазерних спостережень шсз
Спеціальність 05.24.01 - геодезія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів – 2000


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Державному університеті “Львівська політехніка”
Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник:
доктор технічних наук, професор Мещеряков Герман Олексійович
Державний університет “Львівська політехніка”, кафедра теорії математичної обробки геодезичних вимірів, м. Львів
Офіційні опоненти:
Доктор технічних наук, професор Островський Аполінарій Львович, Державний університет “Львівська політехніка”, кафедра геодезії, м. Львів, професор;
Кандидат технічних наук, старший науковий співробітник Кириченко Ганна Григорівна, лабораторія космічних досліджень Ужгородського державного універсистету, м. Ужгород, старший науковий співробітник.
Провідна установа:
Головна астрономічна обсерваторія національної академії наук України, м. Київ
Захист відбудеться “27“ жовтня 2000 р. о “1400“ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.13 Державного університету “Львівська політехніка” за адресою: 79013, м. Львів-13, вул. Ст. Бандери, 12, ауд. 518-ІІ н. к.
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці Державного університету “Львівська політехніка”, вул. Професорська, 1.
Автореферат розісланий “26 “ вересня 2000 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат технічних наук С.Г.Савчук


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розвиток технічних засобів спостережень ШСЗ, підвищення їх точності та моделі руху супутників, особливо геодинамічних, як, наприклад, Лагеос, дозволило поставити питання про вивчення глобальних геодинамічних явищ. Одним з них є рух полюса Землі і нерівномірність її обертання.
Використання нових методів супутникових спостережень, перш за все, привело до суттєвого підвищення точності визначення параметрів обертання Землі (ПОЗ) – координат полюса і всесвітнього часу - дало різносторонню інформацію про явище обертання Землі. Внаслідок підвищення точності збільшилася роздільна спроможність ПОЗ, що дає можливість виявляти короткоперіодичні коливання, які, у свою чергу, розкривають фізичну сутність внутрішньої будови Землі, процесів, що відбуваються у її надрах і на поверхні, та взаємодії тіла Землі з атмосферою.
Дані про обертання Землі використовуються як для наукових досліджень, так і для вирішення практичних задач в космічній геодезії, астрономії та навігації для зв’язку систем координат. За останні роки все більшу вагу набирають оперативні методи космічної геодезії для визначення місцезнаходження пунктів, в яких використовуються прогнозовані значення параметрів обертання Землі. Задача прогнозування ПОЗ – є особливо складною через їх зміни, викликані накладанням великої кількості короткоперіодичних коливань з невеликими і близькими за величиною амплітудами, спричинені різними природними явищами.
Стійкість визначення ПОЗ з обробки супутникових спостережень, їх узгодженість з іншими параметрами математичної моделі та адекватність природному явищу залежить від врахування усіх можливих зв’язків між параметрами: прямих і непрямих. ПОЗ мають такі зв’язки відповідно з координатами станцій і ШСЗ, причому, якщо в першому випадку ефект кінематичний, то у другому - динамічний. Спільне врахування вказаних ефектів - ще один крок до підвищення точності визначення та адекватності відображення визначуваними ПОЗ самого фізичного явища.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Розроблені в дисертації методики і алгоритми визначення ПОЗ та ряди самих параметрів з першого і другого розв’язків (ERP(LPI)86L01 і ERP(LPI)86L02) були реалізовані в ДУ “Львівська політехніка” при виконанні госпдоговірної науково-дослідної теми №4045 (1984-1986 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Визначення параметрів обертання Землі ТА їх похідних за результатами лазерних спостережень шсз

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок