Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОДАТКИ НА СПОЖИВАННЯ В УКРАЇНІ: ФІСКАЛЬНІ ЕФЕКТИ І ЦІНОВІ НАСЛІДКИ

ПОДАТКИ НА СПОЖИВАННЯ В УКРАЇНІ: ФІСКАЛЬНІ ЕФЕКТИ І ЦІНОВІ НАСЛІДКИ

Назва:
ПОДАТКИ НА СПОЖИВАННЯ В УКРАЇНІ: ФІСКАЛЬНІ ЕФЕКТИ І ЦІНОВІ НАСЛІДКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,43 KB
Завантажень:
96
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
СИДОР ІРИНА ПЕТРІВНА
УДК 336.22
ПОДАТКИ НА СПОЖИВАННЯ В УКРАЇНІ:
ФІСКАЛЬНІ ЕФЕКТИ І ЦІНОВІ НАСЛІДКИ
Спеціальність 08.04.01 – фінанси, грошовий обіг і кредит
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
ТЕРНОПІЛЬ - 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі фінансів Тернопільського державного економічного університету Міністерства науки і освіти України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор,
заслужений діяч науки і техніки України,
Юрій Сергій Ілліч,
Тернопільський державний економічний
університет, ректор, завідувач кафедри фінансів
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Андрущенко Володимир Леонідович,
Національна академія державної податкової
служби України ДПА України,
професор кафедри податкової політики і
оподаткування
 
кандидат економічних наук, доцент
Гапонюк Микола Анатолійович,
Київський національний економічний
університет, доцент кафедри фінансів
Провідна установа: Львівська комерційна академія,
кафедра фінансів і кредиту,
Укоопспілка, м. Львів.
Захист відбудеться 7 квітня 2006 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 58.082.03 у Тернопільському державному економічному університеті за адресою:
46004, м. Тернопіль, вул. Львівська, 11а, ауд. 211.
Із дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Тернопільського державного економічного університету за адресою:
46004, м. Тернопіль, вул. Львівська, 11.
Автореферат розісланий „6 ” березня 2006 р.
 
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук, доцент М.П. Шаварина
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Оцінка ефективності податкової системи України в умовах її реформування і наближення до європейських стандартів зорієнтована, в першу чергу, на справляння тих податків, які запроваджені за роки незалежності в період ринкових трансформацій, а саме податків на споживання (податок на додану вартість, акцизний збір, мито). Механізми справляння податків на споживання, які запозичені в країнах ринкової орієнтації і накладені на українську реальність протягом більше чотирнадцяти років, постійно змінювались. При цьому зміни були обумовлені як об’єктивними причинами (економічна криза), так і суб’єктивними (лобіювання інтересів окремих політичних сил). Зміни податкового законодавства спричинили виникнення низки невідповідностей, різних схем ухилень від їх сплати, великих розмірів податкового відшкодування, а відтак і думку про недоцільність їх справляння та заміну іншими податками.
Податки на споживання, задовільняючи інтереси фіску, виконують і регулюючу функцію, зачіпаючи при цьому різні сторони діяльності суб’єктів господарювання, а саме: впливають на наявність обігових коштів, обсяг фінансових ресурсів, суму прибутку, яку можна отримати при певному рівні цін, що склалися на конкретному сегменті ринку. Податки на споживання, будучи елементом ринкової ціни, впливають на її рівень на стадії формування ціни і залежать від рівня цін на товари і послуги, що склалися під впливом ринкових факторів. Взаємозв’язок податків на споживання і ринкових цін обумовили актуальність дослідження, в якому ці податки оцінені як з позиції фіскальної достатності, так і цінових наслідків.
Теоретичні основи сучасних наукових підходів до побудови оптимальної системи оподаткування викладені в роботах відомих зарубіжних вчених-економістів: Ш. Бланкарта, С.І. Ілловайського, Д. Кейнса, І.М. Кулішера, В.А. Лебедєва, П.В. Мікеладзе, І.Х. Озерова, Л.П. Окунєвої, В.М. Пушкарьової, П. Самуельсона, А. Сміта, А.А. Соколова, Р. Стігліца, Д.Г. Черніка, К. Шоупа, Т.Ф. Юткіної, І.І. Янжула та інших.
Проблемам реформування податкової системи в умовах ринкової трансформації економіки України, теоретичним та практичним аспектам впливу податків, зокрема податків на споживання, на формування доходів бюджету, оптимізації системи оподаткування з позиції фіскальної достатності та економічної ефективності присвятили наукові дослідження такі відомі вітчизняні економісти як: В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПОДАТКИ НА СПОЖИВАННЯ В УКРАЇНІ: ФІСКАЛЬНІ ЕФЕКТИ І ЦІНОВІ НАСЛІДКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок