Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕФЕКТИВНІСТЬ УПРАВЛІНННЯ КОРПОРАТИВНОЮ ВЛАСНІСТЮ В УМОВАХ ТРАНЗИТИВНОЇ ЕКОНОМІКИ

ЕФЕКТИВНІСТЬ УПРАВЛІНННЯ КОРПОРАТИВНОЮ ВЛАСНІСТЮ В УМОВАХ ТРАНЗИТИВНОЇ ЕКОНОМІКИ

Назва:
ЕФЕКТИВНІСТЬ УПРАВЛІНННЯ КОРПОРАТИВНОЮ ВЛАСНІСТЮ В УМОВАХ ТРАНЗИТИВНОЇ ЕКОНОМІКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,61 KB
Завантажень:
401
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ ЕКОНОМІКИ ТА ПРАВА
МАКЕДОН ВЯЧЕСЛАВ ВЛАДИСЛАВОВИЧ
УДК 338.242:332.012.324
ЕФЕКТИВНІСТЬ УПРАВЛІНННЯ КОРПОРАТИВНОЮ ВЛАСНІСТЮ В УМОВАХ ТРАНЗИТИВНОЇ ЕКОНОМІКИ
Спеціальність 08.02.03 – Організація управління, планування і регулювання економікою
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Дніпропетровськ 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Дніпропетровському університеті економіки та права.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
САЗОНЕЦЬ Ігор Леонідович,
Дніпропетровський національний університет,
декан факультету міжнародної економіки
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, доцент
НАЗАРОВА Галина Валентинівна,
Харківський національний економічний університет,
завідувач кафедри управління персоналом;
кандидат економічних наук, доцент
ЛАПУШКІНА Світлана Кузьмівна,
Дніпропетровський національний університет, доцент кафедри економіки і управління підприємством
Провідна установа: Інститут економіки промисловості НАН України,
відділ проблем економіки підприємств (м. Донецьк)
Захист відбудеться “25” листопада 2005 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.120.01 у Дніпропетровському університеті економіки та права за адресою: 49000, м. Дніпропетровськ, вул. Набережна Леніна, 18.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Дніпропетровського університету економіки та права за адресою: 49000, м. Дніпропетровськ, вул. Набережна Леніна, 18.
Автореферат розісланий “25” жовтня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради В.М. Шаповал


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В основі ринкового регулювання економіки в усіх промислово розвинених країнах лежить управління корпоративною власністю. Саме право власності використовується для прямої і непрямої дії учасників ринкових відносин на економіку країни в цілому.
Необхідно відзначити, що сучасний стан цього питання характеризується, з одного боку, недостатньою кількістю у вітчизняній економічній науці скільки-небудь розробленої теорії досліджуваного питання, а з іншого – явним недоліком досвіду реального використання корпоративними структурами можливостей впливу на економічні процеси через усвідомлене розпорядження тією частиною національного багатства, яка знаходиться в корпоративній власності.
Найбільш актуальними завданнями у сфері практичного управління корпоративною власністю сьогодні можна вважати: уточнення структури і складу корпоративної власності, формалізацію цілей, завдань і принципів її функціонування, визначення критеріїв ефективності управління, які, у свою чергу, вимагають пошуку й обґрунтування методичних підходів до вирішення конкретних економічних завдань – оцінки окремих об’єктів корпоративної власності і визначення ефективних напрямів їх структурного розвитку.
Основні положення щодо управління корпоративною власністю знайшли відображення в роботах зарубіжних учених: Г. Александера, І. Ансоффа,
Х. Бірмана, Дж. Ваховича, Р. Деянга, Ф. Істербрука, Т. Коупленда,
Дж. Маркуса, Ф. Рейлі, А. Стрикленда, А. Томсона, М. Хамера, М. Хеселя,
А. Бандуріна, Ш. Валітова, І. Мазура, А. Нєдосєкіна, С. Орєхова, А. Радигіна,
І. Храбрової, Б. Чуба; українських учених, які на основі класичних теорій розробили та удосконалили методи управління корпоративною власністю і капіталом, серед них: О.І. Амоша, А.О. Задоя, Г.О. Крамаренко, Г.В. Назарова, Ю.Є. Петруня, Ф.Ю. Поклонський, І.Л. Сазонець, Г.А. Семенов, М.Г. Чумаченко, О.М. Ястремська.
Більшість сучасних досліджень, на жаль, зосереджена на адаптації зарубіжних методик, технологій управління до сучасних проблем українських підприємств. Всебічне вивчення праць зарубіжних і вітчизняних учених доводить, що практично всі вони зосереджені на проблемах створення і розвитку корпоративних відносин власності. Питання ж оцінки ефективності управління капіталом відійшли на другий план. Отже, високий рівень актуальності мають наукові дослідження, присвячені вирішенню цієї складної проблеми.
Важливо акцентувати увагу на тій обставині, що більшість українських корпорацій виникли не внаслідок еволюції індивідуального бізнесу, а внаслідок перетворення державних структур, що вимагає врахування національних особливостей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЕФЕКТИВНІСТЬ УПРАВЛІНННЯ КОРПОРАТИВНОЮ ВЛАСНІСТЮ В УМОВАХ ТРАНЗИТИВНОЇ ЕКОНОМІКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок