Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ ЕЛЕКТРОІОНІЗОВАНОГО ПОВІТРЯНОГО СЕРЕДОВИЩА НА ТРИВАЛІСТЬ ЗБЕРІГАННЯ ПЛОДІВ ЧЕРЕШНІ

ВПЛИВ ЕЛЕКТРОІОНІЗОВАНОГО ПОВІТРЯНОГО СЕРЕДОВИЩА НА ТРИВАЛІСТЬ ЗБЕРІГАННЯ ПЛОДІВ ЧЕРЕШНІ

Назва:
ВПЛИВ ЕЛЕКТРОІОНІЗОВАНОГО ПОВІТРЯНОГО СЕРЕДОВИЩА НА ТРИВАЛІСТЬ ЗБЕРІГАННЯ ПЛОДІВ ЧЕРЕШНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,90 KB
Завантажень:
300
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХЕРСОНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
СТЕПАНЕНКО ДМИТРО СЕРГІЙОВИЧ
УДК 634.23: 631.56:537.523.3
ВПЛИВ ЕЛЕКТРОІОНІЗОВАНОГО ПОВІТРЯНОГО СЕРЕДОВИЩА НА ТРИВАЛІСТЬ ЗБЕРІГАННЯ ПЛОДІВ ЧЕРЕШНІ
05.18.03 – первинна обробка та зберігання продуктів рослинництва
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Херсон - 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті винограду і вина „Магарач”, УААН, м. Ялта.
Науковий керівник –доктор сільськогосподарських наук, професор, член-кореспондент УААН, Іванченко В’ячеслав Йосипович, Інститут винограду і вина „Магарач”, заступник директора з наукової роботи
Офіційні опоненти:
доктор сільськогосподарських наук, професор Колтунов Віктор Андрійович, професор кафедри товарознавства та експертизи продовольчих товарів, Київський національний торгово-економічний університет, Міністерство освіти і науки України;
кандидат технічних наук Ялпачик Володимир Федорович, доцент кафедри механізації переробки сільськогосподарської продукції, Таврійська державна агротехнічна академія, Міністерство агропромислового комплексу України.
Провідна установа:
Одеська національна академія харчових технологій, кафедра технології консервування, Міністерство освіти і науки України.
Захист відбудеться „27” жовтня 2005 року о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 67.052.02 в Херсонському національному технічному університеті за адресою: 73008, м. Херсон, Бериславське шосе, 24.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Херсонського національного технічного університету за адресою: 73008, м. Херсон, Бериславське шосе, 24.
Автореферат розісланий „26” вересня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Сумська О.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Вирішення задачі позасезонного постачання населенню плодів черешні як корисного продукту із високими дієтичними, смаковими та харчовими властивостями можливо лише за умови організації її ефективного зберігання: вибору науково-обґрунтованих способів, диференційованих режимів обробки для окремих сортів.
Поряд з удосконаленням традиційних методів зберігання плодів, пов’язаних з усілякими обробками, в основі яких лежать процеси нагрівання, охолодження або хімічного впливу, що найчастіше виявляються дорогими чи малоефективними або зовсім неможливими із-за псування плодів при транспортуванні і в умовах фруктосховищ, потрібна розробка нових, більш економічних, які дозволять знизити втрати при зберіганні, а також забезпечити більш високі біохімічні та дегустаційні показники якості продукції.
Одним із таких методів є використання іонізованого повітря для зберігання плодоовочевої сировини. Він не є енергоємним, може здійснюватися у поєднанні з будь-якими відомими технологіями зберігання та не потребує значних капітальних вкладень, що дозволяє широко використовувати цей спосіб безпосередньо у господарствах та на підприємствах.
Але недостатня вивченість даного способу зберігання плодів черешні стримує його застосування: відсутні науково-обґрунтовані режими обробки, невідома динаміка значень показників хімічного складу плодів черешні у процесі зберігання, недостатньо вивчений процес генерування іонної повітряної суміші і недосконалі технічні засоби для штучної іонізації повітря. Все це створює визначені труднощі у прогнозуванні строків зберігання та виходу продукції на кінцевому етапі із заданими органолептичними показниками та біологічною цінністю.
Виходячи з того, що відомості щодо зберігання плодів черешні з використанням електроіонізованого повітря у науковій літературі практично відсутні, проведення досліджень у даній галузі є актуальним.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Дисертаційна робота виконана відповідно до тематичного плану Інституту винограду і вина “Магарач” (державний реєстраційний номер 0101U006740).
Особистий внесок автора полягає у визначенні факторів, що впливають на процес зберігання плодів черешні, науковому обґрунтуванні доцільності використання електроіонізованого повітряного середовища для їхнього зберігання і ефективності післязбиральної обробки плодів черешні електроіонізованим повітрям, розробці пристроїв для здійснення цього процесу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ВПЛИВ ЕЛЕКТРОІОНІЗОВАНОГО ПОВІТРЯНОГО СЕРЕДОВИЩА НА ТРИВАЛІСТЬ ЗБЕРІГАННЯ ПЛОДІВ ЧЕРЕШНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок