Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ І ЕФЕКТИВНЕ ВИКОРИСТАННЯ РЕСУРСНОГО ПОТЕНЦІАЛУ В СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ

ФОРМУВАННЯ І ЕФЕКТИВНЕ ВИКОРИСТАННЯ РЕСУРСНОГО ПОТЕНЦІАЛУ В СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ

Назва:
ФОРМУВАННЯ І ЕФЕКТИВНЕ ВИКОРИСТАННЯ РЕСУРСНОГО ПОТЕНЦІАЛУ В СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,87 KB
Завантажень:
41
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В.В. ДОКУЧАЄВА
Дацій Надія Василівна
УДК 338.434 : 658.152
ФОРМУВАННЯ І ЕФЕКТИВНЕ ВИКОРИСТАННЯ
РЕСУРСНОГО ПОТЕНЦІАЛУ
В СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ
08.07.02 – економіка сільського господарства і АПК
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Дніпропетровському державному аграрному університеті Міністерства аграрної політики України
Науковий керівник - доктор економічних наук, професор
Макаренко Петро Миколайович,
Дніпропетровський державний
аграрний університет,
завідувач кафедри аграрного бізнесу.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор,
член-кореспондент УААН
Амбросов Володимир Якович,
Харківський відділ науково-виробничих
формувань Інституту аграрної економіки УААН,
завідувач відділу
кандидат економічних наук, професор
Шиян Віктор Йосипович,
Харківський національний аграрний університет ім. В.В. Докучаєва,
завідувач кафедри економіки сільського господарства
 
Провідна установа – Миколаївський державний аграрний університет Міністерства аграрної політики України, кафедра організації виробництва та агробізнесу, м. Миколаїв.
Захист відбудеться 10 вересня 2003 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.803.01 Харківського національного аграрного університету ім. В.В. Докучаєва за адресою: 62483, м. Харків, п/в “Комуніст-1”, учбове містечко ХНАУ, корп.1, ауд. 213.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного аграрного університету ім. В.В. Докучаєва за адресою: 62483, м. Харків, п/в “Комуніст-1”, учбове містечко ХНАУ.
Автореферат розісланий 05 серпня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.В. Македонський


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Економіка України протягом багатьох десятиліть характеризується недостатньою віддачею накопиченого ресурсного потенціалу, а в ряді випадків (аграрний сектор) - його руйнуванням. У той же час країна займає одне з перших місць у світі по земельних ресурсах, володіє величезним економічним потенціалом. Діючий в аграрному секторі України господарський механізм, на жаль, ще не створив такі економічні умови, які б орієнтували працівників сільськогосподарських підприємств на підвищення технічного рівня і якості продукції, зростання продуктивності праці, впровадження науково-технічних досягнень. У зв'язку з цим виникає необхідність перегляду методологічних підходів у пізнанні, вивченні й узагальненні новітньої сільськогосподарської політики цивілізованих держав, методів регулювання віддачі ресурсних можливостей економіки.
В даний час проблема ефективного використання ресурсів одержала широке відображення в економічній літературі. Ресурси завжди були в полі зору науковців, спеціалістів і практиків та знайшли належне відображення у наукових працях багатьох вітчизняних та зарубіжних вчених-економістів: В.Я. Амбросова, О.А. Бугуцького, А.П. Вервейка, П.І. Гайдуцького, І.І. Лукінова, А.В. Македонського, Г.М. Підлісецького, П.Т. Саблука, М.Ф. Соловйова, В.М. Трегобчука, О.В. Ульянченка, М.М. Федорова, В.Й. Шияна та інших.
Проте, система економічних відносин із приводу охорони земель сільськогосподарського призначення, ефективність використання трудових ресурсів і основних виробничих фондів відстають від сучасних вимог. Зокрема, не вирішено ряд методологічних питань, пов'язаних із застосуванням, насамперед, економічних важелів впливу в сільськогосподарських підприємствах. Науково-теоретична та практична значимість указаних проблем обумовила вибір теми, її актуальність і цільову спрямованість дисертаційного дослідження.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Наукові результати, теоретичні положення й висновки дослідження були одержані в межах держбюджетної наукової тематики Дніпропетровського державного аграрного університету і скоординовані з тематикою робіт Інституту аграрної економіки УААН “Наукові основи аграрної політики трансформування економічних відносин агропромислового виробництва в ринкових умовах” (номер державної реєстрації 0196U16303).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ І ЕФЕКТИВНЕ ВИКОРИСТАННЯ РЕСУРСНОГО ПОТЕНЦІАЛУ В СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок