Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТРУКТУРНО-КОМПОНОВОЧНИЙ СИНТЕЗ БАГАТОНОМЕНКЛАТУРНИХ АГРЕГАТНИХ ВЕРСТАТІВ

СТРУКТУРНО-КОМПОНОВОЧНИЙ СИНТЕЗ БАГАТОНОМЕНКЛАТУРНИХ АГРЕГАТНИХ ВЕРСТАТІВ

Назва:
СТРУКТУРНО-КОМПОНОВОЧНИЙ СИНТЕЗ БАГАТОНОМЕНКЛАТУРНИХ АГРЕГАТНИХ ВЕРСТАТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,70 KB
Завантажень:
134
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Гаврилюк Юрій Романович
УДК 621.91.06
СТРУКТУРНО-КОМПОНОВОЧНИЙ СИНТЕЗ
БАГАТОНОМЕНКЛАТУРНИХ АГРЕГАТНИХ ВЕРСТАТІВ
05.03.01- процеси механічної обробки, верстати та інструменти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук.
Харків - 1998
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі технології машинобудування та металорізальних верстатів Харківського державного політехнічного університету.
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент
Карпусь Владислав Євгенович
Харківський державний політехнічний університет, доцент кафедри технології машинобуду-вання та металорізальних верстатів.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Гапонов Володимир Степанович,
Харківський державний політехнічний університет, завідувач кафедрою деталей машин та прикладної механіки;
кандидат технічних наук, доцент
Мельниченко Олександр Анатолійович,
Українська інженерно-педагогічна академія, завідувач кафедрою металорізальних верстатів та теорії різання металів (м. Харків).
Провідна установа: Харківський науково-дослідний інститут
технології машинобудування, м. Харків.
Захист відбудеться 3 грудня 1998 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.050.12 у Харківському державному політехнічному університеті за адресою: 310002, м. Харків-2, вул. Фрунзе, 21.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківського державного політехнічного університету.
Автореферат розісланий 2 листопада 1998 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Узунян М.Д.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Агрегатні верстати (АВ), що поширені в українському машинобудуванні та в найбільш розвинених у промисловому відношенні країнах, є наслідком успішної реалізації принципу агрегатування у верстатобудуванні. Високий ступінь концентрації технологічних переходів, можливість повної автоматизації робочого циклу, широкі технологічні можливості та висока продуктивність забезпечують ефективне застосування АВ та автоматичних ліній (АЛ) з АВ на підприємствах крупносерійного та масового типу виробництва в різних галузях машинобудування. Виключною перевагою АВ є високий ступінь уніфікації агрегатів та пристроїв, з яких компонуються верстати, завдяки чому значно скорочуються строки та вартість проектування і виготовлення АВ, підвищується надійність та довговічність, полегшується ремонт і технічне обслуговування та інше.
Проте потенційні можливості, що закладені в принципі агрегатування, які базуються на властивості оборотності агрегатного металорізального устаткування, розкриті до цього часу далеко не повністю. У вітчизняному та світовому машинобудуванні набутий певний досвід застосування АВ та АЛ із АВ у багатономенклатурному виробництві, але, не дивлячись на існування технічних рішень, що підвищують гнучкість АВ та підтверджують ефективність їх застосування в серійному виробництві, зараз відсутні усталені конструкторсько-технологічні та наукові основи оптимального проектування багатономенклатурних АВ (БАВ).
Актуальність вирішення проблеми синтезу БАВ у відповідності до вимог гнучкості та продуктивності обробки підвищується у світлі структурної перебудови машинобудування України та переходу до переважно серійного виготовлення продукції. Тема дисертації є частиною напрямку наукових досліджень кафедри технології машинобудування та металорізальних верстатів, що пов’язані з підвищенням ефективності використання та проектування агрегатного металорізального устаткування, за Комплексними цільовими науково-технічними програмами України (КЦНТП-14 та КЦНТП-22).
Мета і задачі дослідження. Мета - подальше підвищення техніко-економічної ефективності АВ середнього розміру за рахунок управління ступенем їх переналагоджуваності шляхом введення необхідної технологічної надмірності при проектуванні основних вузлів та конструкторських компоновок багатономенклатурних агрегатних верстатів. Підвищення ефективності базується на розробці системи типових схем компоновок АВ, шпиндельного оснащення (ШО) та установочно-затискних пристроїв (УЗП) з різним ступенем переналагоджуваності, а також методикою структурного синтезу компоновок АВ та УЗП.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: СТРУКТУРНО-КОМПОНОВОЧНИЙ СИНТЕЗ БАГАТОНОМЕНКЛАТУРНИХ АГРЕГАТНИХ ВЕРСТАТІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок