Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ РЕГІОНАЛЬНОЇ АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ПРОДОВОЛЬЧОЇ БЕЗПЕКИ

ФОРМУВАННЯ РЕГІОНАЛЬНОЇ АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ПРОДОВОЛЬЧОЇ БЕЗПЕКИ

Назва:
ФОРМУВАННЯ РЕГІОНАЛЬНОЇ АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ПРОДОВОЛЬЧОЇ БЕЗПЕКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,03 KB
Завантажень:
153
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНИЙ АГРОЕКОЛОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
СКИДАН Олег Васильович
УДК 338.439:330.16:351.773
ФОРМУВАННЯ РЕГІОНАЛЬНОЇ АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ПРОДОВОЛЬЧОЇ БЕЗПЕКИ
Спеціальність 08.07.02 – економіка
сільського господарства і АПК
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Житомир – 2004
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Державному агроекологічному університеті
(м.Житомир).
Науковий керівник: кандидат економічних наук, доцент
заслужений економіст України,
Микитюк Валерій Мар’янович
Державний агроекологічний університет,
проректор з навчальної роботи,
завідувач кафедри аналізу і статистики
Офіційні опоненти: доктор економічних наук,
професор, академік УААН
Саблук Петро Трохимович
Національний науковий центр
„Інститут аграрної економіки”,
директор
кандидат економічних наук, доцент
Кочетков Олексій Васильович
Луганський національний аграрний
університет, завідувач кафедри
статистики і економічного аналізу
Провідна установа: Національний аграрний університет
Кабінету Міністрів України,
кафедра аграрної економіки
Захист дисертації відбудеться „ 19 ” жовтня 2004 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 14.083.02 в Державному агроекологічному університеті Міністерства аграрної політики України за адресою: 10008, м.Житомир, Старий Бульвар 7, ауд.55.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Державного агроекологічного університету Міністерства аграрної політики України за адресою: 10008, м.Житомир, Старий Бульвар 7.
Автореферат розісланий „ 16 ” вересня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук, доцент В.П.Якобчук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Питання продовольчої безпеки займають важливе місце в концепціях національної безпеки усіх розвинутих країн. В умовах прагнення України інтегруватися у європейське співтовариство проблема продовольчої безпеки набуває особливого значення. Як засвідчує світова практика, лише та держава, яка може гарантувати забезпечення населення продуктами харчування в будь-яких умовах, здатна проводити незалежну політику.
Продовольча безпека повинна розглядатися у рамках країни в цілому та в регіональному аспекті, що обумовлюється різноманістістю природно-кліматичних умов, соціально-економічним становищем окремих територій, демографічною ситуацією. Задоволення потреб у продовольстві повинно здійснюватися відносно кожної конкретної людини у місцях її проживання. Причому основний тягар у формуванні продовольчої безпеки покладається саме на суб’єкти держави, які несуть безпосередню відповідальність перед населенням за його достатнє забезпечення якісним продовольством.
Низький рівень продовольчої безпеки у даний час вимагає удосконалення підходів щодо формування загальнодержавної та регіональної аграрної політики. Отже, забезпечення продовольчої безпеки в контексті формування регіональної аграрної політики є актуальним завданням, що й обумовило вибір теми дисертаційної роботи.
Стан вивчення проблеми. Питання формування продовольчої безпеки держави привернули увагу ряду вітчизняних вчених. Основні аспекти вказаної проблеми, в тому числі її розгляд в контексті ринкової трансформації економіки АПК та реалізації аграрної політики, значною мірою вивчені в наукових працях В.Г. Андрійчука, Ю.Д. Білика, П.П. Борщевського, Л.В. Дейнеко, С.М. Кваші, О.В. Кочеткова, І.І. Лукінова, О.М. Нижник, О.М. Онищенка, Б.Й. Пасхавера, П.П. Руснака, П.Т. Саблука, В.Г. Ткаченко, В.М. Трегобчука, О.М. Царенка, В.П. Щербаня, В.В. Юрчишина та інших.
Проте її дослідження зазначеними вченими носять переважно загальнодержавний характер. Комплексний підхід щодо формування сучасної аграрної політики і вибору її пріоритетів, в т.ч. на рівні регіонів у контексті забезпечення їх продовольчої безпеки, який би враховував регіональні соціально-економічні та екологічні особливості, виявився поки ще недостатньо розробленим. Не склалася науково обґрунтована система прийняття рішень щодо аграрної політики на рівні регіону.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ РЕГІОНАЛЬНОЇ АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ПРОДОВОЛЬЧОЇ БЕЗПЕКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок