Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЕЗІЯ АРКАДІЯ КАЗКИ ТА ЇЇ МІСЦЕ В ЛІТЕРАТУРНОМУ ПРОЦЕСІ ПЕРШИХ ДЕСЯТИЛІТЬ ХХ СТ.

ПОЕЗІЯ АРКАДІЯ КАЗКИ ТА ЇЇ МІСЦЕ В ЛІТЕРАТУРНОМУ ПРОЦЕСІ ПЕРШИХ ДЕСЯТИЛІТЬ ХХ СТ.

Назва:
ПОЕЗІЯ АРКАДІЯ КАЗКИ ТА ЇЇ МІСЦЕ В ЛІТЕРАТУРНОМУ ПРОЦЕСІ ПЕРШИХ ДЕСЯТИЛІТЬ ХХ СТ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
30,71 KB
Завантажень:
441
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ПРИКАРПАТСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВАСИЛЯ СТЕФАНИКА
ДЕРКАЧОВА ОЛЬГА СЕРГІЇВНА
УДК 821.161.82’0.477
ПОЕЗІЯ АРКАДІЯ КАЗКИ ТА ЇЇ МІСЦЕ В ЛІТЕРАТУРНОМУ ПРОЦЕСІ
ПЕРШИХ ДЕСЯТИЛІТЬ ХХ СТ.
10.01.01 – українська література
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
ІВАНО-ФРАНКІВСЬК – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі української літератури Прикарпатського університету імені Василя Стефаника Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат філологічних наук, доцент
Баран Євген Михайлович –
Прикарпатський університет імені Василя
Стефаника, доцент кафедри української літератури.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Куценко Леонід Васильович –
Кіровоградський педагогічний університет імені Володимира
Винниченка, професор кафедри української літератури
кандидат філологічних наук, доцент
Пахаренко Василь Іванович –
Черкаський національний університет імені Богдана
Хмельницького, доцент кафедри української літератури
та компаративістики
Провідна установа: Дрогобицький педагогічний університет імені Івана Франка
Міністерства освіти і науки України, кафедра теорії та історії
української літератури, м. Дрогобич, Львівська область.
Захист відбудеться 19 грудня 2003 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 20.051.02 по захисту кандидатської дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук у Прикарпатському університеті імені Василя Стефаника (76000, м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 57)
Із дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Прикарпатського університету імені Василя Стефаника (76000, м. Івано-Франківськ, 57)
Автореферат розісланий 14 листопада 2003 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат філологічних наук, доцент Н.Я.Тишківська


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Поряд із визначенням особливостей лірики 20-х років ХХ ст., акцентуванням на домінуючих ідеях чи гаслах варто також зосереджувати увагу на самих творцях тогочасного літературного процесу. Зокрема на тих, чия поетична концепція “не вписувалася” в ідею загальноприйнятого світовідчуття й світорозуміння, які творили антагоністичну картину світу, часто керуючись інтуїтивно-емпіричним передчуттям катастрофи внаслідок всезагального захоплення деструкцією. До таких поетів належить Аркадій Казка.
Поезія А.Казки сприяла витворенню трагедійного дискурсу, яскраво вираженого у 30-х роках, стимулювала розвиток української філософської лірики. Вона активізувала використання канонізованої строфіки, у якій так само можна бути революційним і непередбачуваним, зокрема у сонеті, що вимагає самообмеження й самодисципліни.
До недавнього часу Аркадій Казка згадувався лише в контексті творчості Павла Тичини, більше як його друг, а не художник слова. Але він у жодному разі не був його адептом чи учнем. Разом вони відвідували “суботи” Михайла Коцюбинського, які, ймовірно, вплинули на розвиток ідеї “сонцепоклонництва” в обох поетів, зробили домінуючими натурфілософські основи світосприйняття. Проте становлення ліричного героя, прихід до розуміння істинного буття відбувалися різними шляхами, іноді суголосними знову ж таки внаслідок приналежності творчості обох авторів до лірики філософського напряму з медитативно-дієвими суб’єктними відношеннями. Якщо творець “Сонячних кларнетів” реалізував себе ще в перших збірках і, на думку В.Моренця, далі щось “вивітрилося з лірики Тичини назавжди” Моренець В.П. Національні шляхи поетичного модернізму першої половини ХХ ст.: Україна і Польща. – Київ: Основи. – 2002. – С. 96., то у Казки маємо не реалізований до кінця образно-естетичний потенціал. Причиною цього були невихід своєчасно хоча б однієї збірки, а тому відсутність належної критики, пізніша віра в “інтернаціональний Великдень”, а також передчасна смерть поета. До цього додається ще й відсутність архіву А.Казки, який згорів під час ІІ світової війни, а тому немає повного уявлення про його творчу спадщину.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ПОЕЗІЯ АРКАДІЯ КАЗКИ ТА ЇЇ МІСЦЕ В ЛІТЕРАТУРНОМУ ПРОЦЕСІ ПЕРШИХ ДЕСЯТИЛІТЬ ХХ СТ.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок