Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Діагностика та оцінка кризового стану суб’єктів підприємницької діяльності

Діагностика та оцінка кризового стану суб’єктів підприємницької діяльності

Назва:
Діагностика та оцінка кризового стану суб’єктів підприємницької діяльності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,03 KB
Завантажень:
117
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БОБРИШЕВА-ШКАРЛЕТ Тетяна Олегівна
УДК: 330.322
Діагностика та оцінка кризового стану суб’єктів підприємницької діяльності
Спеціальність 08.06.01 – Економіка, організація і управління
підприємствами
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ - 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі менеджменту Міжнародного науково-технічного університету Міністерства освіти і науки України, м. Київ
Науковий керівник | доктор економічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України
Козаченко Сергій Вікторович,
Міжнародний науково-технічний університет,
завідувач кафедри менеджменту
Офіційні опоненти |
доктор економічних наук, професор,
Степанов Олександр Петрович,
Київський національний авіаційний університет,
завідувач кафедри міжнародних економічних відносин
кандидат економічних наук, доцент, старший науковий співробітник
Норіцина Наталія Іванівна,
Національна академія управління,
доцент кафедри маркетингу та підприємництва
Провідна установа | Інститут економічного прогнозування НАН
України, відділ інституційних змін та розвитку форм господарювання, м. Київ
Захист відбудеться 20 травня 2004 року о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.006.04 у Київському національному економічному університеті за адресою: 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. 203.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Київського національного економічного університету за адресою: 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1.
Автореферат розісланий 19 квітня 2004 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради, к.е.н., професор |
Федонін О.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Процес реформування економічних відносин під час становлення та подальшого розвитку ринкових форм господарювання супроводжується наявністю збанкрутілих підприємницьких утворень. Банкрутство є необхідною умовою дієздатності та обов’язковим інструментом ефективного функціонування ринкового механізму як засобу інституційних перетворень.
Негативні наслідки лібералізації цін, часткова або повна втрата міжгалузевих підприємницьких зв’язків, низька початкова ефективність господарювання, відсутність стимулів розвитку підприємницької активності, наявність суттєвих структурних диспропорцій, криза збуту та втрата економічної керованості – це ще далеко не повний перелік наслідків адміністративно-командної системи господарювання, що виникли на першому етапі українських ринкових реформ, вкрай загострили проблему платоспроможності та спричинили впродовж 1993–2003 років виникнення масового банкрутства (від 27 до 68 відсотків) підприємств України. Внаслідок цих обєктивних обставин найбільш актуальною постає проблема упередження кризового стану, запобігання банкрутства та вдосконалення механізму санації підприємств. Обґрунтоване наукове вирішення цього завдання може вважатися однією з приоритетних можливостей подолання негативних наслідків трансформаційного періоду, підвищення ефективності соціально-економічних, політичних реформ і виходу більшості підприємств України з кризового стану.
У вітчизняній економічній літературі накопичено значний досвід дослідження наукових проблем антикризового управління, запобігання банкрутства та впровадження санації підприємств. Фундаментальну базу для дисертаційного дослідження представляють праці таких вітчизняних вчених, як В.П.Александрова, А.В.Войчак, В.М.Геєць, В.І.Голіков, Н.П.Гончарова, С.В.Козаченко, В.Я.Нусінов, Є.Г.Пан-ченко, О.П.Степанов, Г.О.Швиданенко та ін. Значний внесок у розробку зазначених проблем здійснений зарубіжними авторами, такими як І.Ансофф, І.Т.Балабанов, С.Г.Бєляєв, С.В.Валдайцев, О.П.Градов, М.Делягін, В.П.Ковальов, В.І.Кошкін, Б.З.Мільнер, Є.Г.Ойхман, К. Шим Джей та ін.
Проте, як показує практика, дотепер не існує досконалої методології та універсальних методик застосування економічних та управлінських інструментів, що дозволили б менеджерам проводити діагностику, оцінку та здійснювати антикризову стабілізацію поточного стану і прогнозування можливих майбутніх наслідків діяльності підприємства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Діагностика та оцінка кризового стану суб’єктів підприємницької діяльності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок