Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЧИСЕЛЬНО АНАЛІТИЧНІ РОЗВ’ЯЗКИ ДЛЯ НЕОДНОРІДНОГО ГІДРОАКУСТИЧНОГО ХВИЛЕВОДА З СУТТЄВИМИ ЗМІНАМИ ПАРАМЕТРІВ ПО ТРАСІ

ЧИСЕЛЬНО АНАЛІТИЧНІ РОЗВ’ЯЗКИ ДЛЯ НЕОДНОРІДНОГО ГІДРОАКУСТИЧНОГО ХВИЛЕВОДА З СУТТЄВИМИ ЗМІНАМИ ПАРАМЕТРІВ ПО ТРАСІ

Назва:
ЧИСЕЛЬНО АНАЛІТИЧНІ РОЗВ’ЯЗКИ ДЛЯ НЕОДНОРІДНОГО ГІДРОАКУСТИЧНОГО ХВИЛЕВОДА З СУТТЄВИМИ ЗМІНАМИ ПАРАМЕТРІВ ПО ТРАСІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,29 KB
Завантажень:
6
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ГІДРОМЕХАНІКИ
ПАПКОВА Юлія Ігорівна
УДК 534.231
ЧИСЕЛЬНО АНАЛІТИЧНІ РОЗВ’ЯЗКИ ДЛЯ НЕОДНОРІДНОГО
ГІДРОАКУСТИЧНОГО ХВИЛЕВОДА З СУТТЄВИМИ ЗМІНАМИ
ПАРАМЕТРІВ ПО ТРАСІ
01.04.06 _Акустика
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Севастопольському національному технічному університеті, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат фізико-математичних наук, доцент
Ярошенко Олександр Олександрович
Севастопольський національний технічний університет
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук
старший науквий співробітник
Городецька Наталія Сергіївна
Інститут гідромеханіки НАН України, вчений секретар
кандидат фізико-математичних наук
Маципура Володимир Тимофійович
Національний технічний університет України “Київський
політехнічний університет”, доцент кафедри акустики і
акустоелектроніки
Провідна установа Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Захист відбудеться “12” червня 2003 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.196.01 в Інституті гідромеханіки НАН України за адресою: 03 680, м. Київ, вул. Желябова, 8/4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інститутут гідромеханіки НАН України за адресою: 03 680, м. Київ, вул. Желябова, 8/4.
Автореферат розісланий 7 травня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 26.196.01
доктор технічних наук С.І. Криль
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Аналіз звукових полів, створених підвідними джерелами, широко використовується як при дослідженнях океану, так і при розв’язку багатьох прикладних задач в акустиці. Специфіка задач, пов'язаних з дослідженням виникаючих звукових полів в океані, полягає в необхідності комплексного обліку багатьох факторів, що впливають на процес поширення звукових хвиль: форми профілю швидкості звуку, геоакустичних властивостей дна, нерівностей дна, поверхневих хвиль, гідродинамічних процесів, внутрішніх локальних неоднорідностей середовища.
У зв'язку з труднощами математичного обліку усіх факторів і обчислювальної реалізації використовуються різні наближені моделі хвилеводів у залежності від ступеня впливу тих або інших факторів. Зокрема, моделі хвилеводів з горизонтально-неоднорідною швидкістю звуку , з нерівним дном, з підвідними, або плаваючими на поверхні хвилеводу тілами; моделі шаруватих хвилеводів із границями шарів відмінними від плоскопаралельних.
Для даних моделей у більшості випадків не існує аналітичних зображень звукового поля, тому поряд з побудовою чисельних розв’язків у даний час активно розвиваються і чисельно-аналітичні методи розрахунку звукових полів, що представляють істотний інтерес як перше наближення для багатьох практичних задач гідроакустиці. Зокрема, для плавно мінливого дна використовуються методи малого параметра, у більш складних випадках, як правило, застосовуються чисельні методи.
Таким чином, на даний момент подальший розвиток числено-аналітичних методів для хвилеводів, що мають локальні неоднорідності на дні й усередині, а також для шаруватих хвилеводів є актуальним.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Наведені в дисертаційній роботі дослідження виконувалися відповідно до державних тем “Полум'я” (№ 0100V002312), “Фундамент” (№0100V005321).
Метою даної роботи є дослідження звукових полів точечного гармонійного джерела у гідроакустичних хвилеводах з довільним профілем швидкості звуку, що мають нерівне дно з радіальною симетрією, локальні неоднорідності у формі підвідних тіл, або тіл, що плавають на поверхні хвилеводу; а також у шаруватих хвилеводах із границями шарів відмінними від плоскопаралельних, що включає:
-
розробку алгоритму побудови у даних задачах вертикальних нормальних мод при довільному профілі швидкості звуку у середовищі;
-
зведення на основі теорії нормальних мод розглянутих крайових задач до нескінченних систем лінійних алгебраїчних рівнянь щодо невизначених коефіцієнтів, що входять у загальний розв’язок даних задач;
-
аналіз асимптотичної поведінки розв’язків нескінченних систем;
-
оцінка збіжності методу редукції при розв’язанні нескінченних систем лінійних алгебраїчних рівнянь;
-
аналіз виникаючих звукових полів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ЧИСЕЛЬНО АНАЛІТИЧНІ РОЗВ’ЯЗКИ ДЛЯ НЕОДНОРІДНОГО ГІДРОАКУСТИЧНОГО ХВИЛЕВОДА З СУТТЄВИМИ ЗМІНАМИ ПАРАМЕТРІВ ПО ТРАСІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок