Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТРУКТУРА, СЕМАНТИКА І ПРАГМАТИКА ТЕКСТІВ-ІНТЕРВ’Ю (на матеріалі сучасної англомовної преси)

СТРУКТУРА, СЕМАНТИКА І ПРАГМАТИКА ТЕКСТІВ-ІНТЕРВ’Ю (на матеріалі сучасної англомовної преси)

Назва:
СТРУКТУРА, СЕМАНТИКА І ПРАГМАТИКА ТЕКСТІВ-ІНТЕРВ’Ю (на матеріалі сучасної англомовної преси)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,53 KB
Завантажень:
495
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЛІНГВІСТИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
АПАЛАТ Ганна Павлівна
УДК 811.111+81’42
СТРУКТУРА, СЕМАНТИКА І ПРАГМАТИКА ТЕКСТІВ-ІНТЕРВ’Ю
(на матеріалі сучасної англомовної преси)
Спеціальність 10.02.04 – германські мови
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
КИЇВ – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі граматики та історії англійської мови Київського національного лінгвістичного університету, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник | кандидат філологічних наук, доцент
Гладуш Надія Федорівна,
Київський національний лінгвістичний університет,
кафедра англійської мови й перекладу, доцент
Офіційні опоненти | доктор філологічних наук, професор
Зорівчак Роксолана Петрівна,
Львівський національний університет імені Івана Франка, кафедра перекладознавства та контрастивної лінгвістики імені Григорія Кочура, професор
кандидат філологічних наук, доцент
Ямчинська Тамара Іванівна,
Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, кафедра англійської мови, доцент
Провідна установа | Ужгородський національний університет,
кафедра англійської філології, Міністерство освіти
і науки України, м. Ужгород
Захист відбудеться 21 березня 2003 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.054.02 Київського національного лінгвістичного університету (03680, МСП, Київ-150, вул. Червоноармійська, 73)
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного лінгвістичного університету (03680, МСП, Київ-150, вул. Червоноармійська, 73)
Автореферат розісланий 18 лютого 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.А.Калита
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Лінгвістичні дослідження останніх років характеризуються зростанням інтересу дослідників до розгляду вторинної та гібридної природи текстів (О.П.Воробйова, І.М.Колегаєва, О.Є.Анісімова, Т.І.Ямчинська, Т.В.Пєшкова, D.C.O’Connell, S.Kowal, M.Snell-Hornby, Ch.Schдffner, W.Schьtte), що зумовлює актуальність розгляду діалогічних і недіалогічних текстів-інтерв’ю сучасної англомовної преси.
Тексти-інтерв’ю в сучасній англомовній пресі (journalistic interviews) належать до дискурсу, що ґрунтується на безпосередній взаємодії його учасників (face-to-face discourse type). Цей дискурс неодноразово привертав увагу дослідників: об’єктом лінгвістичного дослідження були неофіційні розмови (casual talks) (D.Tannen), діалог лікаря та пацієнта (E.G.Mishler), соціологічне інтерв’ю (views-eliciting research interview) (M.Rapley, Ch.Antaki), політичне інтерв’ю (В.Ущина), інтерв’ю в суді з метою отримання захисного ордера (protective order interview) (Sh.L.Trinch, S.Berk-Seligson), інтерв’ю в інформаційних випусках новин (A.L.Roth, D.Greatbatch, J.Heritage, S.Clayman), ток-шоу (C.Ilie, H.Gruber, P.Scannell, I.Hutchby), радіоінтерв’ю (Н.А.Архипов), телеінтерв’ю (І.М.Прожогіна, M.Macaulay), друковані версії телеінтерв’ю (D.C.O’Connell, S.Kowal). Інтерес до дискурсу такого типу пов’язується з розглядом функціонування мови в її відношенні до різноманітних сфер соціального, матеріального й духовного життя.
Інтерв’ю в пресі вже досліджувалося, зокрема, інтерв’ю як метод отримання інформації (Т.В.Шумиліна), як портрет мовної особистості (В.Е.Лаврінович), жанрові (В.М.Тищенко, Р.В.Мальцевич, В.В.Сиченков) і структурно-композиційні особливості інтерв’ю (Н.А.Ананьєва).
Тексти-інтерв’ю, що не мають діалогічної форми, не потрапляли дотепер у коло лінгвістичних досліджень. Залишаються невизначеними механізми формування інтерв’ю як вторинного утворення, способи організації та розподілу інформації в тексті-інтерв’ю та її передача вербальними й невербальними засобами.
Актуальність теми дисертації визначається спрямованістю сучасних лінгвістичних досліджень на вивчення тексту та дискурсу в аргументативному, лінгвокогнітивному та комунікативно-прагматичному аспектах й особливим інтересом до текстів, які мають вторинний і гібридний характер.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СТРУКТУРА, СЕМАНТИКА І ПРАГМАТИКА ТЕКСТІВ-ІНТЕРВ’Ю (на матеріалі сучасної англомовної преси)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок