Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОКИСНЕННЯ ТА ОКИСНЮВАЛЬНЕ АЛКОКСИЛЮВАННЯ НЕНАСИЧЕНИХ АЛЬДЕГІДІВ

ОКИСНЕННЯ ТА ОКИСНЮВАЛЬНЕ АЛКОКСИЛЮВАННЯ НЕНАСИЧЕНИХ АЛЬДЕГІДІВ

Назва:
ОКИСНЕННЯ ТА ОКИСНЮВАЛЬНЕ АЛКОКСИЛЮВАННЯ НЕНАСИЧЕНИХ АЛЬДЕГІДІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,18 KB
Завантажень:
390
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
Д О Л О Ш И Ц Ь К А
Галина Павлівна
УДК 546.215;.23;547.39
ОКИСНЕННЯ ТА ОКИСНЮВАЛЬНЕ АЛКОКСИЛЮВАННЯ НЕНАСИЧЕНИХ АЛЬДЕГІДІВ
05.17.04 технологія продуктів органічного синтезу
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук
Л Ь В І В 2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Національному університеті “Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник – | доктор хімічних наук, професор
Піх Зорян Григорович
Національний університет “Львівська політехніка”,
завідувач кафедри технології органічних продуктів
Офіційні опоненти – | доктор технічних наук, професор
Глікін Марат Аронович
Сєвєродонецький технологічний інститут Східноукраїнського національного
університету ім. Володимира Даля,
професор кафедри технології органічних
речовин та палива
доктор хімічних наук, ст. наук. співр.
Старчевський Михайло Казимирович
пров. наук співр.
ВАТ „Бориславський НДІ „СИНТЕЗ”
Провідна установа – | Національний технічний університет України
“Київський політехнічний інститут”
Міністерства освіти і науки України,
кафедра органічної хімії та технології
органічних продуктів, м. Київ
Захист відбудеться “ 21 ” листопада 2003 р. о 1200 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.07 у Національному університеті “Львівська політехніка” (79013, м. Львів, вул. Ст. Бандери, 12, VIII н. к., ауд. 339).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” (79013, Львів, вул. Професорська,1)
Автореферат розісланий “ 20 ” жовтня 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Д 35.052.07, д.х.н., проф. Жизневський В.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Ненасичені кислоти та естери ненасичених кислот широко використовуються для одержання полімерів, пластиків, штучних волокон, поверхнево-активних речовин, у лакофарбовій і текстильній промисловостях. Зокрема, акрилатні мономери є вихідними речовинами у виробництві органічного скла, контактних лінз, матеріалів медичного призначення, світлочутливих основ безсрібних фотоматеріалів, акрилатних смол та інших композиційних матеріалів. Полімерні матеріали, що одержані на основі акрилатних мономерів характеризуються прозорістю, механічною міцністю, стійкістю до старіння, добрими діелектричними властивостями.
Попит на акрилатні мономери є високим і дедалі зростає. Це обумовлює доцільність подальшого розвитку та поширення виробництва широкого асортименту ненасичених кислот та їх естерів.
Однак більшість існуючих методів одержання естерів ненасичених кислот є двостадійними, тому актуальними є дослідження, спрямовані на одержання естерів в одну стадію. Вирішити цю проблему дозволяє реакція окиснювального алкоксилювання ненасичених альдегідів, яка забезпечує одночасне одержання ненасичених кислот та їх естерів.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота є складовою частиною основного напрямку наукових досліджень кафедри технології органічних продуктів Національного університету “Львівська політехніка” “Теоретичні основи створення високоефективних ініціюючих і каталітичних систем та процесів селективних перетворень органічних сполук з метою одержання мономерів та полімерів” і виконувалась у рамках науково-технічної програми Міністерства освіти і науки України, зокрема науково-дослідної роботи: “Наукові основи процесів одержання кисневмісних і полімерних продуктів з олефінвмісних сумішей” (2002 2003 рр., № державної реєстрації 0102U001195), у виконанні якої автор брав безпосередню участь.
Мета роботи. Створення основ технології одностадійного сумісного одержання ненасиченої кислоти та її естеру на основі дослідження закономірностей реакції каталітичного окиснення та окиснювального алкоксилювання ненасичених альдегідів пероксидами.
Задачі досліджень:
· встановити основні закономірності окиснення ненасиченого альдегіду перкислотою, яка утворюється „in situ” в присутності іонообмінної смоли КУ-2-8 (визначити оптимальну концентрацію катіоніту КУ-2-8, температуру, окиснювальну систему, механізм утворення продуктів реакції, селективності утворення продуктів);
· встановити основні закономірності окиснювального алкоксилювання ненасичених альдегідів пероксидом водню в спиртах у присутності гомогенного селенвмісного каталізатора (вплив концентрації каталізатора, температури, співвідношення спирт / ненасичений альдегід, схему утворення продуктів реакції, селективності утворення продуктів).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ОКИСНЕННЯ ТА ОКИСНЮВАЛЬНЕ АЛКОКСИЛЮВАННЯ НЕНАСИЧЕНИХ АЛЬДЕГІДІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок