Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ СВІТОГЛЯДНОЇ КУЛЬТУРИ МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ ЗАСОБАМИ МИСТЕЦТВА

ФОРМУВАННЯ СВІТОГЛЯДНОЇ КУЛЬТУРИ МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ ЗАСОБАМИ МИСТЕЦТВА

Назва:
ФОРМУВАННЯ СВІТОГЛЯДНОЇ КУЛЬТУРИ МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ ЗАСОБАМИ МИСТЕЦТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,06 KB
Завантажень:
427
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ І ПСИХОЛОГІЇ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ
АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
СМІКАЛ ВІКТОРІЯ ОЛЕКСІЇВНА
УДК 378.7:18:37.01
 
ФОРМУВАННЯ СВІТОГЛЯДНОЇ КУЛЬТУРИ МАЙБУТНЬОГО
ВЧИТЕЛЯ ЗАСОБАМИ МИСТЕЦТВА
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті педагогіки і психології професійної освіти АПН України, м.Київ.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
РУДНИЦЬКА Оксана Петрівна,
Інститут педагогіки і психології професійної
освіти АПН України, завідувач відділу
мистецької освіти.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
ВАСЯНОВИЧ Григорій Петрович,
Інститут педагогіки і психології професійної
освіти АПН України, завідувач відділу
гуманітарної освіти (Львівський науково-
практичний центр);
кандидат педагогічних наук,
старший науковий співробітник
МИРОПОЛЬСЬКА Наталія Євгенівна,
Інститут проблем виховання АПН України,
провідний науковий співробітник
лабораторії естетичного виховання, м.Київ.
Провідна установа: Харківський державний педагогічний університет
імені Г.С.Сковороди, кафедра педагогіки,
Міністерство освіти і науки України, м.Харків.
Захист відбудеться 13 березня 2002 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.451.01 в Інституті педагогіки і психології професійної освіти АПН України за адресою: 04060, м.Київ, вул.М.Берлинського, 9, 5-й поверх, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту педагогіки і психології професійної освіти АПН України (04060, м.Київ, вул.М.Берлинського, 9).
Автореферат розісланий “ 9 ” лютого 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Цибульська Г.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і доцільність дослідження. Сучасні процеси розвитку суспільства зумовлюють потребу розроблення культурологічних підходів до розв’язання проблем освіти. Основною рушійною силою відродження і створення якісно нової національної культури є педагоги. Завдяки їх діяльності реалізується державна політика у створенні інтелектуального, духовного потенціалу нації, розвитку вітчизняної науки, техніки і культури, збереженні і примноженні культурної спадщини й формуванні людини майбутнього. Проте якість підготовки вчителів за багатьма параметрами ще не відповідає потребам сьогодення. У зв’язку з цим актуальним залишається вдосконалення професійної компетентності педагогів, здатних формувати особистість на засадах загальнолюдських і національних духовних цінностей, що, в свою чергу, зумовлює необхідність розвитку їх соціокультурних, інтелектуальних, моральних, естетичних якостей. Саме висококультурна особистість учителя є передумовою забезпечення успішної освіти.
У культурі особистості вирізняють політичний, екологічний, естетичний, економічний, правовий, педагогічний, психологічний та інші різновиди. Чільне місце серед них посідає світоглядна культура, що становить єдність двох феноменів: культури і світогляду. З одного боку, вона є “культурою” у світогляді, а з іншого, виражає світоглядний аспект (цінність) культури.
Поняття світоглядної культури розкриває взаємозв’язок між духовним змістом світогляду та його практичним ствердженням у діяльності особистості, характеризує втілений у життя людини світогляд особливої якості. Він ідеально санкціонує саме культурний спосіб існування, за якого культура конституюється як смисложиттєва цінність.
Важливість формування світоглядної культури людини зумовлюється насамперед тим, що вона визначає спрямованість особистості, є основним стрижнем її орієнтації у житті, спрямовує евристичний характер розуміння явищ навколишнього середовища, а отже, є ідеологічною детермінантою творчості. Світоглядна культура виражає критеріальні принципи оцінки оточуючої дійсності, внутрішнього світу інших людей, впливає на психічні процеси особистості, регулює її емоції, волю, установки. Це дає підстави стверджувати, що світоглядна культура є основою самосвідомості особистості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ СВІТОГЛЯДНОЇ КУЛЬТУРИ МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ ЗАСОБАМИ МИСТЕЦТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок